آینه جم: فتح الله نوروزی در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان اظهار کرد: شاهد اوج گیری کرونا در سطح شهرستان دشتستان هستیم و ۵۲ درصد مبتلایان مربوط به 10 روز اخیر می باشد.


نوروزی با بیان اینکه ایجاد محدودیت ها برای کنترل بیماری کرونا در شهرستان لازم و ضروری است، تصریح کرد: مردم باید از ماسک استفاده کنند و رعایت بهداشت فردی و فاصله‌ گذاری اجتماعی از ضرورت های امروز ما در مقابل ویروس کرونا است.

وی افزود: باید مردم به این باور برسند که ویروس کرونا رو به جهش و اوج‌ گیری است. همچنین در رعایت نکات بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند.

تعطیلی باشگاه های ورزشی، روز بازارها و توقف فعالیت اتوبوسرانی


فرماندار دشتستان بیان کرد: سالن ها، باشگاه های ورزشی، زمین های چمن، آموزشگاه ها، پارک ها و بوستان ها در سطح شهرستان تا پایان تیرماه تعطیل است.

نوروزی ادامه داد: رعایت پروتکل های بهداشتی در بازار باید بیشتر از قبل اجرا شود، نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و اتاق اصناف بر بازار میدان میوه و تره بار به طور جدی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه روز بازار ها تا پایان تیرماه همچنان تعطیل هستند، افزود: کنترل بازار روز توسط دستگاه‌ های اجرایی مربوطه به خوبی انجام و گزارش آن به دبیرخانه ستاد کرونا شهرستان اعلام شود.

فرماندار دشتستان ادامه داد: اتوبوسرانی تعطیل، نظارت بر عملکرد تاکسی ها در سطح شهر به خوبی توسط شهرداری و شبکه بهداشت و راهور انجام شود‌.

تعطیلی دکه های واقع در پارک ها، مراکز عرضه قلیان و قهوه خانه ها


وی ادامه داد: دکه های واقع در پارک ها، مراکز عرضه قلیان و قهوه خانه ها تعطیل شوند.

فرماندار دشتستان تصریح کرد: دستگاه های اجرایی نسبت به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا، دقت نظر کامل را داشته باشند، همچنین بازدیدهای میدانی در این خصوص انجام خواهد شد.

برگزاری مراسم در تالارها و باغ شهری ها تا پایان تیرماه ممنوع است


نوروزی با اشاره به اینکه مردم در این شرایط سخت همراهی لازم را داشته باشند، تاکید کرد: تا پایان تیرماه، برگزاری مراسم در تالارها و باغ شهری ها ممنوع است.

وی افزود: مراسمات تجمعی مانند عروسی ها و تشییع جنازه ها باید تحت کنترل لازم صورت گیرد و مردم نسبت به رعایت این محدودیت ها همراهی لازم را داشته باشند.

نانوایی ها ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی


وی افزود: نانوایی ها ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند و اداره صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و درمان و اتاق اصناف برای کنترل بیشتر، نظارت لازم را در این زمینه داشته باشند.

نوروزی گفت: ضدعفونی کردن بازار روز، شهرها و روستاها توسط شهرداری ها و دهیاری ها برای پاکسازی بهتر انجام پذیزد‌.

رعایت پروتکل های بهداشتی در ترمینال و حمل و نقل برون شهری


وی خواستار تشکیل پویش مردمی با تولید محتوای آموزشی خوب در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به بیماری کرونا در سطح شهرستان به کمک خانه مشارکت شبکه بهداشت و فعالان اجتماعی شد.

فرماندار دشتستان بیان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی در ترمینال و بخش‌ های حمل و نقل برون شهری به خوبی مدنظر قرار گیرد و اداره راهداری و شبکه بهداشت پیگیر این موضوع باشند.

آگاهی بخشی مردم نسبت به ویروس کرونا


نوروزی گفت: شهرداری ها و دهیاری ها نسبت به تجهیز آزمایشگاه های کرونا شهرستان با شبکه بهداشت همراهی لازم را داشته باشند.

وی افزود: اطلاع رسانی هرچه بیشتر به مردم در خصوص آگاهی بخشی نسبت به بیماری کرونا توسط شبکه بهداشت و از طریق شهرداری ها و دهیاری ها انجام گیرد.

فرماندار دشتستان اظهار کرد: پروتکل های بهداشتی در سالن های برگزاری امتحانات سال دوازدهم مدارس توسط آموزش و پرورش به خوبی انجام گرفته و رعایت موازین بهداشتی بیشتر مورد تاکید است.

[کد خبر:AJ32985]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب