آینه جم :

خبرنگاران خلیج فارس در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه برخی پزشکان به سختی از نصب کارتخوان در مطب استقبال می ‌کنند. ضمن اینکه برخی از کارتخوان مطب ها برای فرار مالیاتی، به نام حساب بانکی پزشکان نیست. گفتنی است الزام پزشکان به استفاده از کارتخوان در مطب برای پیشگیری از فرار مالیاتی، در حال انجام است ولی به دلیل برخی مقاومت ها، مهلت معرفی پوز مطب پزشکان در سامانه مالیاتی که تا 23 مردادماه بود به آخر همین ماه تمدید شد.
 • طی روزهای اخیر مرغ در بوشهر کمیاب شده است. دلیل این موضوع تاکید سازمان صنعت و تجارت به عنوان دبیر کارگروه تنظیم بازار برای ارایه مرغ با نرخ مصوب کیلویی 12900 تومان می باشد، اما مرغداران این قیمت را به ضرر خود دانسته و عملا مرغی به کشتارگاه تحویل نمی شود.
 • خبر دیگر اینکه اگرچه شنیده می شود مسئولان استانی جابجایی مرغ از استان بوشهر را ممنوع و دستوراتی به ایست بازرسی ها در این زمینه داده شده، ولی ظاهرا قطعه بندی مرغ راهی برای فرار از فروش  این محصول به قیمت مصوب در استان است. گویا مرغ داران تمایل به فروش مرغ به قیمت مصوب نداشته و به دنبال راهکارهایی چون فروش مرغ قطعه بندی شده رفته اند. در این بین مشخص نیست پاسخگوی کمبود مرغ در بازار چه کسی می باشد؟
 •  یک نماینده استان خود را مستاجر معرفی کرده است. عبدالحمید خدری گفته در گناوه خانه دارد ولی در تهران مستاجر است و از مجلس ۲۵۰ میلیون تومان پول رهن گرفته که بعد از چهار سال باید آن را به امور مالی مجلس برگرداند.
 • پس از کش و قوس های زیاد، مسابقات لیگ برتر از آخر این هفته استارت می خورد که براین اساس، پنجشنبه در افتتاحیه مسابقات، پارس جنوبی جم مهمان پرسپولیس تهران است، شاهین شهرداری بوشهر نیز جمعه آینده در خانه پذیرای سپاهان اصفهان می باشد.
 • مسئولان هم استانی از آماده شدن ورزشگاههای بوشهر و جم برای میزبانی لیگ برتر خبر داده اند. در همین حال ایزدپناه سرپرست تیم شاهین شهرداری بوشهر خبر داده: با پیگیری مدیرکل ورزش و جوانان، ورزشگاه شهید مهدوی تا دوشنبه آماده می شود و مشکلی برای میزبانی از تیم سپاهان نداریم.
 • راه‌حل مقابله با «خودروهای شوتی» سرعت‌گیرهای غیراستاندارد نیست. امام‌جمعه دلوار با بیان این مطلب، نسبت به ایجاد دست اندازهای متعدد در مسیر ساحلی دیر حدفاصل شهر دلوار واکنش نشان داده و گفته: اداره راهداری موضوع سرعت‌گیرهای غیراستاندارد را بررسی و مشکلات این جاده را قبل از آنکه باعث به خطر افتادن جان مردم شود، برطرف کنند.
 • با گذشت حدود 6 ماه از تصدی فرمانداری دشتستان بصورت سرپرستی، استانداری نسبت به معرفی «جواد لقمان‌زاده» به عنوان گزینه فرمانداری به وزارت کشور اقدام کرده است. از اواخر بهمن ماه پارسال و با انتقال ارسلان زارع به گیلان، وی سرپرست فرمانداری دشتستان شده است. گویا تا پیش این چهره های دیگری موردنظر استاندار بوده که بعضا از سوی خود گزینه ها یا وزارت کشور نافرجام ماند.
 • سخنگوی قوه‌قضائیه گفته: در استان بوشهر در پرونده کلاهبرداری بزرگ با 3217 شاکی مورد رسیدگی قرار گرفت که در این پرونده نیز حکم بدوی حبس‌های طویل‌المدت صادر شده است. اسماعیلی به جزییات بیشتری درباره رای صادره درخصوص متهمان پرونده مضاربه صوری اشاره نکرده است. دادگاه نهایی این پرونده دو هفته پیش برگزار شد.
 • امسال هم بوشهری ها برای نفت سفید به دردسر می افتند! بنا به دستورالعمل وزارت نفت، در شهر و روستاهایی که لوله کشی گاز صورت گرفته، در زمستان نفت سفید توزیع نمی شود. این درحالیست که زمستان گذشته مشابه این بخشنامه نفت دردسر زیادی برای مردم ایجاد کرد، چرا که بسیاری از شهروندان قادر به پرداخت هزینه های لوله کشی گاز نبوده و از سویی جهت دریافت نفت سفید در فصل سرما دچار مشکل شدند، موضوعی که نهایتا با پیگیری های صورت گرفته، تا حدودی حل شد ولی اینطور که پیداست امسال هم این داستان گریبانگیر مردم می باشد، از این رو انتظار است مسئولان و نمایندگان استانی اقدام موثری در این زمینه داشته باشند.
 • خبر می رسد اقدام یکی از مدیران استانی برای تصاحب سه منزل سازمانی همچنان ادامه دارد و عدم تذکر موثر استانداری و برخورد دستگاههای نظارتی بالادست با این اقدام که نوعی حیف و میل اموال عمومی محسوب می شود، علامت سوال های زیادی در پی داشته است.
