آینه جم: ارسلان زارع در مراسمی با حضور وزیر کشور به عنوان هفدهمین استاندار گیلان معرفی شد.

 به گزارش «آینه جم»؛ ارسلان زارع متولد شهر کاکی از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر است که سابقه فرمانداری دیر در دولت اصلاحات و فرمانداری دشتستان در دولت یازدهم دارد و با انتقال مصطفی سالاری استاندار بوشهر به همین سمت در گیلان، زارع را به معاونت سیاسی امنیتی خود برگزید.

https://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/IMG_0270.JPG

دو ماه پیش با انتصاب سالاری به مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی، زارع سرپرست استانداری گیلان شد و هفته پیش هم با تصویب هیات دولت به عنوان استاندار تعیین گردید.

زارع در معارفه اش چه گفت؟

استاندار گیلان در معارفه اش بیان کرد: تلاش می کنم تا با توکل به خداوند متعال، اصل شایسته سالاری و مشی اعتدال مورد نظر دکتر روحانی رییس جمهور و وزیر کشور را دنبال نمایم و از منابع انسانی کارآمد، متدین ، متعهد و متخصص و معتقد به اجرای برنامه های دولت تدبیر و امید، با اندیشه‌های متفاوت مورد نظر و توجه قرار دهم.

https://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/IMG_0148.JPG

ارسلان زارع در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر کشور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت، نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری، چندتن از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی برگزار شد با تسلیت ایام ماه محرم ،گیلان را خاستگاه  عزاداری اصیل و رسمی ایرانیان برای اباعبدالحسین (ع) خواند و گفت: از دیرباز گیلانیان به اشاعه فرهنگ عاشورایی توجه داشته اند چنانکه عزاداری برای ابا عبدالحسین (ع) توسط معزالدوله دیلمی در سال 1352 هجری قمری و ترویج فرهنگ عاشورایی توسط آل بویه آغاز گردید. وی افزود؛  نام امام حسین(ع) و نهضت کربلا در طول تاریخ تاکنون برای همه نسل ها ، نیروبخش، حیات آفرین و انقلاب گستر بوده است.

https://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C.JPG

وی ضمن خیرمقدم به وزیر کشور و دیگر حاضران اظهار داشت: برخود لازم می دانم تا به عنوان عضوی از خانواده وزارت کشور از حسن اعتماد دکتر روحانی و نیز وزیر کشور، از آغاز دولت یازدهم تاکنون در سطوح مختلف مدیریتی به اینجانب، صمیمانه قدردانی کنم.

زارع با بیان اینکه گیلان ظرفیت های ارزشمند گوناگونی در ابعاد مختلف دارد، مهمترین آن را ظرفیت انسانی، اجتماعی و فرهنگی خواند و گفت: مردمان این دیار در  همه ادوار به ویژه از اول قرن هجری تاکنون در کانون تحولات سیاسی، اجتماعی، علمی ، فرهنگی و مذهبی قرار داشته اند و در دوره معاصر در فتح تهران و پایان دادن استبداد صغیر محمدعلی شاه و تثبیت مشروطیت پیشتاز بوده اند، پیشنه‌ای که در  نهایت منجر به تشکیل مینیاتوری از جمهوری اسلامی با مجاهدت میرزاکوچک خان جنگلی شد.

https://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/%DA%AF%D8%A7%D9%84%D8%B1%DB%8C_0.JPG

استاندار گیلان افزود: خدمت در گیلان، زادگاه میرزاکوچک،آیت الله بهجت، شهید نامجوها، شهید قلی پورها، شهید خوش سیرت‌ها، پروفسور رضا و پروفسور سمیعی و دیگر عالمان، فرهیختگان و مردمان نجیب و شریف این استان را برای خود افتخار می دانم.

ارسلان زارع خاطرنشان کرد: در شرایط امروز کشور نیازمند تلاش و کوشش مضاعف همه کارگزاران نظام، در فضای همدلی، همراهی ، وفاق و انسجام بین مسئولان و مردم و البته همکاری همگان هستیم .

زارع بیان کرد: به سبب همکاری های خوب مردم و وحدتی که در گیلان وجود داشت، در دوره دولت یازدهم و دوازدهم هم تاکنون اقدامات و خدمات ارزنده ای از سوی دولت تدبیر و امید برای مردم گیلان انجام و ارائه شده که نمونه آن بهره برداری از 1026 طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ 1536 میلیارد تومان در هفته دولت امسال بوده است.

https://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/IMG_0101.JPG

 وی با بیان اینکه در تحقق این مهم آقای سالاری سهم و نقش بسزایی داشته اند ، از خدمات وی در دوره ی استانداری گیلان قدردانی کرد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: امروز در ادامه توفیقات خدمتگزاری ام، با جدیت کوشش می کنم تا با هماهنگی و انسجام بخشی همه مسئولان و خدمتگزاران به مردم در استان؛ سیاست‌ها، برنامه‌ها و اهداف دولت تدبیر و امید را دنبال نمایم و در راستای تحقق برنامه‌های توسعه محور استان با رویکرد رونق اقتصادی و اشتغال از همه ظرفیت های استان بهره مند شوم.

وی گفت: بدیهی است که در بستر این تلاش‌ها، خدمات، همکاری ها و همراهی ها موجبات امیدافزایی، نشاط اجتماعی و تحقق برنامه ها و اهداف دولت تدبیر و امید و حقوق شهروندی فراهم می‌شود و انشاالله در دوم اسفند ماه سالجاری شاهد برگزاری انتخابات باشکوه مجلس شورای اسلامی با حضور حداکثری مردم در فضایی امن، سالم و قانون‌مند در استان هستیم.

https://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/IMG_0160.JPG

استاندار گیلان گفت؛ از زمان و فرصت باقیمانده در دولت اعتدال برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی خصوصاً طرح‌های ملی و موثر در توسعه استان همچون تکمیل آزاد راه منجیل به رودبار، اتصال بندرکاسپین و انزلی به راه آهن انزلی رشت که کریدور جنوب به شمال را تکمیل خواهد کرد و نیز فعال کردن راه آهن رشت به آستارا،  تکمیل سدها و طرح های اقتصادی و اشتغالزا با حمایت و همکاری مجموعه دولت خدمتگزار، خصوصا معاون رییس جمهور و رییس محترم سازمان برنامه و بودجه جناب آقای دکتر نوبخت، بهره خواهم برد تا سهم بسزایی در توسعه استان داشته باشم.

استاندار گیلان در پایان گفت: یقینا تلاش می کنم تا با توکل به خداوند متعال اصل شایسته سالاری و مشی اعتدال مورد نظر رییس جمهور محترم و وزیر کشور را دنبال نمایم و از منابع انسانی کارآمد، متدین، متعهد و متخصص و معتقد به اجرای برنامه های دولت با اندیشه‌های متفاوت مورد نظر و توجه قرار دهم.

https://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/IMG_0243.JPG

استفاده بهینه از ظرفیت های گیلان همواره مورد تاکید رئیس جمهوری است

استاندار پیشین گیلان نیز با اشاره به علاقه مندی روحانی به مردم گیلان اظهار کرد: همواره تاکید رئیس جمهور استفاده بهینه از ظرفیت های گیلان در حل مشکلات گیلان بوده است.

مصطفی سالاری در مراسم تکریم و معارفه استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان ظرفیت های ممتازی در حوزه های مختلف دارد، اظهار کرد: گیلان دیار مردمانی با فرهنگ و میهمان نواز و مهد مفاخر و بزرگان بسیاری است که نام ایران را بلندآوازه نموده اند.

https://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/IMG_0192.JPG

وی با اشاره به 21ماه خدمت خود در کسوت استاندار گیلان،بیان کرد: در این مدت تلاش کردم تا خالصانه و با جدیت در اجرای سیاست های دولت و توسعه استان گام بردارم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور با اشاره به خدمات ارائه شده دولت در گیلان افزود: امیدواریم روند پروژه ها در گیلان در دوران استاندار جدید با سرعت و کیفیت بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به افتتاح پروژه های بزرگ در گیلان طی سنوات خدمتی خود در گیلان ، گفت: راه آهن رشت - قزوین و آغاز اجرای راه آهن رشت استارا، رشت انزلی از دیگر رویدادهای ارزشمندی بوده که در دوران حضور اینجانب در گیلان به وقوع پیوست که بخشی از آن حاصل زحمات مسئولان پیشتر از خود و دیگر دولت ها بوده است.

https://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/IMG_0186.JPG

استاندار سابق گیلان با اشاره به افزایش تراز تجاری گیلان در گذشته خاطرنشان کرد: سهم تجارت و صادرات در گیلان از نظر وزنی و ریالی افزایش پیدا کرده است.

سالاری با اشاره به تلاش های صورت گرفته در استفاده بهینه از ظرفیت ها گفت: در زمان تصدی در سمت استاندار گیلان تمام تلاش خود را در جهت ساماندهی برخی امور از جمله ساماندهی رودخانه ها و آب بندانها ،رونق گردشگری ،توسعه اقتصادی ،بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و افزایش تعاملات از تشکل های مردم نهاد به کار گرفتیم .

https://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/IMG_0247.JPG

وی در پایان مشارکت جویی ،نظارت و امر به معروف مردم بر دولت را از دیگر موضوعاتی خواند که طی نشست های مختلف مورد بحث تا اجرا قرار گرفت و با آرزوی موفقیت برای دکتر زارع استاندار جدید گیلان،از مردم گیلان به جهت نارسایی های احتمالی در دوران خدمت خود عذرخواهی کرد.

در پایان حکم زارع به عنوان استاندار جدید گیلان به وی اعطا شد.

https://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/IMG_0291.JPGhttps://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/IMG_0292.JPGhttps://www.gilan.ir/sites/default/files/98/06/11/gallery/IMG_0264.JPG

[کد خبر:AJ29325]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت پرتقال در گلستان

تصاویر/ برداشت پرتقال در گلستان

تصاویر/ برداشت پرتقال در گلستان

طبیعت منطقه « هماگ» هرمزگان/تصاویر

طبیعت منطقه « هماگ» هرمزگان/تصاویر

طبیعت منطقه « هماگ» هرمزگان

تصاویر/ مهاجرت پرندگان به تالاب عشق‌آباد

تصاویر/ مهاجرت پرندگان به تالاب عشق‌آباد

 مهاجرت پرندگان به تالاب عشق‌آباد

جدیدترین مطالب