آینه جم: سرپرست موقت باشگاه پارس جنوبی با اطمینان گفت مشکل تیم فوتبال پارس جنوبی حل می‌شود. اخیرا هم فرماندار جم گفت این تیم مشکلی برای بازی با سپاهان نخواهد داشت. اطمینان و آرامش این نفرات هر چند عجیب بود، ولی ظاهرا بی‌دلیل نبود.

به گزارش «آینه جم»؛ شنیده می‌شود در همین روز‌های اخیر جلساتی با معاون وزیر نفت برگزار شده و مسئولان برای حل مشکل سه تیم نفتی به دنبال راه حل بودند. درست است که سازمان بازرسی کل کشور به موضوع کمک‌های وزارت نفت به مخارج جاری تیم‌های فوتبال ورود کرد و اجازه نداد هزینه تیم‌های فوتبال تامین شود، ولی راه حل‌های دیگری وجود داشت و رایزنی‌ها برای استفاده از این راه‌ها شروع شد.

بودجه‌ای از وزارت نفت به استانداری‌های شهر‌های نفت‌خیز تعلق می‌گیرد. این بودجه برای جبران آلاینده‌هایی است که در این شهر‌ها به دلیل وجود پالایشگاه به شکل معلق وجود دارند. این بار استانداری‌ها تصمیم گرفتند با توجه به نگرانی مردم فوتبال دوست شهر‌های آبادان، مسجدسلیمان و جم این بودجه را صرف فوتبال کنند. اگر این امر محقق شود مشکل این تیم‌ها تا حدودی حل شده و به ساحل آرامش می‌رسند. به این ترتیب فرصتی بوجود می‌آید تا مسئولان این باشگاه‌ها راه حلی اساسی برای مشکل تیم‌های فوتبال و ورزش قهرمانی پیدا کنند.

به نظر می‌رسد در این فرصت هماهنگی‌هایی با نمایندگان این شهر‌ها در مجلس شورای اسلامی به عمل آمده و قرار است لایحه‌ای با عنوان کمک به مناطق محروم و نفت‌خیز به مجلس برود. نمایندگان می‌توانند در این فرصت لایحه را به مجلس برده و تبصره‌هایی را در قانون عدم کمک دولت به ورزش قهرمانی به تصویب برسانند.

تصویب این لوایح هر چند زمان‌بر است، ولی در صورت تحقق این امکان را به ورزش قهرمانی مناطق محروم می‌دهد که از بودجه دولت استفاده کرده و از زیر بار فشار خارج شوند. ظاهرا این برنامه‌ای است که مسئولان استانی برای حل مشکل تیم‌های فوتبال صنعت نفت آبادان، نفت مسجدسلیمان و پارس جنوبی اندیشیده‌اند، ولی هنوز به طور کامل به اجرا در نیامده است.

به این ترتیب بعید است تیم پارس جنوبی از سفر به عسلویه باز بماند و احتمالا این تیم در آخرین ساعات راهی جم شده و بازی با تیم سپاهان برگزار می‌کند.

[کد خبر:AJ29927]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب