آینه جم: مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: تعداد نوزدان متولد شده در سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن، ۱۷درصد کاهش یافته است.

به گزارش آینه جم؛ اسکندر پاسالار بیان کرد: پارسال ۱۶ هزار و ۳۵۵ نوزاد در استان متولد شدند در حالی که سال ۹۷، تعداد متولدان ۱۹ هزار و ۶۹۴ نفر بود، که حکایت از کاهش ۱۷ درصدی دارد.

او درباره نسبت جنسیتی متولدان استان افزود: همچنین پارسال به ازای ۱۰۰ نوزاد دختر، ۱۰۹ نوزاد پسر در استان به دنیا آمده‌اند در حالی که این میزان در کشور ۱۰۶ است.

پاسالار گفت: دیلم تنها شهرستانی است که نسبت جنسی آن با سایر نقاط استان متفاوت است و تعداد متولدان دختر آن، بیشتر از پسران است.

تولد بیشتر نوزادان در پاییز

پاسالار با بیان اینکه استان بوشهر از لحاظ میزان ثبت ولادت رتبه نوزدهم را در کشور دارد، افزود: نرخ ولادت استان در این مدت، ۱۳.۹ در هزار بوده یعنی به ازای هر هزار نفر جمعیت استان حدود ۱۴ نفر به جمعیت افزوده شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با اشاره به اینکه بیشترین ولادت‌ها در سال ۹۸، در فصل پاییز رخ داده است، عنوان کرد: بیشترین میزان ولادت مربوط به شهرستان بوشهر و کمترین میزان مربوط به بخش شبانکاره است.

سن زوجین بوشهری برای فرزندآوری بیش از میانگین کشوری است

پاسالار با اعلام اینکه در پنج سال اخیر میانگین سن زوجین برای فرزندآوری روندی صعودی داشته است، بیان کرد: پارسال این میانگین از میزان کشوری بالاتر بوده است.

او ادامه داد: از ولادت‌های ثبت شده استان، ۴۲.۹ درصد از نوزادان، در یک تا پنج سال اول زندگی زوجین، ۲۹.۱ درصد در ۶ تا ۱۰ سال زندگی زوجین و ۲۸ درصد در بیشتر از ۱۰ سال متولد شده‌اند.

ثبت ۲۱۵ واقعه چند قلوزایی

او به ولادت‌های چندقلوزایی در سال ۹۸ هم اشاره کرد و گفت: پارسال ۲۱۵ واقعه چند قلوزایی در استان ثبت شده که ۲۱۰ مورد دوقلوزایی و ۵ مورد سه قلو زایی بوده است.

[کد خبر:AJ32977]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب