آینه جم: برخی هم استانی ها می گویند برای ثبت نام جدید خودروی داخلی، کافی نت ها هزینه های دلبخواهی از آنها دریافت می کنند و بعضا ارقام بالای یک میلیون تومان در این میان رد و بدل شده است.

به گزارش آینه جم؛ در پی اجرای طرح جدید ثبت نام خودرو و برداشتن شرط اولیه پیش پرداخت، استقبال مردمی از بخت آزمایی خودروسازان داخلی بیشتر شده و در این بین مشکلات ورود به سامانه احراز هویت اولیه هم دو چندان شده است.

اتفاقی که باعث شده بسیاری از متقاضیان شرکت در قرعه کشی خودرو را به کافی نت ها بکشاند و آنجا با قیمت های سلیقه ای و بی ضابطه مواجه شوند.

برخی شهروندان به مشکلات احراز هویت در سامانه "امتا" که پیش شرط ورود به قرعه کشی خودرو است اشاره می کنند، مثل اینکه با وجود تکمیل همه اطلاعات، گزینه نقص مدارک یا حتی اشتباه بودن رمزی که با آن وارد شده اند نمایش داده می شود، از این رو ناگزیر شده به سراغ کافی نت ها بروند تا در فرصت باقی مانده، ثبت نام آنها تایید شود.

طی روزهای اخیر، در فضای مجازی مطالبی مردمی درباره پرداخت حتی 2 میلیون تومانی به کافی نت ها در برخی شهرهای استان مثل گناوه مطرح شده، با این ترفند که متصدی کافی نت گفته به فرایند ثبت نام این شرکت ها آشنایی داشته و بصورت قطعی این کار را برایشان انجام می دهد.

همچنین درباره قیمت 500 تا 700 هزارتومانی یکی از کافی نت های شهر بوشهر برای ثبت نام خودرو هم بحث هایی رخ داده و شهروندان یادآور می شوند که این مبالغ به عنوان شیرینی ثبت نام تقاضا شده است.

مردم تخلف را گزارش کنند تا رسیدگی شود

در همین حال رییس اتاق اصناف بوشهر با بیان اینکه تماس های متعددی درباره اعلام نرخ های حتی چند میلیونی از سوی برخی کافی نت ها در استان داشته اظهار داشت: وقتی از شهروندانی که این مطلب را اطلاع می دهند تقاضا می کنیم که موضوع را بصورت مستند گزارش داده تا پیگیری شود، می گویند که کار ما حل شده و بعضا رضایت داشته ایم، ولی شما پیگیری کنید که تکرار نشود.

مصطفی گراشی با بیان اینکه از شهروندان تقاضا داریم موارد تخلف صنفی مثل هزینه سلیقه ای کافی نت ها را بصورت مستند گزارش دهند تا رسیدگی شود، بیان کرد: تعرفه ثبت نام خودرو در کافی نت ها 50 هزارتومان است و کافی نت ها موظف هستند طبق نرخ نامه عمل کنند.

[کد خبر:AJ32732]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

پرورش زنبور عسل/تصاویر

پرورش زنبور عسل/تصاویر

پرورش زنبور عسل

برداشت گیلاس از باغات سامان/تصاویر

برداشت گیلاس از باغات سامان/تصاویر

برداشت گیلاس از باغات سامان

سفری آفرودی از آبی بیگلو تا لوندیل گیلان/تصاویر

سفری آفرودی از آبی بیگلو تا لوندیل گیلان/تصاویر

سفری آفرودی از آبی بیگلو تا لوندیل گیلان

جدیدترین مطالب