آینه جم : مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به اینکه در حادثه سیل در کنگان به تاسیسات زیربنایی و منازل مردم خساراتی وارد شد گفت: در این حادثه ۲ نفر جان‌باختند که اجساد آنان پیدا شد.

به گزارش « آینه جم ؛ بارش شدید باران  همراه با وزش باد سبب بروز خساراتی به تاسیسات مناطق شهری و روستایی جنوب استان بوشهر از جمله  زیرساخت‌های شهری و روستایی شهرستان کنگان شد.

غلامرضا حاجیانی می گوید: در پی این حادثه که عصر روز گذشته به وقوع پیوست امدادگران هلال احمر در همان ساعت اولیه اقدام به کمک‌رسانی کردند که به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر پس از طغیان رودخانه‌ها و بروز سیل در شهرستان کنگان 4  تیم پنج نفره امدادی با تجهیزات کامل در محل‌های حادثه حضور یافتند.

وی با بیان اینکه در این حادثه تعدادی  جان‌باختند افزود: در حادثه سیل روز گذشته  2 نفر مفقود شدند که صبح امروز اجساد آنان یافت و تحویل پزشک قانونی شد.

حاجیانی با بیان اینکه جسد یک نفر دیگر هم پیدا شده است گفت: برای شناخت هویت این  جسد و علت فوت آن  مسئولان امر در حال بررسی هستند.

خدمات‌رسانی به 52 خانوار آسیب‌دیده کنگانی

‌مدیرعامل جمعیت هلال احمر بوشهر با اشاره به امدادرسانی به حادثه‌دیدگان خاطرنشان کرد: پس از بررسی اولیه امدادگران هلال احمر استان بوشهر به 52 خانوار آسیب‌دیده کنگانی به تعداد 205 نفر خدمات‌رسانی و اقدام به تخلیه آب از منازل و انتقال آنان به محل‌های امن کردند.

حاجیانی افزود: پس از اقدامات اولیه با توجه به نیاز و ضرورت اقلام امدادی از جمله چادر و بسته‌های زیستی به حادثه‌دیدگان این سیل کمک‌رسانی شد.

وی بیان کرد: امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان کنگان در روستاهای نخل غانم، برکه جوپان و قلعه میان خدمات امدادی و اولیه در مقابله با سیل را انجام دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به توزیع مایحتاج حادثه‌دیدگان از سیل کنگان تصریح کرد: در این حادثه چراغ والور، برنج، پتو، حبوبات و چادر گروهی بین حادثه‌دیدگان توزیع شد.

امدادرسانی هوایی به خانواده‌ای در کوهستان‌های اطراف کنگان

غلامرضا حاجیانی از امدادرسانی به خانواده‌ای در کوهستان‌های اطراف کنگان خبر داد و بیان کرد: صبح امروز خانواده‌ای که  در یکی از روستاها گرفتار سیلاب  شده‌ بودند تیم امددرسانی هلال احمر کنگان به‌وسیله هلی‌کوپتر عازم منطقه شدند.

وی  بیان کرد: در پی بارندگی روز گذشته و خراب شدن مسیل‌ها، جاده‌های جنوب استان بوشهر و بسته شدن راه‌های مواصلاتی،  در روستای برکه چوپان 15 نفر در مسیر رودخانه این روستا گرفتار شدند که تیم امداد و نجات سیلاب شهرستان کنگان به منطقه مورد نظر اعزام شدند ولی با توجه به ناهموار بودن مسیر و طغیان رودخانه، عدم دسترسی، نجات آنها میسر نشد که اکنون عملیات امدادرسانی هوایی در حال انجام است.

مدیرکل بحران استان بوشهر هم با اشاره به بروز خسارت به تاسیسات زیربنایی در حادثه سیل کنگان خاطرنشان کرد: در این حادثه  جاده مسیر سیراف به جم مسدود شد که با تلاش راهداران بازگشایی شد.

بازگشایی مسیرهای مسدود شده به سبب بروز سیل در کنگان

جهانگیر دهقانی از بازگشایی مسیر کنگان به عسلویه و پرک خبر داد و بیان کرد: مسیر ریز به دوراهک با تلاش راهداران بازگشایی شد و آبگرفتگی سبب بروز خساراتی به منازل مردم در شهرها و روستاهای کنگان شد.

وی با بیان اینکه به بیمارستان کنگان خسارت وارد شد گفت: در سیل روز گذشته به مبلمان شهری کنگان خسارت وارد شد و سیستم مخابراتی سیراف به جم صدمه دید که اکنون تلفن‌های جم از طریق مسیر ریز به دوراهک وصل شده است.

مدیرکل بحران استان بوشهر افزود: میزان خسارت وارد شده به تاسیسات زیربنایی، منازل شهری و روستایی، باغات و اراضی کشاورزی در حال بررسی و ارزیابی است.

[کد خبر:AJ32040]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب