آینه جم: عضو شورای شهر بوشهر از شهروندان خواست تا مشخص شدن وضعیت زمین‌های نظامی از خرید آن‌ها خودداری کنند، زیرا ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوند.

به گزارش آینه جم؛ رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر بوشهر در جلسه این شورا که با حضور سرپرست شهرداری برگزار شد، گفت: آزاد سازی اراضی نظامی علاوه بر اینکه می‌تواند فرصت خوبی برای توسعه شهر باشد اگر درباره آن درست عمل نشود، می‌تواند یک تهدیدی برای شهر باشد.

پویا دولابی افزود: به تازگی تماس‌هایی از شهروندان داشتیم‌ مبنی بر فروش برخی از اراضی نظامی در حالی که هیچ مراجعی تا کنون به سراغ شهرداری یا کمیسیون ماده ۵ برای تغییر کاربری یا تفکیک، نرفته و مشخص نیست مساحت، قطعه بندی و وضعیت تراکم زمین‌ها، و مقدار فضای سبز چطور است.

او از شهروندان خواست تا مشخص شدن وضعیت این زمین‌ها و سند دار شدن آن‌ها از خرید این زمین‌ها خودداری کنند، زیرا ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوند.

سرنوشت فانوس دریایی و اسکله رافائل

 عبدالخالق برزگرزاده  دیگر عضو شورای شهر  بوشهر نیز در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورای شهر گفت: طرح فانوس دریایی مدت‌هاست تعطیل شده و سازه آن در حال تخریب است همچنین طرح اسکله تفریحی رافائل نیز سال‌هاست بلاتکلیف مانده است در حالی که این‌ها سرمایه شهر هستند و با پول مردم احداث شده‌اند.باید هر چه سریع‌تر وضعیت این دو طرح در نوار ساحلی شهر بوشهر که چهره نامناسبی نیز به ساحل داده است، مشخص شود.

او از شهردار بوشهر خواست از میان طرح‌های مطرح شده، دو طرح عمرانی شاخص شهری را در دستور کار قرار دهد تا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شود.

این عضو شورای شهر بوشهر، با انتقاد از ارسال لوایح تمدید قرارداد شهرداری در دقیقه ۹۰ که باعث می‌شود شورا در کار انجام شده قرار گیرد، افزود: فهرستی از تمام قرارداد‌های شهرداری تهیه و به شورا ارسال  شود و سه مانده به پایان هر قرار داد فرآیند تمدید آن‌ها انجام گیرد.

برزگرزاده با تاکید بر نظارت بیشتری بر وضعیت قرار داد‌ها در شهرداری، بیان کرد: به طور مثال، ما با تمدید قرار داد یک رستوران در ساحل مخالف کردیم و مزایده را خواستار شدیم، اما بعد از گذشت چندین ماه هیج اقدامی نشده و رستوران بدون قرارداد به فعالیت مشغول است یا میدان میوه و تره بار که با توجه به هزینه میلیاردی برای بازسازی آن قرار بود به میدان مرکزی میوه و تره بار تبدیل شود که این اتفاق رخ نداد و حالا تعدادی از غرفه‌ها به عنوان خوابگاه استفاده می‌شود که مبلغ قرارداد آن از اجاره مسکن در شهر نیز کمتر است

مناقصه طرح‌های شهرداری بوشهر زودتر انجام شود

نائب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بوشهر هم در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورا گفت: راست‌گرد میدان غدیر طرح مهم شهری است که بسیار خوب کار شده و با تکمیل آن چندین هکتار زمین به تملک شهرداری در می‌آید که فضای بسیار خوبی برای ایجاد بوستان را دارد و درخواست دارم با حل مشکل پیمانکاری این طرح با سرعت بیشتری اجرا شود.

کیوان هاشم زاده،  آسفالت کوچه‌ها را یکی از دغدغه‌های مهم اعضای شورا و شهروندان عنوان کرد و افزود: از این رو در بودجه امسال شهرداری مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای آسفالت کوچه‌ها و معابر اختصاص دادیم و از شهردار درخواست می‌شود این کار با اولویت در دستور قرار گیرد.

او با تاکید بر روکش آسفالت دو خیابان اصلی شهر بوشهر از میدان آزادی تا میدان حر و از تامین اجتماعی تا سرتل بیان کرد: در بودجه سال ۹۹ شهرداری، طرح‌های عمرانی متعددی تعریف شده که انتظار داریم هر چه سریع‌تر مناقصه آن‌ها انجام گیرد و عملیات عمرانی آن‌ها آغاز شود.

این عضو شورای شهر بوشهر همچنین گفت: خبر‌هایی از اخراج تعدادی از نیرو‌های شهرداری شنیده می‌شود که در این شرایط سخت اقتصادی تبعات اجتماعی بسیار نامناسبی دارد و از شهردار می‌خواهیم با مذاکره با دستگاه‌های مربوط این موضوع را هر چه سریع‌تر حل کند.

[کد خبر:AJ33045]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب