اینه جم: قطعی برق باعث از کار افتادن دستگاه‌های هواده در مزارع پرورشی و از بین رفتن میگوهای پرورشی در بخش دلوار شد.

به گزارش «آینه جم»؛ بخشدار دلوار گفت: به علت رطوبت بالای هوا، شبکه برقرسانی دچار مشکل شد و برق از حدود ساعت ۳ بامداد تا ۷ صبح امروز قطع شد که از کار افتادن دستگاه‌های هواده در مزارع پرورشی و از بین رفتن میگوها را به دنبال داشت.

حسن درویشی افزود: هنوز میزان خسارت‌ها مشخص نیست و اکنون با حضور در مزارع پرورشی در حال بررسی میزان تلفات و خسارت‌ها هستیم.

در همین حال مسئول شیلات دلوار نیز گفت: دستگاه‌های هواده که تامین کننده اکسیژن برای میگو‌های پرورشی هستند به علت قطعی برق از کار می‌افتند که این موضوع باعث اختلال در اکسیژن رسانی به میگو‌ها و از بین رفتن آن‌ها می‌شود.

حمید خلیلی افزود: کارشناسان برای بررسی بیشتر به مزارع پرورشی رفته‌اند.

او همچنین با اشاره به اینکه بیماری لکه سفید در مزارع پروش میگوی دلوار دیده نشده است، بیان کرد: اکنون زمان برداشت میگوی پرورشی است و برای جلوگیری از ورود بیماری لکه سفید، از پرورش دهندگان خواسته شده بود زودتر میگو‌ها را برداشت کنند.

مسئول شیلات دلوار بیان کرد: در این بخش بیش از ۴۰۰ هکتار مزرعه پرورش میگو وجود دارد که پارسال هزار و ۵۰۰ تن میگو از آن‌ها برداشت شد.

به نوشته باشگاه خبرنگاران، پرورش دهندگان در مزارعی که تراکم میگوها بالاست برای تامین اکسیژن مورد نیاز این آبزیان از دستگاه‌های هواده استفاده می‌کنند.

[کد خبر:AJ29627]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت پرتقال در گلستان

تصاویر/ برداشت پرتقال در گلستان

تصاویر/ برداشت پرتقال در گلستان

طبیعت منطقه « هماگ» هرمزگان/تصاویر

طبیعت منطقه « هماگ» هرمزگان/تصاویر

طبیعت منطقه « هماگ» هرمزگان

تصاویر/ مهاجرت پرندگان به تالاب عشق‌آباد

تصاویر/ مهاجرت پرندگان به تالاب عشق‌آباد

 مهاجرت پرندگان به تالاب عشق‌آباد

جدیدترین مطالب