اینه جم - شماری از گردشگران فرانسوی که به بندر گناوه مسافرت کرده بودند، همزمان با آیین سوگواری اربعین حسینی در یکی از مکان‌های مذهبی این بندر حضور و به مشاهده عزاداری مردم این بندر پرداختند.

 گردشگران که تعداد آنان  ۱۵  زن و مرد بود  با حضور در حسینیه ( ماتم حاج اسماعیل )  از مکان های مذهبی قدیمی بندرگناوه به جمع سوگواران پیوسته و از نزدیک با نحوه برگزاری آیین مذهبی مردم این منطقه آشنا شدند.

در این برنامه مذهبی، گردشگران در بین عزاداران رفته و سینه زنی  سنتی و سنج و دمام  را از نزدیک مشاهده کردند.

بانی ماتم حاج اسماعیل به خبرنگار ایرنا گفت: گردشگران فرانسوی در حین اجرای آیین عزاداری حضور یافتند و آنان از استقبال و پذیرایی گرم سوگواران حسینی شوق زده شدند و تشکر کردند.

علی زیارت زاده افزود: چندین گردشگر از فضای حاکم بر مراسم عزاداری و استقبال پرشور مردم از محفل امام حسین (ع) اشک ریختند و ابراز  داشتند که سوگواری پرشور مردم با  بیش از ۱۴۰۰ سال ما را شگفت زده کرده است.

وی اظهار داشت:  یکی از گردشگران ابراز داشت که برنامه های عزاداری سوگواران را در این مکان از طریق فضای مجازی در کشور خود مشاهده و خیلی علاقه داشتند  از نزدیک دیدن کنند.

وی بیان کرد:  گردشگران از زمان آغاز تا پایان آیین عزاداری حضور و تصویر برداری و از مکان های ساخت  دمام در این مکان دیدن کردند.

ماتم حاج اسماعیل یکی از مکان های مذهبی قدیمی گناوه است که در ماه‌های محرم و صفر در آن از عزاداران و سوگواران پذیرایی غذایی می‌شود. 

[کد خبر:AJ29830]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب