13980822000426_Test_PhotoN.jpg

 

 

آینه جم:  رئیس بیمارستان کنگان گفت: بخش درمان سکته‌های حاد مغزی در بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان راه‌اندازی شده است.

 

     حسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان کنگان اظهار داشت: در جهت ارتقای سطح سلامت مردم از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های دو بیمارستان استفاده بهینه‌ای کردیم و این مسیر را ادامه خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار آینه جم ؛ رئیس بیمارستان کنگان با اشاره به اینکه دستگاه سونوگرافی کنگان به وسیله شخص شکسته نشده است، مطرح کرد: پزشکی که عده‌ای می‌گویند حقوق خود را نگرفته و دستگاه سونوگرافی را شکسته است، هنوز تعهدات خدمتی آن تمام نشده است که ما حقوق او را واریز کردیم.

وی گفت: بخش رادیولوژی که شامل سی‌تی‌اسکن ، آم آر آی و رادیولوژی است سالانه بیش ۴۸ هزار نفر مورد عکس‌برداری سی‌تی‌اسکن و ام آر آی در آن انجام می‌شود و همچنین سالیانه بیش از یک میلیون نفر جهت دریافت خدمات سلامت به بیمارستان مراجعه می‌کنند.

حیدری ادامه داد: بعضی مواقع اتفاق می‌افتد که بخش‌هایی از بیمارستان یا بخش‌های ویژه آن پر می‌شود و نمی‌توان بیمار در آن بخش بستری شود که ما در این مواقع از ظرفیت بیمارستان‌های مجاور و مرکز استان استفاده می‌کنیم.

وی گفت: روزانه نزدیک به سه‌هزار نفر از شهرستان‌های دیر،کنگان، جم، عسلویه و شمال استان هرمزگان و جنوب استان فارس جهت دریافت خدمات سلامت به این قطب درمانی جنوب استان مراجعه می‌کنند.

حیدری یادآور شد: در حوزه جذب نیروی متخصص امروزه در قالب طرح تحول سلامت موفق شده‌ایم متخصصان خوبی در بیمارستان کنگان جذب کنیم و برای اولین بار موفق شدیم بخش جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات در این بیمارستان راه‌اندازی کنیم که قبلا این بخش وجود نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: سالیانه حدود ۶هزار نفر موالید داریم که سال گذشته سه‌هزار و ۵۰۰ نفر به صورت طبیعی و رایگان در قالب طرح تحول سلامت و همچنین هزار و ۶۰۰ نفر به صورت سزارین در بیمارستان کنگان متولد شده‌اند.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان با بیان اینکه در این راستا چالش‌های و مشکلاتی است که‌ به‌دلیل وضعیت اقتصادی موجود کمبود‌ها و کسری‌های زیادی وجود دارد، افزود: جنوب استان فارس، شمال استان هرمزگان و صنعت موجود در منطقه نیز تحت‌پوشش این بیمارستان هستند که نیاز است صنعت ورود کرده و در ارتقای بیشتر بیمارستان کمک کند.

حیدری مطرح کرد: از انتقادهای سازنده و منصفانه استقبال می‌کنم و جوابگو هستم به شرطی که این انتقادها مغرضانه و چشم‌بسته نباشند و قبلا هم به دعوت شورای شهر کنگان در نشست با فعالان اجتماعی به بیشتر سوالات مطرح شده جواب دادم.

وی از راه اندازی بخش‌های جدید در بیمارستان کنگان خبر داد و گفت: بخش درمان سکته‌های حاد مغزی در بیمارستان راه‌اندازی شده است و همچنین بخش ویژه نوزدان آن‌آی‌سی‌یو برای اولین بار در بیمارستان کنگان راه‌اندازی شده است که از موقع راه‌اندازی تا به امروز هزار و ۸۵۰ نوزاد به‌جای اعزام به استان در خود بیمارستان کنگان نجات یافتند.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان با اشاره به انتقادهایی که علیه وی شده است، گفت: عده‌ای می‌گویند که من دو بیمارستان را اداره می‌کنم که این قطعا نگاه مثبت و ارزنده مدیر بالادستی به من است و همچنین بیمارستان‌های کوچک باید در کنار بیمارستان‌های بزرگ مدیریت شوند‌‌.

حیدری با بیان اینکه ۲۴ ساعته در خدمت بیمارستان و مردم شهرستان هستم، اظها داشت: عده‌ای با ایجاد فضاهای نامناسب و همچنین شایعه‌پراکنی روحیه مدیر تلاشگر را خراب می‌کنند و این کار باعث می‌شود که برخی مدیران از شهرستان خارج شوند.

[کد خبر:AJ30103]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

برداشت گل نرگس در بهبهان

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و...

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس...

جدیدترین مطالب