آینه جم: فرماندار بوشهر با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم در اسفندماه سالجاری گفت: فرمانداری به عنوان مجری انتخابات، یار هیچ جناح و کاندیدایی نیست و مدیران دستگاههای اجرایی هم باید همین رویکرد قانونمداری و بی طرفی را داشته باشند.

به گزارش «آینه جم»؛ عباس جمشیدی در نشست شورای اداری شهرستان بوشهر ادامه داد: شعار انتخابات آتی امانتداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است و براین اساس مدیران دستگاه‌های اجرایی مراقب باشند رفتار و عملکردشان شائبه انتخاباتی به سود جناح و شخصی نباشد و قول و وعده‌ای به هیچ یک از کاندیداها ندهند.

وی تاکید کرد: استفاده از امکانات اداری به نفع و یا علیه هر کسی، جناح و گروهی در انتخابات به عنوان خط قرمز به‌شمار می‌رود و با متخلفان برخورد می‌شود.

جمشیدی اضافه کرد: تنها وظیفه فرمانداری، فراهم کردن زمینه حضور پرشور و فضای باز انتخاباتی است و هرکسی که مردم انتخاب کرده و از صندوق بیرون بیایید، بدون هیچ کم و کاستی اعلام پس از تایید، بعنوان نماینده مردم می باشد.

به گفته وی، مدیران دستگاههای اجرایی که اغلب شان همکاران فرمانداری در شعب اخذ رای هستند هم باید همین رویکرد بی طرفی را حفظ نمایند و هیچ قول و قراری با کاندیداها و جناحی برای فعالیت انتخاباتی نداشته باشند.

فرماندار بوشهر از رصد تبلیغات زود هنگام کاندیداهای احتمالی خبر داد و گفت: هرگونه اقدامی که در قالب معرفی برنامه های انتخاباتی صورت می گیرد، قطعا در زمان بررسی صلاحیت ها در هیات اجرایی یا توسط شورای نگهبان در پرونده افراد لحاظ خواهد شد.

جمشیدی با بیان اینکه از شکایت کاندیداهای معترض انتخابات شورای شهر بوشهر در سال 96 تبرئه شدم، تصریح کرد: این موضوع نشان دهنده قانونی بودن عملکرد و فعالیت فرمانداری داشته و همین رویکرد قانونی را در انتخابات آتی هم ادامه می دهیم.

دستگاهها برای شرایط بحران آماده باشند

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر حضور و پاسخگویی مدیران و استفاده از تجهیزات دستگاه‌های اجرایی در زمان بحران تاکید کرد و گفت: طی سالیان گذشته وقتی نیاز به سالنی ورزشی برای اسکان اضطراری بوده، بعضا مشخص شده که کلید آن دست راننده ای است که برای گشت و گذار به شیراز رفته که تکرار این اتفاقات پذیرفتنی نیست،ضمن اینکه مدیران باید برای شرایط بحران اگر خودشان در ماموریت یا مرخصی اند، جانشین اول یا دوم با اختیارات کافی داشته باشند و از این موضوع کوتاه نخواهیم آمد.

فرماندار بوشهر همچنین با بیان اینکه از همه دستگاه‌های اداری که زمینه حضور مردم در راهپیمایی اربعین فراهم کردند تشکر می کنیم، اضافه کرد: با وجود دسیسه های دشمنان اسلام و اینکه تلاش شد با ایجاد ناامنی در کشور عراق حرکت اربعین را کم‌رنگ کند اما این دسیسه بی‌نتیجه ماند، طوری که امسال تنها از استان بوشهر ۸۴ هزار نفر در راهپیمایی اربعین شرکت کردند که دوبرابر سال قبل بود.

[کد خبر:AJ29877]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

پرورش زنبور عسل/تصاویر

پرورش زنبور عسل/تصاویر

پرورش زنبور عسل

برداشت گیلاس از باغات سامان/تصاویر

برداشت گیلاس از باغات سامان/تصاویر

برداشت گیلاس از باغات سامان

سفری آفرودی از آبی بیگلو تا لوندیل گیلان/تصاویر

سفری آفرودی از آبی بیگلو تا لوندیل گیلان/تصاویر

سفری آفرودی از آبی بیگلو تا لوندیل گیلان

جدیدترین مطالب