آینه جم: خبر کوتاه اما التهاب آفرین است؛ مرغ گرم در بازار بوشهر نایاب شده. علت چیست؟ چرا در حالی که در سایر استان ها مرغ به وفور در دسترس شهروندان قرار دارد این کالا در بوشهر نایاب است؟

به گزارش «آینه جم»؛ مرغ که با گران شدن محصولات پروتئینی نظیر گوشت و ماهی، به یکی از وعده های اصلی غذایی بر سر سفره‌های مردم تبدیل شده، طی روزهای اخیرا در شهر بوشهر کمیاب شد و مردم با کمبود این محصول غذایی روبه رو شدند.

در این بین، شماری از مرغ فروشی ها می گویند: مرغداران به دلیل اینکه قیمت مصوب و اجباری را پایین می دانند، از فروش و عرضه این محصول به کشتارگاه خودداری می کنند.

در این بین، خبری از عرضه مرغ های منجمد تنظیم بازار هم نیست و این شرایط دست به دست هم داده تا مرغ در شهر بوشهر کمیاب شود.

مرغداران علت این مشکل را در دو اتفاق می دانند؛ اول این که به گفته آنها، مسئولان استانی در یک تصمیم آنی اعلام کردند عرضه مرغ با قیمت بیش از 12 هزار و 900 تومان ممنوع است. اقدام دوم هم ابلاغیه هیات عالی نظارت بر اصناف بود که حاشیه سود عمده فروشی مرغ را 3 درصد و خرده فروشی را 10 درصد اعلام کرده بود. به عبارتی براساس این مصوبه، مدیران استان بوشهر اعلام کردند که واحدهای خرده فروشی موظفند به ازای هر کیلوگرم مرغ، مبلغ ۵۰۰ تومان سود برای خود در نظر بگیرند که مغازه ها می گویند این مبلغ با هزینه های آنها همخوانی ندارد.

یکی از مغازه های فروش مرغ می گوید: با این دستورالعمل و با فرض فروش روزانه ۱۰۰ قطعه مرغ، در پایان ماه حدود یک میلیون و دویست هزار تومان متضرر می شویم و در این شرایط میل به ادامه فعالیت این واحدهای صنفی کاهش یافته است.

فروش مرغ بصورت قطعه بندی شده

مقاومت مرغداران با مصوبه ستاد تنظیم بازار درباره تحویل مرغ با نرخ مصوب به کشتارگاه، باعث کمیاب شدن این محصول غذایی در مغازه ها شده است. در نتیجه فروش مرغ بصورت قطعه بندی شده (ران،سینه،بال و…) در واحدهای صنفی خرده فروشی رخ می دهد تا هم به نوعی نیاز مشتریان تامین شده و هم مشمول جریمه بابت تخلف از نرخ مصوب نشوند.

در همین رابطه شنیده می شود مسئولان استانی جابجایی مرغ از استان بوشهر را ممنوع و دستوراتی به ایست بازرسی ها در این زمینه داده اند که بر آن اساس از خروج مرغ از استان ممانعت به عمل آید.

به گفته برخی کارشناسان و البته تجربه سالیان اخیر نشان می دهد سیاست این چنینی فقط در کوتاه مدت می تواند تاثیر مسکن گونه اما گذرا داشته باشد، طوری که سیاستگزار مجبور است حضور خود را در چرخه عرضه و تقاضا ببیند نه در حذف عرضه.

اما در این شرایط، نکته تلخ ماجرا پرکشیدن پروتئین از سبد غذایی خانواده های کم درآمد است. خانواده هایی که امروز برای به دلیل کمیاب شدن این محصول در بازار، به سمت خریدمرغ زنده می‌روند، مرغی که نظارتی بر چرخه تولید، ذبح و عرضه آن نشده است.

مرغداری ها حاضر به فروش به قیمت مصوب نیستند

در همین خصوص، معاون اتاق اصناف مرکز استان بوشهر به همراه هیئتی از فرمانداری از چند واحد عمده فروشی و خرده فروشی بوشهر بازدید کردند.

