آینه جم: کوهنور جوان جمی با تلاش سه ساعته گروه امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر این شهرستان نجات پیدا کرد.

به گزارش آینه جم؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: پس از اطلاع از وقوع حادثه برای یک کوهنورد در کوه‌های شهرستان جم، دو گروه ۶ نفره امداد و نجات به همراه تجهیزات کامل ساعت ۱۷:۳۰ امروز به محل مورد نظر اعزام شدند و عملیات جستجو ونجات را شروع کردند.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/2/29/11922965_761.jpg

غلامرضا حاجیانی ادامه داد: امدادگران پس از دسترسی به مصدوم و ارزیابی اولیه، او را  با رعایت نکات ایمنی از دره به بالای کوه منتقل، و سپس از مسیری سخت به پایین هدایت کردند و ساعت ۲۰:۴۰ به آمبولانس اورژانس ۱۱۵ شهری جم تحویل دادند.

او افزود: مصدوم، جوانی ۳۰ ساله بود که برای تفریح و فعالیت‌های ورزشی به همراه دوستانش به کوه رفته بود و بر اثر سقوط از ناحیه دست، پا و سر دچار شکستگی شده بود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر تاکید کرد: جم شهرستانی بکر و کوهستانی است و افراد باید دقت کافی و توجه زیاد به مسیر‌های سخت گذر داشته باشند و از انتخاب مسیر‌های دشوار به شدت بپرهیزند تا حادثه‌ای ناگوار اتفاق نیافتد.

حاجیانی با قدردانی از نیرو‌های جمعیت هلال احمر و مسئولان استان و شهرستان گفت: با توجه به تعداد عملیات‌های این جمعیت و فرسایش تجهیزات، به‌روز رسانی و نوسازی تجهیزات از نظر کمی و کیفی ضروری است از جمله تامین خودروی شاسی بلند و کمک دار و تجهیزات لازم با توجه به کوهستانی بودن برخی مناطق استان.

[کد خبر:AJ32613]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جدیدترین مطالب