آینه جم: برازجانی‌ها بعدازظهر سه شنبه شاهد بارش باران و تگرگ بودند.

به گزارش آینه جم؛ مردم برازجان مرکز شهرستان دشتستان در آخرین روز از نخستین ماه پاییز، شاهد بارش باران و تگرگ بودند.

به گفته رئیس گروه پیش بینی و صدور هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر، در ساعاتی از امشب و صبح فردا همراه با افزایش ابر، در برخی نقاط استان همچنین نقاطی از شمال خلیج فارس، احتمال بارش پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

زهرا راستگو افزود: پیش بینی می‌شود در برخی ساعات سرعت وزش باد بیشتر جنوب شرقی روی دریا در قسمت‌های شمالی خلیج فارس افزایش یابد و به دنبال آن تلاطم دریا نیز به طور نسبی بیشتر شود.

او ادامه داد: تا شنبه چهارم آبان، وزش بادهای جنوبی با شدت و ضعف بر روی دریا ادامه دارد.

رئیس گروه پیش بینی و صدور هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: از شنبه با ورود نخستین سامانه بارشی پاییزی به جنوب غرب کشور، پیش بینی می‌شود به تدریج بر میزان ناپایداری‌های جوی در استان افزوده شود.

راستگو با اشاره به وضع جوی و دریایی استان تا پیش از ظهر فردا، گفت: جهت وزش باد  در این مدت متغیر، بیشتر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از امشب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ و بر روی دریا در قسمت‌های شمالی و مرکزی خلیج فارس گاهی تا ۴۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

او افزود: ارتفاع موج دریا از امشب در قسمت‌های شمالی و مرکزی خلیج فارس ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و دور از ساحل گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود.

به نوشته باشگاه خبرنگاران، این کارشناس هواشناسی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۱:۰۰ بامداد، جزر اول ۰۹:۲۱، مد دوم ۱۶:۵۸ و جزر دوم دریا ساعت ۱۹:۲۹ خواهد بود.

[کد خبر:AJ29879]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

شکوفه‌های بهاری در یزد

جدیدترین مطالب