به نوشته روابط عمومی اتاق اصناف بوشهر، عباس نامدارزاده در تشریح این بازرسی گفت: در بازرسی از سردخانه دو واحد صنفی عمده فروشی مرغ و با بررسی قیمت عرضه مرغ در واحدهای عمده فروشی متوجه شدیم که واحدهای صنفی خرده فروشی مرغ درشرایط فعلی با حاشیه سود کمتر از دو درصد فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: در حالی که تاریخ آخرین کشتار مرغ درسردخانه های بوشهر مربوط به ده تا پانزده روز قبل است امروز شاهد فقدان عرضه مرغ گرم در بازار هستیم.

معاون اتاق اصناف تاکید کرد: با صدور دستور العمل های خاص در این شرایط، نهادهای دولتی مکلفند مجوز خروج مرغ گرم از استان نیز صادر کنند. این اقدام که در پی صدور یک دستورالعمل دولتی بوده بازار را با تنش بسیار در زمینه عرضه مرغ گرم مواجه کرده است.نامدارزاده ادامه داد: دولت اعلام کرده به مرغ داری های استان کنجاله و سویا و سایر نهاده های را با قیمت بسیار نازل عرضه می کند ولی مرغداری ها حاضر نیستند مرغ با قیمت مصوب در بازار بفروشند.

معاون اتاق اصناف مرکز استان بوشهر خاطرنشان کرد: مشکل بسیار مهم واحدهای صنفی فروشنده مرغ این است که هیچ عمده فروش و یا مرغداری حاضر نیست مرغ با قیمت مصوب دولت به آنها عرضه کند. به همین دلیل یا مرغ برای فروش به مغازه ها نمی رسد و یا ران و سینه آن جداگانه به فروش می رسد تا واحد صنفی ضرر نکند.

نرخ مصوب به قیمت نابودی تولید مرغ است

رییس اتحادیه مرغداران استان بوشهر می گوید: مسئولان جهادکشاورزی و صنعت و تجارت بوشهر نیز می دانند که نرخ مصوب 12 هزار و 900 تومانی برای هر کیلو مرغ در این استان غیرکارشناسی است، اما با مشاوره های نادرستی که به مدیران استانداری داده شده، بوشهر از معدود استان هایی است که بر اجرای این نرخ مصوب تاکید کرده و نتیجه آن هم عدم عرضه مرغ به بازار شده است.

اردشیر بی نیاز در گفتگو با «خلیج فارس» اظهار داشت: قیمت واقعی مرغ در بازار در کانال 14 هزارتومان است، اما اینکه از مرغداران خواسته شود محصول را با قیمت 9550 تومان به کشتارگاه دهند و در مغازه ها هم زیر قیمت 13 هزارتومان باشد، باعث اختلال در روند طبیعی بازار و تولید می شود.

وی با بیان اینکه فقط 25 درصد هزینه تولید با ارز دولتی تامین می شود که مربوط به کنجاله است، ادامه داد: مابقی هزینه ها نظیر ذرت، جو، دارو و مکمل های موردنیاز باید از بازار آزاد تهیه شود و با این شرایط نمی توان از مرغداران انتظار داشت تولید خود را با نرخ مصوب عرضه کنند.

رییس اتحادیه مرغداران بوشهر با بیان اینکه شاید با چنین فشارهایی، مرغداران ناچار شوند برای اینکه وزن مرغ بالاتر نرفته و تلفات ندهند، محصول را وارد بازار کنند، اما نابود کردن تولید هنر نیست و شیوه ای که بوشهر در کشور جلودار سایر استان ها در بحث مرغ شده، صنعت مرغ را زمین گیر می کند. حتی من فکر می کنم برخی افراد در قالب دلال به مسئولان مشاوره می دهند و نتیجه اش تصمیماتی می شود که بازار را به این روز انداخته است.

بررسی های میدانی «خلیج فارس» تا عصر شنبه در بازار بوشهر نشان می دهد برای چندمین روز پیاپی مرغ کمیاب است و افرادی که برای مراسم یا مصرف عمده به این محصول نیاز دارند، ناگزیر به سراغ عوامل توزیع مرغ زنده می روند، اما برای مردم عادی که به چند کیلو مرغ نیاز دارند، این پیگیری و دردسرها توجیهی ندارد.

[کد خبر:AJ29191]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

 زندگی در تار و پودِ تنبور

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس

جدیدترین مطالب