آینه جم: مدیرکل بحران استان بوشهر با اشاره به بارش تگرگ در شهرستان جم گفت: در بارش تگرگ ۱۶۰ هکتار از باغ‌های مرکبات و زیتون شهرستان جم خسارت دید.

به گزارش «آینه جم»؛ جهانگیر دهقانی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به بارش شدید باران در شهرستان‌های جنوبی  استان بوشهر به بروز سیل در کنگان پرداخت و اظهار داشت: در این شهرستان بارش 102 میلمتر باران در مدت نیم ساعت سبب وقوع سیلاب و بروز خساراتی به منازل مسکونی، تاسیسات و معابر شهری و روستایی شد.

وی با بیان اینکه در این حادثه جاده‌هایی در مسیرهای مختلف مسدود و با تلاش راهداران بازگشایی شد خاطر نشان کرد: در جریان بارندگی روز گذشته محور مواصلاتی شیرینو  شهرستان عسلویه به گله‌دار استان فارس، سیراف به جم، ریز به دوراهک، عسلویه به کنگان و مسیر روستایی کِردِلان به درویشی شهرستان دشتی مسدود شد که با تلاش راهداران و امددگران بازگشایی و پاکسازی شد و اکنون رفت و آمد در آن‌ها جریان دارد.

مدیرکل بحران استان بوشهر به  آبگرفتگی برخی منازل در کنگان و دیر  پرداخت و بیان کرد: بر اثر بارش باران برخی منازل در کنگان و دیر دچار آبگرفتگی شد که با تلاش امدادگران هلال احمر خدمات رسانی لازم به آسیب دیدگان ارائه شد و در این راستا تاسیسات زیربنایی و مبلمان شهری کنگان آسیب دید که کارشناسان در حال بررسی  میزان خسارت وارده هستند.

دهقانی از تلف شدن  برخی دام‌های روستائیان شهرستان کنگان خبر داد و خاطر نشان کرد: در جریان بارش و سیلاب روز گذشته در کنگان نیرو‌های امدادی آماده‌باش بودند، ولی میزان شدید مستمر بارش باران  مشکلاتی در همه حوزه‌ها ایجاد کرد.

وی به مشکل قطع ارتباط تلفنی شهرستان جم پرداخت و تصریح کرد: تخریب فیبر نوری سبب قطعی ارتباطات مخابراتی جم و این مشکل  از طریق  مسیر دوراهک به ریز برطرف شد.

مدیرکل بحران استان بوشهر به بارش تگرگ در شهرستان جم پرداخت و افزود: همزمان با بارش شدید باران در شهرستان دیر و کنگان، شاهد بارش تگرگ در جم بودیم که به باغ‌های مرکبات و زیتون خسارت وارد کرد.

دهقانی با بیان اینکه در بارش تگرگ 160 هکتار از باغ‌های مرکبات و زیتون  شهرستان جم خسارت دید گفت:در این حادثه 150 هکتار از باغ‌های مرکبات و 10 هکتار از باغ‌های زیتون جم بر اثر بارش تگرگ آسیب دید.

وی با اشاره به غرق شدن یک فروند لنج تجاری در اسکله عسلویه خاطرنشان کرد: وزش تندباد با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت  خلیج فارس در استان بوشهر را مواج و متلاطم کرد که سبب غرق شدن یک فروند لنج در اسکله عسلویه شد.

[کد خبر:AJ32048]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

شکوفه‌های بهاری در یزد

جدیدترین مطالب