آینه جم:  نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه‌های روستاهای جنوب استان بوشهر تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: حوزه روستایی را تقویت می‌کنیم.

به گزارش آینه جم به نقل از فارس ، سکینه الماسی پیش از ظهر امروز در نشست با دهیاران بخش بردخون اظهار داشت: در این دوره به روستاها توجه خاصی شده و عمران روستایی در اولویت قرار گرفته است و تلاش شده مشکلات روستاییان بررسی و رفع شود.

نماینده شهرستان‌های دیّر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی افزود: روستاها به عنوان کانون فعالیت و تولید جایگاه خاصی دارد که با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی حوزه روستایی را تقویت می‌کنیم و در این مدت به دلیل توجه به روستاها، مهاجرت‌ها معکوس شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌های روستاها تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، اضافه کرد: در بیشتر روستاها پروژه‌هایی در زمینه طرح هادی، فضای ورزشی، بوستان امید و مدرسه ساخته شده یا در حال ساخت است که با تکمیل فضاهای آموزشی در چهار شهرستان، انقلابی در زمینه مدرسه سازی ایجاد می‌شود.

الماسی احداث فضاهای ورزشی را مهم دانست و گفت: دوست داریم در هر روستا بویژه روستاهای کم جمعیت، خانه ورزش روستایی با اولویت بانوان راه‌اندازی شود تا مردم با استفاده از تجهیزات ورزشی ساده، به سمت ورزش و سلامتی بروند.

نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع سنددار کردن خانه‌ها در روستای وحدت آباد را پیگیری می‌کنیم که انتظار داریم بنیاد مسکن در این زمینه نگرانی مردم را درک کند و به سرعت این مطالبه مردمی رفع شود.

وی از خدمات و فعالیت‌های دولت بویژه در حوزه روستایی تقدیر کرد و ابراز داشت: بنیاد مسکن استان اعتباری معادل 280 میلیارد ریال در روستاها هزینه کرده که رتبه بنیاد مسکن استان از 28 به پنج ارتقاء پیدا کرده است.

بخشدار بردخون نیز گفت: بخش بردخون بر اساس سرشماری سال 95، 11 هزار و 113 نفر جمعیت با سه هزار و 3 خانوار دارد که دارای مساحت هزار و 100 کیلومتر مربع است و شامل دو دهستان، هفت روستای دارای دهیاری و تعدادی روستای فاقد دهیاری و کم جمعیت می‌باشد.

علی اخلاقی افزود: با تلاش و پیگیری مسؤولان شهرستان و استان بویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اقدامات مؤثری در بخش صورت گرفته اما برخی از طرح‌ها برای تکمیل، نیازمند اعتبارات بیشتر است.

وی اضافه کرد: بیشتر روستاها نیاز به سهمیه قیر رایگان دارند زیرا زیرسازی معابر انجام گرفته اما به دلیل عدم وجود قیر این طرح‌ها راکد مانده و ممکن است به مرور تخریب و غیرقابل استفاده شود.

اخلاقی فعالیت‌های دولت در حوزه روستایی را کم نظیر دانست و ابراز داشت: روستاهای بخش بردخون در این دولت شاهد عمران، توسعه و رفع مشکلات بوده اما مردم انتظار دارند پروژه‌های نیمه تمام تکمیل شود.

در ادامه دهیاران روستاهای شهنیاء، وحدت آباد، کناری، بردخون کهنه، آبکش، سجادیه و مغدان در زمینه کمبود فضای آموزشی، کتابخانه عمومی، اعتبارات عمرانی، طرح‌های هادی، گرانی زمین، مشکلات کشاورزان، جاده بین مزارع، وام‌های کشاورزی، سنددارشدن منازل، بوستان امید، تکمیل طرح‌ها، خانه ها ورزش، مالیات بر اعتبارات، سهمیه قیر رایگان و توجه به نیازهای روستاها مطالبی بیان کردند.

[کد خبر:AJ29926]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

شکوفه‌های بهاری در یزد

جدیدترین مطالب