آینه جم:نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: کلاس‌های درس باید به امکانات روز مجهز باشند و از نظر تجهیزات آموزشی و وسائل سرمایشی و گرمایشی مشکلی نداشته باشند.

به گزارش آینه جم: حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری ظهر سه‌شنبه در گردهمایی روسای آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: برای تربیت نسلی پویا آموزش‌ها باید برای انسان‌سازی باشد و معلمان در برخورد با دانش‌آموزان سعه‌صدر بیشتری داشته باشند.

وی بابیان اینکه آموزش و پرورش نهادی اخلاق‌گراست که باید این ارزش‌ها در رفتار و اخلاق معلمان نمایانگر باشد گفت: بسیاری از چالش‌ها و ناهنجاری‌های موجود در جامعه را می‌توان با تغییر شیوه کار در آموزش و پرورش و توجه به سندهای بالادستی ازجمله سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و آموزه‌های دینی کاهش داد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هنوز در بحث آموزش و پرورش به جایگاهی که در اسلام برای نظام تعلیم و تربیت تعریف‌شده نرسیدیم به همین دلیل در این بخش نیازمند تحول هستیم.

خدری بابیان اینکه نظام تعلیم و تربیت بر اساس برنامه ششم توسعه نیازمند تحول است که باید در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش انجام شود گفت: وقتی در برنامه ششم توسعه دولت مکلف به ایجاد تحول در آموزش و پرورش می‌شود به این معنی است که نظام تعلیم و تربیت برای رسیدن به سرمنزل مقصود نیازمند تحول است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: جایگاه آموزش و پرورش در همه دنیا مشخص است و اگر جامعه‌ای توسعه‌یافته و مترقی می‌خواهیم همه نگاه‌ها باید به آموزش و پرورش معطوف باشد.

محمدباقر سعادت افزود: نظام تعلیم و تربیت امروز نسبت به ۴۰ سال گذشته هیچ تغییر نکرده است این در حالی است که آموزش و پرورش در کشور باید به‌روز و از بهترین امکانات و تجهیزات در بخش آموزش و کسب مهارت برخوردار باشد.

وی بیان کرد: اگر به آموزش‌وپرورش به عنوان مهم‌ترین نهاد انسان‌ساز به‌اندازه امروز توجه کنیم هیچ‌گاه به جامعه توسعه‌یافته نخواهیم رسید به همین دلیل توجه همه قوا و مسئولان به تقویت جایگاه نظام تعلیم و تربیت لازمه رسیدن به جایگاه مطلوب است در غیر این صورت راه به جایی نخواهیم برد.

سعادت افزود: اگر امروز بداخلاقی در جامعه به اوج رسیده است، ریشه آن را باید در آموزش و پرورش جست‌وجو کنیم و معلمان باید در کار خود بیشتر دقت کنند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هرچند فرهنگیان با مشکلات متعددی روبرو هستند اما با توجه به مسئولیتی که پذیرفته‌اند باید برای سرمایه‌های مملکت تلاش و برنامه‌ریزی داشته باشند.

[کد خبر:AJ29451]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

برداشت گل نرگس در بهبهان

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و...

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس...

جدیدترین مطالب