آینه جم:سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تعداد دانش‌آموز در استان بوشهر نسبت به سال گذشته ۴.۹ درصد معادل ۱۱ هزار نفر رشد نشان می‌دهند.

به گزارش آینه جم: غلامحسین حسینی صبح چهارشنبه در جمع مسئولین آموزش و پرورش اظهار داشت: هم‌زمان با اول مهرماه ۲۴۱ هزار دانش‌آموز در قالب هشت هزار و ۲۷۸ کلاس درس در استان بوشهر ساماندهی و سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند.

وی بیان کرد: از این تعداد دانش‌آموز سه هزار نفر معادل ۲۸ درصد در مدرسه‌های غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

حسینی تصریح کرد: باوجوداینکه آموزش و پرورش استان بوشهر با کمبود ۶۳۰ آموزگار روبرو است اما با تلاش و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده هیچ کلاسی در اول مهرماه امسال بدون معلم نخواهد بود.

 سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده و تلاش نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همه دست‌اندرکاران بخشی از کمبود نیرو از محل جایگزینی، توسعه مدرسه‌های غیردولتی، بسته‌های حمایتی، جذب نیروهای حق‌التدریس، خرید خدمات، واگذاری ساعت به نیروهای بازنشسته جبران می‌شود و مهرماه با کلاس‌های درس پر از دانش‌آموز همراه با معلم در پیش خواهیم داشت.

 سونامی بازنشستگی در راه آموزش‌وپرورش

حسینی بابیان اینکه وزارت آموزش‌وپرورش از نظر بازنشستگی نیروها به سمت سونامی بازنشستگی در حرکت است با این وجود مکلف هستیم در مسیر تأمین نیروهای موردنیاز حرکت کنیم افزود: کاهش درآمدهای نفتی تأثیر مستقیم بر بودجه دارد اما با این وجود تلاش شده با توجه به اصل اقتصاد مقاومتی در بخش آموزش و پرورش با کمترین مشکل روبرو شویم.

توجه ویژه به مناطق کم برخوردارتر

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر بابیان اینکه سیاست این اداره کل در سال جاری در بحث توزیع اعتبارات توجه ویژه به مناطق کم برخوردارتر است خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود نقدینگی و شرایط خاص اقتصادی دولت نیاز است در بحث اقتصاد مقاومتی و گسترش آن در آموزش و پرورش با برنامه‌ریزی بهتر و منسجم‌تری حرکت کنیم و بتوانیم اعتبارات را به نحو مناسبی توزیع کنیم.

[کد خبر:AJ29465]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

برداشت گل نرگس در بهبهان

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و...

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس...

جدیدترین مطالب