آینه جم: مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: شایعه وجود بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان تکذیب می شود.

به گزارش «آینه جم»؛ حسین ناظمیان‌پور با رد برخی شایعات در شبکه‌های اجتماعی گفت: شایعه حضور بیمار مشهدی مبتلا به ویروس کرونا به عنوان مهمان در دیر و قرنطینه آن ها تکذیب می‌شود.

وی افزود: کادر بهداشت و درمان و اکیپ مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر، برای کنترل و مقابله با این ویروس فعالیت شبانه‌روزی دارند و در صورت مشاهده مورد مشکوکی از ابتلا به ویروس کرونا فورا اقدامات مراقبتی و درمانی انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از ابتدای شیوع ویروس کرنا در کشور و همسو با اجرای دستورالعمل وزارت بهداشت مبنی بر مقابله با ویروس کرونای جدید، با جدیت تمام، هماهنگی‌ها و اقدامات لازم را به عمل آورده است.
مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر درخواست کرد: شهروندان به اطلاعاتی که توسط منابع غیرموثق در خصوص گسترش بیماری کرونا از طریق فضای مجازی منتشر می‌شود اعتماد نکنند و از انتشار مطالب غیرعلمی درباره بیماری که باعث تشویش اذهان عمومی می شود خودداری کنند و اخبار و اطلاعیه‌ها را فقط از طریق وزارت بهداشت و درمان کشور و رسانه‌های رسمی پیگیری کنند.

ناظمیان‌پور توصیه کرد: بیماری کرونا ویروسی جدید است و بهتر است از دست دادن و روبوسی کردن با افراد دارای علائم تنفسی مثل سرفه و عطسه خودداری کرده و دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

وی گفت: به طور مداوم و در هر زمان ممکن اقدام به شست‌وشوی کامل دست‌ها با آب و صابون کنید و در این بین مدت شست‌وشوی دست‌ها حداقل به اندازه ۲۰ ثانیه باشد و تمامی قسمت‌های دست اعم از انگشتان خصوصا انگشت شست، کف دست و مچ دست شسته شود.

وی افزود: در صورت عدم دسترسی به آب از ژل‌های ضدعفونی کننده با پایه الکل که نیاز به شست‌وشو با آب ندارند، برای شستن دست استفاده کنید.

[کد خبر:AJ31963]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

شکوفه‌های بهاری در یزد

جدیدترین مطالب