آینه جم:    از حدود یکسال و نیم گذشته صدور کارت ملی هوشمند کند و می توان گفت متوقف شده است؛ موضوعی که به تحریم ها و وارداتی بودن بدنه این کارت ها مرتبط بود.

به گزارش آینه جم ؛ انتقاد مردم از تاخیر در صدور کارت های هوشمند ملی بارها و بارها توسط رسانه ها از جمله «خلیج فارس» منتشر شده و مسئولان سازمان ثبت احوال نیز وعده فعال شدن خط تولید داخلی چنین کارت هایی را داده و گفته اند تا زمانی که کارت ها به دست مردم نرسیده، برگه ای به مردم داده شده که اطلاعات کارت ملی هوشمند جهت ارائه به ادارات در آن قید شده است.

حالا سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از فعال شدن تولید داخل کارت های ملی هوشمند خبر داده و گفته: ۳۲۴ هزار و ۹۸۳ قطعه کارت ملی هوشمند تولید داخل صادر و به مردم تحویل داده شده است.

ابوترابی افزود:  ۵۵ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۹۰ نفر مراحل تکمیل ثبت‌نام کارت هوشمند ملی را انجام داده‌اند که ۴۵ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۴۳۳ نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند.

به نوشته ایرنا، وی درباره علت تاخیر و طولانی شدن زمان صدور کارت هوشمند ملی نیز گفت: تاخیر بیش از یک و نیم سال را در این باره می‌پذیریم؛ از اسفند سال ۹۶ با مشکل تامین بدنه کارت مواجه شده‌ایم و از آغاز سال ۹۷ با شرکت‌های متولی که چاپخانه دولتی متولی تامین و تولید آن است، وارد مذاکره شدیم و تلاش‌ها آغاز و قرار شد که بدنه کارت ایرانی مشابه خارجی باشد، آزمایش های طولانی انجام شد و در نیمه دوم امسال شاهد تولید ۳۲۴ هزار و ۹۸۳ کارت تولید داخل بودیم که به ما تحویل داده شد و آن را به مردم دادیم.

تحویل ۹ میلیون کارت تا پایان سال

معاون سازمان ثبت احوال کشورگفت: این کارت مشابه نمونه خارجی است و همه نکات ایمنی و فنی در تولید آن رعایت شده است.

وی افزود: چاپخانه دولتی تا پایان سال به ما وعده داد که ۹ میلیون کارت بدهد، اما آن ها مشکلاتی دارند و به وعده خود عمل نکردند. آمادگی صدور دو میلیون کارت را در ماه داریم.

وی گفت: جمعیت ۸۸.۸۸ درصدی واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی تکمیل ثبت‌نام انجام داده‌اند و این میزان از جمعیت ۶۲ میلیون نفری است که واجد شرایط هستند.

[کد خبر:AJ31067]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری قزوین/تصاویر

طبیعت بهاری قزوین/تصاویر

طبیعت بهاری قزوین

طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

 طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

جدیدترین مطالب