با توجه به کاهش قابل توجه دمای هوا در استان بوشهر، کشاورزان باید تدابیر لازم را برای حفاظت و مراقبت از محصولات خود داشته باشند.

 طی روزهای اخیر یک سامانه بارشی در استان بوشهر فعال شده است و طی این مدت شاهد بارش‌هایی در نقاط مختلف استان خصوصاً در شهرستان‌های جنوبی استان بودیم.

در پی فعالیت این سامانه و بر اساس پیش بینی کارشناس هواشناسی استان بوشهر با توجه به کاهش قابل توجه دما در سطح استان باید تدابیر لازم برای حفاظت از محصولات کشاورزی اندیشیده شود.

امروز دمای شهر بوشهر ۲۲ درجه، برازجان ۲۷ درجه، گناوه ۲۳ درجه، دیلم ۲۴ درجه، جم ۱۵ درجه، دیر ۲۰ درجه و عسلویه ۲۲ درجه بوده است.

کاهش شدید دما

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از کاهش قابل توجه دمای هوا در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: انتظار می‌رود کشاورزان مراقبت لازم را از محصولات خود داشته باشند.

پیام مساعدی اضافه کرد: پیش بینی می‌شود از ظهر روز یکشنبه و طی روز دوشنبه دمای هوا به طور ناگهانی و قابل ملاحظه‌ای حدود شش تا ۱۲ درجه کاهش یابد.

کشاورزان مراقب باشند

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران و کاهش دما‘ کشاورزان محترم به منظور پیشگیری از آسیب احتمالی به محصولات، اقدامات زیر را انجام دهند.

۱- ردیف‌های کشت محصولات جالیزی را با پلاستیک بپوشانند.

۲- در ساعات اوج سرما (۳ تا ۶ بامداد) سیستم آبیاری را در مزارع گوجه فرنگی دیرکاشت روشن کنند.

۳- از هرگونه تغذیه و سم پاشی در ساعاتی که هوا سرد است پرهیز کنند.

۴- باغات مرکبات را آبیاری کنند.

۵- سیستم گرمایش گلخانه را روشن کرده و از ورود هوای سرد به گلخانه جلوگیری کنند.

[کد خبر:AJ32022]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب