آینه جم : در هفته های اخیر انواع گونه‌های ماهی مرغوب و موردپسند مردم از جمله ماهی شیر کمیاب و قیمت آنها بین ۲۰ تا ۹۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش آینه جم ؛ شیوع ویروس کرونا در کنار خطرات و آسیب هایی که به جان و اقتصاد مردم وارد کرد، ولی با بسته شدن دروازه ورودی کشورهای حاشیه خلیج فارس روی شناورهای صیادی ایرانی، ارزانی ماهی برای ساحل نشینان را به دنبال داشت.

ولی مجددا با شروع مراودات و آنچه فروش پنهانی ماهی به کشورهای حاشیه خلیج فارس است، قیمت این محصول رشد فزاینده ای به خود گرفته و باعث شده بیشتر مردم توانایی خرید آبزیان را نداشته باشند.

استاندار بوشهر در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر در مورد فعالیت صیادان و افزایش قیمت آبزیان گفت: در صورتی که صیادان درصدی از صید خود را در بازار استان توزیع نکنند سهمیه گازوئیل آنان قطع خواهد شد.

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه این اقدام در راستای کمک به معیشت مردم استان و جلوگیری از افزایش قیمت آبزیان صورت خواهد گرفت تاکید کرد: اداره کل شیلات با همکاری سازمان صمت، نظارت خود بر بازار آبزیان را تشدید کنند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه واحدهای تولید مرغ، به نیاز استان توجه کنند، اظهار کرد: از واحدهای تولیدی مرغ انتظار داریم بر اساس قیمت اعلامی از سوی سازمان حمایت از مصرف کننده اقدام کرده و اداره کل صمت بازرسی و نظارت خود را هم افزایش دهد.

گراوند بیان کرد: اگر بنا باشد کارخانه های سیمان مستقر در استان به جای تامین سیمان مورد نیاز پروژه های مهم استانی، سیمان خود را صادر کنند، ادارات کل بنادر و گمرکات استان حق صدور مجوز صادرات سیمان را به این کارخانجات ندهند.

وی ادامه داد: کارخانجات سیمان استان مکلف به تامین نیازهای پروژه های عمرانی استان هستند لذا ابتدا باید نیازهای استانی را در اولویت خود قرار دهند.

[کد خبر:AJ33070]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب