از وزارت خارجه می‌خواهیم که سفیر انگلیس را از ایران اخراج کندآینه جم:نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت:ما مردم بوشهر به خوبی انگلیس را می‌شناسیم و به همین خاطر از وزارت خارجه می‌خواهیم که هر چه زودتر سفیر انگلیس را از ایران اخراج کند.

به گزارش «آینه جم» ، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر در خطبه‌های نمازجمعه امروز بوشهر بیان کرد:آمریکا دیپلماسی بلد نیست و تنها چپاول ثروت و خودکامه‌گری می‌داند، این کشور یکی از بزرگترین اشتباهات تاریخی خود را انجام داد و دست به ترور سردار سلیمانی زد در حالی که او مانند یک شهروند عادی به عراق سفر کرده بود.

او تصریح کرد: آمریکایی‌ها فکر کردند با شهادت سردار سلیمانی جبهه مقاومت در هم شکسته خواهد شد، اما خودشان دیدند که چه جمعیت عظیمی در تشییع این شهید و شهدای مقاومت شرکت و  آمریکا را محکوم کردند.  

 امام جمعه بوشهر با اشاره به تهدید آمریکا به حمله به ۵۲ نقطه از خاک ایران، ادامه داد: سپاه عزیز به مهم‌ترین پایگاه نظامی آمریکا یعنی عین الاسد حمله کرد و آن‌ها هیچ غلطی نکردند و الان هم اعلام می‌کنیم که اگر کوچکترین تخطی کنند و اگر به یک نقطه حمله کنند ما ۱۰ نقطه را هدف قرار می‌دهیم.

صفایی‌بوشهری گفت: آمریکا می‌خواهد سپاه و نظام تضعیف کند و دشمنان می‌خواهند با علم کردن حادثه سقوط هواپیما، سپاه را تخریب و تضعیف کنند، اما تمامی مردم ایران حامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

او تصریح کرد: استان بوشهر کانون مبارزات ضداستعماری است و  تاریخ بسیار باشکوه و از همه مهم‌تر بصیرت و استعمارستیزی داردو هرگاه دشمن از طریق جنوب ایران قصد حمله داشت، بوشهری‌ها نگذاشتند و طعم شکست را به آنان چشاندند.

امام جمعه بوشهر با تأکید بر لزوم معرفی سرداران شهید استان بوشهر به نسل جوان و جهانیان، عنوان کرد: انگلیس می‌خواست استان بوشهر را به حاشیه برده و نیروی آن را به تحلیل ببرد، اما علما و بزرگانی، چون علامه بلادی آن حماسه‌های بی‌نظیر و به یادماندنی را به پا کردند.

صفایی‌بوشهری با اشاره به حضور سفیر انگلیس در تجمعات اخیر در جمع معترضین، یادآور شد: انگلیس خبیث و عقب‌افتاده که هنوز به شکل شاهنشاهی اداره می‌شود، بعد این سفیر می‌آید در میان تجمع و عکس می‌گیرد که از نظر سیاسی نامطلوب است.

او عنوان کرد: ما مردم بوشهر به خوبی انگلیس را می‌شناسیم و به همین خاطر از وزارت خارجه می‌خواهیم که هر چه زودتر سفیر انگلیس را از ایران اخراج کند، چون کشورهایی، چون انگلیس و آمریکا جز خیانت نمی‌دانند، مگر می‌شود با انگلیس مذاکره کرد؟ تمام باطن انگلیس خباثت است؛ چه جنایت‌هایی در نقاط مختلف انجام داده است.

خطیب جمعه بوشهر تاکید کرد: فرانسه و آلمان هم، چون انگلیس ذاتی سراسر خباثت دارند و قصد دارند در پوشش مذاکره و صلح ایران را بازی بدهند، ما تقاضا داریم دولت در برخورد با این سه کشوری که به تازگی نشان دادند چه موضعی دارند جدیت به خرج دهد، نمی‌شود با این خائنان مذاکره کرد، بلکه باید با مقاومت و برخورد قاطع با آنان برخورد شود و اگر این بار کوتاه بیاییم باز هم سفارتخانه آنان لانه جاسوسی خواهد شد.

[کد خبر:AJ31095]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری قزوین/تصاویر

طبیعت بهاری قزوین/تصاویر

طبیعت بهاری قزوین

طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

 طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

جدیدترین مطالب