آینه جم: نویسنده خوش ذوق بوشهری در اقدامی ابتکاری با گستردن سفره نذری کتاب، همشهریانش را به ضیافت یار مهربان دعوت کرد.

به گزارش آینه جم: "ابراهیم بردبار" روز سه شنبه بساط نذر فرهنگ و اندیشه را با عرضه رایگان کتاب‌‍های خود به همشهریانش در میدان امام خمینی (ره) ادا کرد.

نویسنده بوشهری کتاب نذری داد

این نویسنده بوشهری براین باور است که می‌توان با نذر کردن کتاب در ماه‌های محرم و صفر قیام عاشورا، نهضت امام حسین (ع) و اربعین را بخوبی به مردم و بویژه جوانان معرفی شناساند. 

بردبار در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین در محرم و صفر می توانیم بر تن کودکان فقیر لباس بپوشانیم و یا اینکه با نذر چند جلد کتاب به مردم کرامت انسانی را به نمایش بگذاریم.

وی بیان کرد: برخی از دستگاه‌ها بودجه بخش فرهنگی خود را صرف کارهای بدون تاثیر می‌کنند، درحالیکه بخش قابل توجهی از شهروندان قادر به خرید کتاب نیستند و این دستگاه‌ها می‌توانند با این اعتبار بصورت رایگان کتاب مورد نیاز آنها را تامین کند.

این نویسنده بوشهری از مردم خواست کتاب بخوانند زیرا مطالعه باعث روشن شدن ذهن و مغز  و افزایش آگاهی و دانایی انسان می‌شود.

بردبار یادآورشد: در این ارتباط بیش از ۴۰۰ جلد کتاب خود را در معابر عمومی در معرض دید شهروندان گذاشته‌ام و در این طرح که نوعی نذری است کتاب‌هایی که خوانده‌ام را به مردم هدیه می‌کنم.

وی گفت: این اقدام به نوعی ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است زیرا برخی از شهروندان به دلیل بالا رفتن قیمت کتاب‌ها قدرت خرید آن را ندارند.

بردبار اضافه کرد: بطور معمول از هر کتاب ۲ نسخه می خرم، یکی برای خودم و یکی برای مردم و همین رویکرد باعث شده تا همواره کتاب‌هایی برای عرضه به مردم داشته باشم.

این نویسنده بوشهری تاکنون سه جلد  کتاب به نام "سایه های داغدار" (مجموعه غزل)، "ترانه های دربه در" و یک مجموعه متن‌های ادبی با نام "اما تو چی" را به چاپ رسانده است.

[کد خبر:AJ29450]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

برداشت گل نرگس در بهبهان

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و...

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس...

جدیدترین مطالب