طرح راه آهن بوشهر - شیرازآینه جم: استاندار بوشهر گفت: ۹۰ میلیارد تومان اعتبار امسال برای اجرای طرح راه آهن بوشهر - فارس مصوب شده است.

به گزارش آینه جم؛ عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر  امروز پنجشنبه در بازدید از قطعه ۱۰ طرح راه آهن بوشهر _فارس به رسانه‌ها بیان کرد: از این میزان اعتبار ۵۵ میلیارد تومان اعتبار در لایحه بودجه و ۳۵ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات توازن منطقه‌ای مصوب شده که انتظار می‌رود با توجه به وعده سازمان برنامه و بودجه این اعتبار امسال به صورت ۱۰۰ درصد محقق شود.

او افزود: با نگاه و حساس دولت نسبت به راه آهن بوشهر - فارس پارسال ۱۰۰ درصد اعتبار این طرح با وجود همه مشکلات و تنگنا‌های مالی دولت جذب و پیمانکار طرح نیز هزینه کرده و در زمان حاضر این طرح در مرحله حفاری تونل‌ها و احداث پل‌ها قرار دارد.

استاندار بوشهر یادآور شد: سخت‌ترین قطعه راه آهن بوشهر - فارس همین قطعه است که ۱۸ درصد عملیات خاکبرداری،  ۲هزار و ۵۰۰ متر حفاری تونل و سه کیلومتر احداث پل باید انجام شود.

گراوند گفت: مصوبه قبلی شورای اقتصاد در خصوص راه‌آهن بوشهر- شیراز  تنها ۲۵۰ کیلومتر تا پایان استان فارس را شامل می‌شد و بوشهر جزو این مصوبه نبوده است، اما در این دولت پی‌گیری شد و ۴۵۰ کیلومتر راه‌آهن بوشهر - شیراز در شورای اقتصاد مصوب شد و با استفاده از منابع بودجه‌ای کشور کار شروع شد.

او عنوان کرد: راه آهن بوشهر - شیراز یکی از طرح‌‌های حیاتی استان است و در دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات و محدودیت‌های مالی با پیگیری‌های صورت گرفته روند این طرح متوقف نشد که در این رابطه از همراهی و همکاری چهار نماینده سابق استان در مجلس قدردانی می‌شود.

استاندار بوشهر ادامه داد: در زمان حاضر قطعه ۱۰ الف و ب طرح راه آهن بوشهر - فارس ۲۱.۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که انتظار می‌رود با اجری تونل‌ها و پل‌ها این درصد افزایش یابد.

گراوند افزود: مردم باید بدانند طرح راه آهن بوشهر - فارس در سخت‌ترین شرایط مالی کشور فعال است و پارسال نیز با وجود سخت‌ترین و بی‌سابقه‌ترین  تحریم‌ها در ۴۰ سال گذشته، اما به صورت ۱۰۰ درصد اعتبار آن جذب و در زمان حاضر نیز فعال است.

[کد خبر:AJ33072]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب