آینه جم:  عزاداران حسینی صبح امروز با لباس‌های مشکی و سربندهای یا قمر بنی هاشم در مراسم قرائت زیارت حضرت عباس(ع) در حسینیه باب‌الحوائج دیر حاضر شدند.

 

به گزارش آینه جم ، عزاداران حسینی صبح امروز با لباس‌های مشکی و سربندهای یا قمر بنی هاشم در مراسم قرائت زیارت حضرت عباس(ع) در حسینیه باب‌الحوائج دیر حاضر شدند تا بار دیگر از این بزرگ شخصیت کربلا، درس بصیرت دینی و سیاسی و ولایت‌مداری و ایستادگی در مقابل دشمن را مشق کنند.

پدران و مادران در این مراسم باشکوه کودکان خود را نیز به همراه آورده بودند تا آنها نیز در کلاس درس عباس(ع) آموزش ببینند.

بستن سربندهای یا قمر بنی هاشم بر پیشانی عزاداران جلوه زیبا و باشکوهی به این مراسم بخشیده بود.

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی با اشاره به اینکه اولین درسی که باید از قمر بنی هاشم(ع)  یاد بگیریم، درس دین شناسی است، افزود: از قمربنی هاشم(ع)  درس وفاداری، بصیرت، بندگی خدا، مطیع بودن، فتوت و جوانمردی بیاموزیم.امام جمعه بندر دیر صبح امروز در آیین قرائت زیارت حضرت عباس(ع) در حسینیه باب‌الحوائج با بیان اینکه برترین سرمایه انسان دین و ایمان اوست، اظهار داشت: قمر بنی هاشم بصیرت دینی و سیاسی داشت و یک عالم دین‌شناس بود.

وی با اعلام اینکه دین و ایمان انسان را آرامش می‌دهد، بیان کرد: در پرتو ایمان است که می‌توانیم مقابل دشمن ایستادگی کنیم.

امام جمعه دیر با اشاره به اینکه باید در تمام حالات و فصول سال به دین و ارزش‌ها پایبند باشیم، ادامه داد: دشمن  از طریق جنگ اقتصادی و فرهنگی و از راه‌های مختلف بدنیال گرفتن دین ماست، لذا باید مواظب باشیم با هیچ وعده‌ای دین ما را نگیرند و هرچه به ارزش‌های اسلامی پایبندتر باشیم دشمن ناامیدتر می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم رعایت اخلاق اسلامی در جامعه، گفت: انتخابات مجوزی برای گناه نیست و تبلیغات انتخاباتی و تبلیغ کاندیدای مورد حمایت ما مجوزی برای برچسب زدن به رقیب نیست و عزاداران حسینی باید بیشتر از دیگران متخلق به اخلاق اسلامی باشند.


 امام جمعه دیر گفت: در موقعیتی که تبلیغات دشمنان وسوسه کننده است، باید دین‌شناسی، دین‌داری و حفظ و دفاع از دین را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه امروز به بصیرت سیاسی نیاز داریم، عنوان کرد: مردم ایران همچون دوران دفاع مقدس اگر امروز هم دین‌شان به خطر بیفتد، جان خود را در طبق اخلاص می‌گذارند.

حسینی گفت: هرکس اندیشه  و تفکرش حسینی است، با یزید بیعت نمی‌کند و ملت ایران باید یزید زمان خودش را بشناسد و همانند حسین بن علی(ع) جلوی او بایستد.

وی اضافه کرد: آمریکا و ترامپ و دشمنان ما همواره اعلام کرده‌اند که بدنبال از بین بردن مبانی اعتقادی ما هستند و این جاست که ملت ایران مانند آقایش  اباعبدالله می‌گوید ما با شما بیعت نخواهیم کرد.

امام جمعه دیر تأکید کرد: ما ذلت‌پذیر نیستیم و امروز فریاد ملت ایران همه جا بلند است که ای ترامپ و همه کسانی که در کاخ سفید هستید آرزوی تسلیم شدن ملت ایران را به گور خواهید برد و فریاد "هیهات من الذله" ما بلند است.

وی  با بیان اینکه ملت ما  با حضور در مکتب حسین و کلاس عاشورای حسینی،کسب معرفت دینی و سیاسی می‌کند، خاطرنشان کرد: امروز خطاب کاخ سیاه استکبار به ملت ایران این است که شما از رهبرتان جدا شوید و مقابل نظام بایستید و ما با شما کاری نداریم و این همان کاری است که شمر در کربلا کرد، لذا ما باید به این‌ها تو دهنی بزنیم که ما در کنار رهبر و نظام خود هستیم.

حسینی با اشاره به اینکه ملت ایران امروز با پایبندی به دین و آرمان‌ها و اعتقاداتش پشت سر رهبری در مقابل دشمنان ایستاده است، بیان داشت: انهدام پهباد رادارگریز آمریکا با موشک داخلی،  توقیف نفتکش انگلیسی و بالاتر از آن صلابت مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن که ترامپ را شایسته مبادله پیام ندانستند این همان پیام حسین (ع) در کربلاست.

به گزارش فارس، پس از قرائت زیارت حضرت عباس(ع) توسط حجت‌الاسلام سیدمحسن آزادی، مراسم سینه‌زنی سنتی نیز برگزار شد.

این مراسم به صورت زنده از شبکه استانی سیمای بوشهر نیز پخش شد.

[کد خبر:AJ29382]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

برف و کولاک در امامزاده هاشم گیلان/تصاویر

برف و کولاک در امامزاده هاشم گیلان/تصاویر

  برف و کولاک سنگین در گیلان

گزارش تصویری راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در جم

گزارش تصویری راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در جم

   راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در جم

تصاویر/ موزه جنگ، خانه تیمورتاش

تصاویر/ موزه جنگ، خانه تیمورتاش

تصاویر/ موزه جنگ، خانه تیمورتاش

جدیدترین مطالب