 • امام جمعه دیر با بیان اینکه با اجرای كنسرت حلال مخالف نيستيم گفته: هنوز گزارشي از برنامه كنسرت دريافت نكرده ام، ولی اگر خلافي در برنامه كنسرت شهر دير رخ داده بايد افرادي كه پشت قضيه اين برنامه بودند پاسخگو باشند.
 • لایحه تاسیس مناطق آزاد جدید از جمله بوشهر که با ایرادات شورای نگهبان مواجه شده، مدت هاست در کمیسیون های مجلس دست به دست می شود و مشخص نیست تا قبل از خاتمه مجلس یازدهم مصوب می شود یا خیر. دبير شوراي عالي مناطق آزاد با بيان اينکه مهم‌ترين ايراد شورای نگهبان به لايحه مذکور، افزايش تعداد مناطق ويژه اقتصادی بود،‌ گفت: لايحه با درخواست تاسيس 13 منطقه ويژه اقتصادی از سوي دولت در مجلس مطرح شد، اما اين عدد در مجلس به بيش از 80 منطقه ويژه اقتصادي رسيد، بنابراين شوراي نگهبان اعلام کرد که لايحه تغييرات اساسي کرده است. مرتضي بانک با بيان اينکه مطالعات لازم انجام شده و لايحه دوباره به کميسيون اقتصادي برگشته است،‌ توضيح داد: پس از رفع ايرادات لايحه در صحن مجلس مطرح خواهد شد.
 • هفته گذشته تور رسانه ای با محوریت پروژه های شاخص عمرانی استان برگزار شد تا خبرنگاران از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پروژه های حوزه راه، راه آهن، سد، کشاورزی، درمان و آب قرار بگیرند. اما نکته ای که کمتر مورد توجه تصمیم گیران استانی قرار گرفته، مشخص نشدن محور توسعه استان است که می تواند پیشران بهبود شرایط استانی باشد.
 • به گفته مسئولان سازمان انرژی اتمی، بتن‌ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر اواخر مهرماه آغاز می شود.
 • شنیدیم برخی از اعضای شورای شهر در نشست غیرعلنی خود نسبت به جذب بازیکنان گرجستانی معترض بوده و معتقدند با توجه به اینکه احتمالا قرارداد آنها بالاتر از اختیارات مالی تفویض شده به شهرداری بوده، باید با اطلاع شورا باشد. ظاهرا برخی اعضا از مصاحبه چندی پیش ویسی دلخورند که گفته بود: «ضمن تشکر از حمایت شورای شهر، ولی آنها روی فوتبال زوم نکنند و نظر ندهند که این زیبنده آنها نیست و باعث می‌شود کارهای دیگر را هم از دست بدهند.»
 • با گذشت حدود 50 روز از پهلوگیری کشتی باری- مسافری پیشرفته در بندر بوشهر، اما خبری از فعالیت آن نیست و همچنان متوقف می باشد. ظاهرا وعده های مسئولان استانی برای تامین سوخت این کشتی با نرخ متعادل به نتیجه نرسیده و همین موضوع نیز بر امیدواری هایی که نسبت به فعالیت تجاری-مسافری این کشتی در خط بوشهر-دوحه مطرح بود، سایه انداخته است.
 • فردی که رای قطعی دادگاه درخصوص مالکیت حدود 7 هزار مترمربع از پارک مادر بوشهر را در اختیار دارد، با حضور در دفتر پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس» گفت: برای این فضا برنامه ریزی اقتصادی دارم و شهرداری نیز تاکنون در راستای خارج کردن وسایل بازی و تجهیزاتی که در این پارک قرار دارد، همکاری داشته است. سید محمد هاشمی همچنین از آنچه که تهمت و توهین برخی شاغلین در این پارک به وی در فضای مجازی عنوان کرده انتقاد نموده است.
 • عرضه چند نرخی برنج ایرانی و هندی در مغازه های بوشهر باعث شده که بعضا اختلاف قیمت ها تا 10 هزارتومان هم متغیر باشد. این وضعیت زمینه افزایش قیمت برخی برنج درجه یک ایرانی در سطح خرده‌فروشی به بیش از 35هزار تومان را فراهم کرده است. در بازار برنج خارجی میانگین قیمت برنج هندی ممتاز ۸۰۰۰ تومان می باشد.
 • تسویه بدهی‌های دولت با پیمانکاران وارد فاز عملیاتی شد. رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور، شيوه‌نامه تسويه و تهاتر بدهي‌هاي دولت به اشخاص حقيقي و حقوقي غيردولتي يا بدهي اشخاص يادشده به دولت يا بانک‌ها و مؤسسه‌هاي اعتباري را ابلاغ کرد. انتظار می رود اين شيوه بتواند از فشار مالي بر پیمانکاران و دستگاههای اجرایی بکاهد. البته با توجه به اینکه ظرفیت بانک مرکزی در این خصوص محدود است، استان هایی که سریع تر درخصوص این موضوع اقدام کنند، می توانند بهره مندی بیشتری داشته باشند.
[کد خبر:AJ29183]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

 زندگی در تار و پودِ تنبور

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس

جدیدترین مطالب