آینه جم - مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از احتمال بارش باران طی امشب تا روز سه‌شنبه در استان خبر داد و گفت: سامانه جدید بارشی از روز پنجشنبه وارد استان بوشهر می‌شود.

به گزارش آینه جم؛ فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی جوی، از امشب تا پایان روز سه شنبه به سبب عبور متناوب امواج ناپایدار کم دامنه از جو استان، شرایط برای وقوع ناپایداری های جوی و دریایی مهیا می‌شود.  

وی اضافه کرد: بر این اساس طی این مدت ضمن افزایش پوشش ابر، روی دریا و برخی سواحل و برخی نقاط استان به طور متناوب بارش پراکنده باران گاهی همراه با وزش باد و احتمال رعد و برق  پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ورود یک سامانه جدید بارشی به استان بوشهر، بیان کرد: سامانه بارشی جدیدی از روز پنج شنبه وارد استان می‌شود.

وی ادامه داد: بر ساعات آینده آسمان استان کمی ابری تا قسمتی ابری همراه با افزایش ابر، طی امشب و فردا بر روی دریا و برخی نقاط و سواحل استان تمام ابری با احتمال بارش پراکنده باران و گاهی وزش باد و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

شکوهی‌پور افزود: جهت وزش باد متغیر غالباً شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت هشت تا ۲۸ کیلومتر در ساعت گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت، طی امشب و فردا بتدریج جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ و به طور لحظه‌ای بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در هنگام وزش باد روی دریا گاهی بیش از ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

[کد خبر:AJ30291]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و...

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس...

تصاویر/ پیست اسکی سپیدان

تصاویر/ پیست اسکی سپیدان

تصاویر/ پیست اسکی سپیدان

جدیدترین مطالب