آینه جم: درحالی مردم روزانه خبرهایی از صداوسیما و رسانه های استانی درباره توزیع ماسک و الکل می شنوند که خیلی‌ها این روزها در استان بوشهر حتی برای خرید آن در داورخانه‌ ها سرگردانند.

به گزارش آینه جم؛ این روزها ماسک به کالای نایاب در بوشهر تبدیل شده و بررسی های میدانی خبرنگار ما نیز نشان می دهد ماسک در داروخانه‌ های بوشهر پیدا نمی‌شود و شهروندان زیادی در به در دنبال ماسک هستند.  

علاوه بر نایاب بودن ماسک، کمبود ژل و محلول ضدعفونی از دیگر مواردی است که اعتراض و گلایه هم استانی ها را به دنبال داشته و به عبارتی در جنگ کرونا مردم دست تنها مانده اند.

همه اینها درحالیست که از هفته گذشته تاکنون خبرهای مختلفی در استان پیرامون تولید ماسک، الکل یا مواد ضدعفونی توسط مجموعه های فنی و حرفه ای، جهاد دانشگاهی، پارک علم و فناوری، برخی خیاطان بصورت خودجوش منتشر شده است؛ اما مردم با مشاهده کمبود این اقلام در حیرت هستند که تولیداتی که خبرش منتشر شده کجاست؟

همچنین ابتدای هفته، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد: ۱۵هزار لیتر محلول و ژل شستشوی دست، شش هزار لیتر الکل ۷۰ درصد وحدود ده هزار ماسک تولیدی استان  که با مجوز معاونت غذا و داروی استان تولیدشده بود بین داروخانه‌های منتخب استان توزیع شد.

اما پیگیری خبرنگار «خلیج فارس» از برخی داروخانه های بوشهر حاکیست که آنها در پاسخ به تقاضا برای فروش ماسک، اعلام می کنند حدود یک ماه است که ماسک برای عرضه در اختیار ندارند!

مشخص نیست ماسک و الکل تولیدی و وارداتی در شبکه توزیع چه سرنوشتی پیدا می‌ کند که مسئولان وعده تولید یا عرضه آن را می دهند، اما بسیاری از مردم چیزی نمی بییند یا به سختی باید تهیه کنند.

پیش از این وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته بود که تولیدات در اختیار معاونت غذا و داروی دانشگاههای علوم پزشکی قرار می گیرد تا بر روند توزیع آن در داروخانه ها نظارت شود.

با این حال تماس خبرنگار «این رسانه » برای دریافت پاسخ از معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بی نتیجه بود و او به تماس پاسخ نداد.

شایسته است استانداری، سازمان صمت و دادستانی بوشهر در راستای وظایف ذاتی شان، به موضوع نظارت بر توزیع اقلام بهداشتی مقابله با کرونا که مسئولان خبرش را منتشر می کنند ورود نموده و مانع از سرگردانی بیشتر مردم در داروخانه ها شوند.

[کد خبر:AJ31966]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

شکوفه‌های بهاری در یزد

جدیدترین مطالب