پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه سید عبدالله بلادی بوشهری با حضور رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور، روحانیون علما و مسئولان مختلف اجرایی استان بوشهر در مصلی جمعه بوشهر برگزار شد.

دبیر پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری در این مراسم با اشاره به ارسال 800 مقاله و آثار پژوهشی اظهار داشت: پس از داوری از این تعداد آثار ارسال شده 9 اثر به عنوان اثر برتر معرفی و 17 اثر نیز شایسته تجلیل شدند.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی برگزاری همایش‌های مختلف  معرفی چهره‌های شاخص روحانی و مفاخر علمی از برنامه‌های مهم دانست و گفت: دو دوره آیین تجلیل از مفاخر استان بوشهر برگزار و پس از برپایی یادواره شهدای روحانیت کنگره  علامه بلادی بوشهری استوار شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهربا بیان اینکه بسیاری از علمای استان دارای سابقه مبارزاتی با استعمار انگلیس هستند  تصریح کرد:تاریخ روحانیت استان بوشهر بی‌نظیر  و درخشان و سبب افتخار است که ما بازماندگان این شجره طیبه هستیم.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با اشاره به جایگاه استان بوشهر در عرصه علوم دینی و پژوهشی گفت: استان بوشهردر کنار آبهای خلیج فارس دارای جایگاه خاص در علوم انسانی، توسعه فرهنگ اهل بیت(ع) و نهادینه شدن آن و مرکز تولید محصولات علمی و پژوهشی در عرصه علوم انسانی است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه هم با تشریح بیانیه  گام دوم انقلاب این بیانه را نقشه راه دانست و خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بیانیه گام دوم انقلاب را تدوین و ابلاغ کردند که نقشه راه آینده ایران اسلامی است.

حجت الاسلام سید مهدی خاموشی افزود: آیندگان باید بدانند ظرفیت‌های این کشور بسیار است اما مهمترین سرمایه، نیروی انسانی است.

در این مراسم افراد برتر از حوزه‌های علمیه برادران، خواهران و دانشگاه چکیده‌ای را از مقاله خود قرائت کردند.

تجلیل از مؤسسان حوزه علمیه و فضلای استان بوشهر و صاحبان مقاله‌های برتر  از دیگر برنامه‌های پنجمین کنگره بزرگداشت آیت الله سید عبدالله مجتهد بلادی بوشهری بود.

‌کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری به روایت تصویر ‌

[کد خبر:AJ30443]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری قزوین/تصاویر

طبیعت بهاری قزوین/تصاویر

طبیعت بهاری قزوین

طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

 طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

جدیدترین مطالب