آینه جم: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از کاهش هشت تا ۱۵ درجه‌ای دمای هوا در استان خبر داد و گفت: کاهش دما در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه شدت بیشتری خواهد داشت.

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به استقرار یک توده هوای بسیار سرد از روز یکشنبه تا پایان هفته جاری بر جو استان، پیش بینی می‌شود طی این مدت دمای هوا ۸ تا ۱۵ درجه در نقاط مختلف استان کاهش یابد.

وی اضافه کرد: کاهش دما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شدت بیشتری دارد و انتظار می‌رود در برخی نقاط مرتفع استان دمای هوا به آستانه صفر درجه سلسیوس و یا دمای منفی برسد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از ظهر روز شنبه تا اوایل روز پنج‌شنبه به سبب وزش باد شدید (گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت)، خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: بر اثر فعالیت این سامانه یخ‌زدگی و ایجاد خسارت به محصولات زراعی و باغی، سرمازدگی و ایجاد خسارت به گلخانه‌ها، دامداری‌ها، مرغداری‌ها و زنبورداری، افزایش مصرف حامل‌های انرژی را شاهد خواهیم بود.

شکوهی‌پور با اشاره به وزش باد نسبتاً شدید تا شدید در سواحل استان و خلیج فارس ادامه داد: شاهد افزایش ارتفاع موج دریا تا حدود ۲.۵ متر خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: توصیه می‌شود به سبب وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج از ترددهای دریایی اجتناب شود.

وی تاکید کرد: به منظور جلوگیری از خسارت‌های احتمالی، حفاظت از محصولات کشاورزی، کنترل دما و رطوبت در گلخانه‌ها و واحدهای تولیدی دامداری انجام شود.

شکوهی‌پور خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در راستای مصرف بهینه انرژی در مصارف خانگی، اداری و صنعتی اقدام شود.

[کد خبر:AJ31424]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری قزوین/تصاویر

طبیعت بهاری قزوین/تصاویر

طبیعت بهاری قزوین

طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

 طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

جدیدترین مطالب