اینه جم: خبرنگاران « این رسانه » در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • آخرین جلسات مجلس دهم در هفته جاری برگزار می شود. خبر می رسد رفع ایرادات شورای نگهبان درباره لایحه تاسیس 8 منطقه آزاد جدید از جمله بوشهر یکی از دستور کارهای صحن علنی بهارستان می باشد. قرار است مراسم اختتامیه مجلس در روز ۳۱ اردیبهشت برگزار شود.
 • ممنوعیت خروج شناورهای باری گناوه به امارات ادامه دارد. رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه در این خصوص گفته: باتوجه به تماس‌های تلفنی و دغدغه مالکان شناورها و انتشار اخباری در شبکه‌های مجازی در زمینه رفع ممنوعیت خروج موتورلنج‌ها به مقصد کشور امارات، تاکنون اخبار رسمی و موثقی در این زمینه توسط مسئولان مربوطه اعلام نشده‌است. به گفته وی، احتمال دارد بعد از عید فطر ورود موتورلنج‌ها به کشور امارات عربی از سر گرفته شود.
 • خبر می رسد در فراکسیون وحدت اصولگرایان که بررسی گزینه های ریاست و هیات رییسه مجلس یازدهم در اولویتش قرار دارد، عبدالکریم جمیری به نمایندگی از مجمع نمایندگان بوشهر حضور یافته است.  
 • شنیده می شود اورژانس هوایی بوشهر از ابتدای سال فعالیت نداشته و محل نشست و برخاست آن در بیمارستان تامین اجتماعی نیز خالیست. تاکنون مسئولان درباره چرایی این اتفاق گزارشی ارائه نکرده اند.
 • از پمپ بنزین ها تخلفی به چشمتان خورد‌‌‌‌ د‌‌‌‌ر سامانه 09627 طرح شکایت کنید‌‌‌‌. این مطب را فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورد‌‌‌‌ه‌ های نفتی کشور بیان کرده و گفته: گزارش های مردمی ظرف مد‌‌‌‌ت ۷۲ ساعت رسید‌‌‌‌گی خواهد شد.
 • گزارش یک رسانه کشوری درباره رتبه آخر بوشهر از نظر تعداد تخت‌های بیمارستانی بوشهر توسط دانشگاه علوم پزشکی رد شد. سیدمجید حسینی، مدیر روابط عمومی این دانشگاه گفته: اکنون هزار و ۴۸۰ تخت بیمارستانی در استان فعال است که براساس جمعیت کنونی، به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بوشهری ۱۴۰ تخت می باشد. از این رو اعلام عدد ۸۲ تخت به ازای هر صدهزارنفر و رتبه آخر بوشهر در کشور، مربوط به گزارش سال ۹۶ بوده و قدیمی است. همچنین با اجرای طرح‌های توسعه بیمارستانی در شهرهای بوشهر و برازجان که فعالند، در آینده نزدیک شمار تخت‌های بیمارستانی استان به بیش از ۲ هزار تخت می‌رسد.
 • واگذاری اراضی نظامی پیرامون اتوبان امام علی (ع) بوشهر توسط وزارت دفاع گلایه تعاونی های فعال را در پی داشته و گویا معتقدند در خصوص فراخوان واگذاری اطلاع رسانی مناسبی صورت نگرفته و شرکت کنندگان محدود می باشند. ظاهرا درباره واگذاری این اراضی، اداره کل راه و شهرسازی اطلاعی ندارد.
 • شنیده شده اعضای شورای شهر درنظر دارند سه شنبه این هفته جلسه غیرعلنی درباره تعیین شهردار جدید بوشهر برگزار کنند. گویا خورشیدیان سرپرست فعلی شهرداری و علی حسنی فرماندار دیر گزینه های جدی برای تصدی شهرداری می باشند.
 • فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه جلوی چینی‌ها را گرفته‌ایم و هیچگونه صید غیرقانونی ترال در خلیج فارس نداریم گفت: صید ترال در خلیج فارس باعث می‌شود تمام مرجان‌های کف دریا از بین برود. سردار تنگسیری ادامه داد: اگر در آب‌های سرزمینی یا آب‌های تحت نظارت ما، صید ترال در عمق کمتر از ۲۰۰ متر انجام شود، صید غیرقانونی است و نیروی دریایی سپاه و ارتش مسئولیت برخورد را دارد.
 • تقاضا برای رئیس دفتری نمایندگان مجلس یازدهم افزایش یافته است. ظاهرا ارتباطاتی که از مسیر این انتصاب رقم می خورد، رقابت میان نزدیکان و فعالان ستادهای انتخاباتی نمایندگان را بیشتر کرده است.
 • ملاقات مردمی مدیران به بهانه کرونا کاهش یافته است. با این وجود بسیاری از مدیران به استفاده از زیرساخت‌های ارتباطی درخصوص برنامه های مردمی چنین اعتقادی ندارند.
 • نرخ های اجاره مسکن در بوشهر رشد 30 تا 40 درصدی را طی یک ماه اخیر و پس از بازگشایی فعالیت ها داشته است. این مطلب را رییس اتحادیه مشاوران املاک بوشهر خبر داده و گفته: این افزایش نرخ بیشتر مانند حباب است و منطقی نمی باشد.
 • تولید و فروش قارچ زیر چتر زیان قرار گرفته است. از اسفندماه پارسال با تعطیلی رستوران ‌ها، فست فودها و هتل‌ ها به‌دلیل دستورالعمل‌ های وزارت بهداشت،  بخش بزرگی از تقاضا از بازار قارچ حذف شد؛ در نتیجه تولیدکنندگان و فروشندگان با افت شدید سفارش مواجه شدند. براین اساس، واحدهای تولیدی گرفتار ضرر و زیان ناشی از فروش نرفتن و فاسدشدن محصولشان شده اند.
 • دست آخر اینکه، تقاضا برای پرستار کودک توسط خانواده‌ها افزایش داشته است. گویا تعطیلی مهدکودک‌ ها دلیل روی آوردن خانواده‌ های شاغل به پرستار برای نگهداری از کودکان شده است. گفتنی است هنوز برای زیان مهدهای کودک و مربیان آنها تصمیمی اعلام نشده است.

خلیج فارس

[کد خبر:AJ32582]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب