سرپرست استاندارد جم از استانداردسازی سه آسانسور مراکز پرتردد این شهرستان خبر داد و گفت: همه آسانسورهای شهرستان جم باید استانداردسازی شوند.
همه آسانسورهای شهرستان جم باید استانداردسازی شوند

به گزارش آینه جم ، زینب عباسی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای اجرای طرح استانداردسازی مراکز پرتردد، سه مرکز ساختمان پزشکان، هتل جم و مهمانسرای کشتیرانی، گواهینامه استاندارد کسب کردند.

وی با اشاره به اینکه آسانسور یکی از ساختمان پزشکان جم پس از یک مرحله پلمب توسط کارشناسان استاندارد، موفق به دریافت گواهینامه ایمنی شد، گفت: با توجه به اطلاع رسانی و اخطار به مدیران ساختمان‌های اماکن عمومی دارای آسانسور، جهت دریافت گواهینامه استاندارد و پیگیری نکردن آنان، مهروموم آسانسورهای فاقد گواهینامه بازرسی انجام شد.

سرپرست استاندارد جم بیان کرد: شورای عالی استاندارد ایران با توجه به اهمیت آسانسورها که نبود ایمنی در آنها خطرهای جبران ناپذیری را برای سرنشینان و کاربران آن ایجاد می‌کند گرفتن گواهی ایمنی و کیفیت را برای آسانسورها اجباری اعلام کرده است.

وی تاکید کرد: به منظور پیشگیری از بروز هر گونه حوادث احتمالی، همه دستگاه‌های اجرایی، مسئولان و متولیان اماکن عمومی و مسکونی با جدی گرفتن این موضوع نسبت به دریافت گواهینامه بازرسی آسانسور اقدام کنند زیرا در صورت دریافت نکردن گواهینامه بازرسی ادواری سالانه، مسئولیت حوادث و سوانح احتمالی بر عهده مالکان و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور است.

عباسی خاطر نشان کرد: مردم باید آگاه باشند که با توجه به اجباری شدن استاندارد ادواری آسانسور، تمام مدیران ساختمان‌ها، ارگان‌های دولتی و خصوصی باید برای استانداردسازی قطعات آسانسورهای واحدهای خود اقدام کنند.

وی افزود: استاندارد آسانسور باید اعتبار داشته باشد، بیمه سرنشین آسانسور باید تمدید شود و سرویس و نگهداری آن نیز باید توسط شرکت دارای پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت و قرارداد رسمی سرویس و نگهداری انجام گیرد./مهر

[کد خبر:AJ33123]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

جدیدترین مطالب