خبرنگاران «این رسانه » در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • هر 4 نماینده استان در مجلس یازدهم در توئیتر فعال شده اند. این شبکه اجتماعی فیلتر می باشد، ولی نمایندگان اصولگرای استان را به سمت خود جذب کرده تا از این طریق پیام ها و خبرهایی به اشتراک بگذارند.
 • اورژانس بوشهر بیماران مشکوک کرونایی را به مراکز درمانی منتقل نمی کند. پیگیری برخی گلایه های مردمی در این خصوص نشان می دهد که اورژانس شرط انتقال این گروه را در خطر بودن علایم حیاتی مثل تنفس اعلام می کند، در غیر این صورت بیمار باید بصورت شخصی به مراکز درمانی منتقل شود. این موضوع برای افرادی که فاقد خودروی شخصی هستند مشکلاتی داشته، چرا که اغلب تاکسی های اینترنتی و تلفنی از انتقال بیماران مشکوک به کرونا خودداری می کنند.
 • برخی جایگاههای سی ان جی بوشهر مدتهاست نیمه فعال یا تعطیل هستند. این موضوع موجب گلایه مندی صاحبان خودروها شده و شایسته است شرکت پخش فرآورده های نفتی و سایر مجموعه های متولی، نظارت دقیق تری در این زمینه داشته باشند.
 • یک نهاد نظارتی با ارسال بخشنامه ای خطاب به تعدادی از سازمان ها و ادارات دولتی با اشاره به استعلام امکان استفاده از بازنشستگان، متذکر شده انعقاد قرارداد با این افراد تحت عنوان خدمات مشاوره در صورتی که جزو موارد خارج از معاملات و چارچوب این قانون باشد همچنان از مصادیق ممنوعیت های قانونی محسوب شده و رعایت آن توسط همه مدیران دولتی مورد انتظار خواهد بود.
 • شنیده ها از برچیده شدن فعالیت شرکت عملیات عمومی خارگ براساس دستورالعمل جدید وزارت نفت حکایت دارد. این مجموعه از دهه 80 در راستای خدمات دهی مطلوب تر نفت به جامعه بومیان منطقه فعال شده و پس از انتقال ستاد مرکزی شرکت پایانه های نفتی از خارگ، مطرح شدن حذف این مجموعه برای اهالی جزیره خارگ نگران کننده است.
 • شاخص های تورمی در استان بوشهر همچنان از میانگین کشوری بالاتر می باشد. نگاهی به جداول جدید مرکز آمار ایران نشان می دهد که نرخ تورم نقطه به نقطه، ماهانه و 12 ماهه در بوشهر بیشتر از میانگین کشوری آن است؛ روندی که مشخص نیست تا چه زمانی تداوم خواهد داشت. ضمن اینکه نرخ 2 شاخص تورم نقطه به نقطه و ماهانه در استان در اردیبهشت نسبت به ماه قبل با افزایش همراه بوده که قابل تأمل است.
 • شنیده شده فرماندار بوشهر یکشنبه این هفته قرار است در نشست علنی شورای شهر بوشهر شرکت کند. گویا محور این نشست هم اندیشی درباره ایرادات کمیته انطباق به مصوبات شورای شهر و رد شدن آنها می باشد. نکته قابل توجه این است که اغلب اوقات اصرار شورای شهر بر مصوبات خود و ارجاع آن به هیات حل اختلاف استان بی نتیجه بوده و نشان می دهد ایرادات فرمانداری منطبق بر قوانین است.
 • هفته پیش اعضای شورای شهر بوشهر یکی از ضوابط بودجه سالجاری را مصوب کردند که درخصوص اختصاص کمک از اعتبارات شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی بود. براین اساس، سقف کمک به هر فرد حقیقی یا حقوقی با معرفی عضو شورای شهر مشابه سال قبل 3 میلیون تومان تعیین شده است. گویا در این ردیف حدود یک میلیاردتومان اعتبار پیش بینی شده است. قبلا برخی اعضای شورای شهر خواستار هدفمند شدن این اعتبار و توزیع آن میان سمن هایی که در عرصه های اجتماعی و فقرزدایی فعالیت دارند یا اختصاص این بودجه به مناطق کم برخوردار جهت تامین سرانه های عمومی مثل بوستان شده بودند که مصوب نشد.
 • اخیرا رییس شورای شهر دیلم طی نامه ای به فرماندار شهرستان، پاسخگویی به نامه مدیرکل دفتر شهری استانداری را منوط به اصلاح متن آن و رعایت شان رییس شورای شهر دانسته است. گویا وی عقیده دارد بخشی از نامه مدیرکل شهری استانداری به فرماندار و بیان اینکه "دستور دهید رییس شورای شهر در جلسه حضور یابد" باعث چنین واکنشی از سوی وی شده، چرا که شورای شهر شخصیت حقوقی مستقل از دولت دارد. طبق شنیده ها، ابلاغ بودجه سالجاری شهرداری از سوی رییس شورا با وجود تایید نشدن از سوی هیات تطبیق فرمانداری، باعث شده موضوع شورای شهر دیلم به هیات حل اختلاف شوراها در استانداری کشیده شود.

 • هفته پیش کلیپ آتش گرفتن خودروی پراید در خیابان شهید عاشوری بوشهر به دلیل قرار داشتن اسپری الکل در آن در شبکه های اجتماعی دست به دست شد. در این کلیپ صدای گریه خانمی که مالک خودرو بود نیز شنیده می شد. باخبر شدیم برخی خیرین پیگیر جمع آوری کمک نقدی جهت رساندن به مالک این خودرو هستند. پیش از این هشدار داده شده بود رانندگان از قرار دادن ظروف محتوای الکل در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنند، چرا که وقتی درهای خودروها بسته باشد، شیشه پنجره های آن مثل ذره بین عمل می کند و حرارت را چندبرابر کرده و با گرم ترشدن هوای داخل خودرو، ممکن است ظروف حاوی الکل و آتش سوزی پیش بیاورد.
 • به تازگی آزمایشگاههای خصوصی بوشهر نیز تست کرونا از طریق خون را فعال کرده و با هزینه حدود 100 هزارتومان انجام می دهند، اما نکته اینجاست که طبق گفته های پزشکان، نتایج منفی آن می تواند کاذب باشد و همچنان بهترین تست، از انتهای گلو و بینی است که فعلا در مراکز بیماریابی دولتی انجام می شود و هنوز آزمایشگاههای خصوصی بوشهر ندارند. براین اساس، تست خون (آنتی بادی) مواجهه فرد با ویروس در گذشته را نشان می‌دهد و به بررسی خود ویروس نمی پردازد.
 • بسته های پستی ناشناسی که تحویل گرفتن آن موجب خالی شدن حسابتان می شود! شنیده می شود افرادی سودجو غالبا با لباس های فرم و همراه داشتن دستگاه اسکیمر (کپی کارت بانکی) با بسته های پستی دروغین به درب منازل مراجعه می کنند و در ازای تحویل بسته پستی، مبلغ ناچیزی را مطالبه می کنند تا مخاطب برای پرداخت مبلغ کارت بکشد غافل از اینکه کارت آنها در دستگاه اسکیمر کشیده می شود. این دستگاه کارت را کپی می کند و رمز آن را هم که مرتکبین بخاطر دارند، به خالی کردن حساب می پردازند. از این رو به شهروندان توصیه می شود ضمن امتناع از کشیدن کارت خود در دستگاه های پوز سیار، درصورت مشاهده این موارد، پلیس را در جریان بگذارند.
 • مدیرعامل آب و فاضلاب استان بوشهر وعده داد: تا پایان تابستان تمامی انشعابات غیرمجاز در خانه باغ ها بدون تعارف و با حکم دادستانی قطع می شود.
 • کرونا دو آزمایشگاه و یک درمانگاه عسلویه را هم تعطیل کرد. پس از تعطیلی برخی مراکز درمانی مرکز استان به دلیل ابتلای کارکنان آن،  آزمایشگاههای مراکز خدمات جامع سلامت شهری عسلویه و نخل تقی و همچنین کل مرکز خدمات جامع سلامت روستائی اخند تعطیل شد.
 • شهرداری بوشهر پس از حدود دو سال از ایجاد ریفوژ خیابان شهدای خیبر (رفعت آزاد)، هفته پیش به حذف و برداشت آن اقدام کرد تا از سوانح رانندگی در این خیابان پیشگیری شود. متاسفانه مشابه این دوباره کاری ها و فقدان مطالعه پیش از اجرا، بارها رخ داده، اما در شورای شهر و دستگاههای نظارتی عزمی برای پیگیری آن دیده نمی شود.
 • تعطیلی ها بر عهده استانداران گذاشته شد. معاون کل وزیر بهداشت گفته: با موافقت ستاد ملی کرونا، تصمیمات استانی و شهرستانی درباره تعطیلی ها به عهده استانداران و روسای دانشگاه ها خواهد بود. این اظهارنظر در شرایطی می باشد که از اواخر فروردین ماه هرگونه اختیار از استان ها برای تغییر ساعت کار ادارات یا تعطیلی ها برداشته شد.
 • کمیسیون نمایندگان استان بوشهر در مجلس مشخص شد. براین اساس، شیخ موسی احمدی و عبدالکریم جمیری در کمیسیون انرژی، ابراهیم رضایی کمیسیون امنیت ملی و غلامحسین کرمی کمیسیون برنامه و بودجه فعالیت خواهند داشت.
 • حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس گفته: ادامه مدیریت سالاری در سازمان تامین اجتماعی به صلاح نیست. این نماینده اصولگرای اصفهان مدعی شده: انتظار داشتیم که آقای سالاری بعنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از حق و جایگاه نیمی از جمعیت ایران صحبت، پیگیری، برنامه ریزی و مطالبه گری کند و حق و حقوق کارگران و بازنشستگان را از دولت بگیرد ولی نتوانسته از حقوق بازنشستگان کارگری دفاع کند.
 • مدیر خبرگزاری میزان (قوه قضائیه) در توئیتی، انتصاب خدری نماینده سابق بوشهر به ریاست دادگاه انقلاب تهران را تکذیب کرد. اخیرا برخی گروههای منتسب به اصولگرا در بوشهر نسبت به انتصاب وی با وجود ردصلاحیت در انتخابات اعتراضاتی در فضای مجازی مطرح کرده بودند.

 • حال و روز تخصیص اعتبارات به دستگاههای اجرایی استان خوب نیست. در شرایطی که سال مالی تا شهریور تمدید شده، اما میانگین تخصیص میان ادارات برای فعالیت های عمرانی زیر 15 درصد بوده است و بعید به نظر می رسد طی مدت باقی مانده تغییرات چشمگیری رخ دهد. ضمن اینکه بخش عمده این اعتبارات نیز بصورت اوراق با سررسید سال های آینده می باشد و نقدینگی مورد انتظار به پروژه ها تزریق نمی شود.
 • در حالی روز به روز قیمت برنج در بازار بوشهر قد می کشد که با توجه به حذف ارز دولتی 4200 تومانی برای واردات آن، این گرانی استمرار یافته است. از طرفی، کارگروه تنظیم بازار نیز برنامه عملیاتی برای توزیع هدفمند و مناسب برنج با نرخ مصوب ندارد و عملا مردم بوشهر در میان این گرانی تنها گذاشته شده اند.
 • جعفر قادری نماینده شیراز در مجلس که سابقه دو دوره دیگر حضور در پارلمان را داشته، می گوید: مذاکره با وزیر نفت برای توجه به ظرفیت های فارس جهت پشتیبانی از پارس جنوبی موثر بوده است. وی گفته: از موارد‌ مذاکره با زنگنه احد‌اث بزرگراه شیراز عسلویه بود‌ که د‌رخواست کرد‌یم وزارت نفت د‌ر تکمیل این بزرگراه به عنوان یک پروژه سرمایه گذاری مشارکت کند‌/ به هرحال حجم زیاد‌ی از پرسنل پارس جنوبی چه آن‌هایی که بوشهری هستند‌ و چه آن‌هایی که شیرازی هستند‌ محل سکونتشان شیراز است و برای این مهم نیاز به زیر ساخت‌هایی هست که بتوانیم شرایط را برای آنها تسهیل کنیم. شایان ذکر است قادری در مجلس نهم نیز با جدیت پیگیر اتصال فارس به دریا بود.
 • در حالی که پلاسما درمانی مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را ۵۰ درصد کاهش می دهد، هنوز این امکان در انتقال خون استان بوشهر جهت حضور بیماران بهبود یافته و اهدای پلاسمای خون فراهم نگردیده است. این درحالیست که بوشهر به دلیل افزایش موارد بستری کرونا در بیمارستان ها، نیاز جدی به پلاسما دارد.
 • بانک‌ها پول سهام عدالت که سفارش خرید آن از سوی مشتریان را دریافت کرده، با مبالغ اندکی واریز کرده‌ اند. گویا بانک ها دلیل این موضوع را طولانی شدن فروش برخی سهام توسط کارگزاری‌ ها و در نظر گرفتن سود مجزا برای واریز در مراحل بعد عنوان می کنند. دارندگان سهام عدالت در این مرحله مجاز به فروش 30 درصد سهام خود هستند.
 • دست آخر اینکه شنیده شده طرح "ناظر" که درخصوص گزارش بدحجابی می باشد، دچار تغییراتی شده است. گویا از این پس، ارسال پیامک بدحجابی تنها با گزارش مستند مأموران پلیس خواهد بود. البته برخلاف این طرح، هنوز برخی حقوقدانان درون خودرو را حریم شخصی می‌دانند.
 • خلیج فارس
[کد خبر:AJ32929]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب