آینه جم: ماجرای درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری بوشهر به مجادله رییس و عضو شورای شهر در فضای مجازی منجر شد.

به گزارش آینه جم؛ اوایل هفته جاری، اکبر توسلی در سخنانی با بیان اینکه در پروژه ناتمام راستگرد میدان غدیر بوشهر حدود 10 تا 11 میلیاردتومان هدر داده شده، مدعی شد: متأسفانه به دلیل عدم همراهی سایر اعضای ذی نفوذ در شورای شهر، طرح تحقیق و تفحص از شهرداری در خصوص این پروژه پس از سه ماه کماکان بی نتیجه مانده است.

در مقابل رییس شورای شهر بوشهر اظهارات این همکارش را کذب محض خوانده و گفته بود: درخواست تحقیق و تفحص وی از این پروژه خارج از نوبت و بدون طی تشریفات قانونی به کمیسیون تخصصی حقوقی سپرده شده و درحال طی شدن است. (متن کامل)

حالا توسلی به مصاحبه رییس شورای شهر بوشهر واکنش نشان داده که جوابیه وی را در ادامه می خوانید:

عطف به مصاجبه آقای رئیس شورای شهر در خصوص طرح تحقیق و تفحص از پروژه راستگرد میدان غدیر موارد و مطالب زیر تشریح و از جناب دهدار سوال می گردد:

۱-حسب ماده ۸۱ قانون شوراها مجموع پروسه و فرآیند تحقیق و تفحص ها همانطوریکه خود جناب دهدار بیان داشته اند در مدت زمان حداکثر ۱۴۳ روز بایستی منتج به نتیجه گردد. مستند به مکاتبه و درخواست تحقیق و تفحص صورت گرفته در مورخ ۹۸/۱۲/۰۶ (تصویر پیوست) که به شماره ۶۳۵۵/ش در دفتر شورای اسلامی شهر بوشهر ثبت گردیده، بنده به اتفاق ۴ عضو محترم شورا از امضا کننده گان درخواست تحقیق و تفحص بوده و اکنون نیز مدت ۱۳۵ روز از تاریخ آن درخواست سپری شده است. بفرمایید الان شورای شهر کجای این فرآیند می باشد و یا در واقع باید پرسید، بایستی کجای این فرآیند ۱۴۳ روزه باشد؟

آیا غیر از این است که این فرآیند فقط و فقط در پروسه یک مکاتبه مجهول مانده و پیگیری نشده است؟

بفرماييد مسئول پیگیری مکاتبات شورا و پیگیری رتق وفتق قانونی امور این درخواست با چه کسی است؟

۲-تصورات شما غلط هست، پیگیری وظیفه نظارتی شورا، شوی تبلیغاتی نیست و بلکه پیگیری امورات مردم وظیفه اعضا است و به آن سوگند خورده هستند هرچند ممکن است خدایی ناخواسته قلیلی به آن پایبند نباشد.

۳-همانطوریکه شخص حضرتعالی میدانید قصد ورود مجدد به کارزار انتخاباتی را ندارم که شوی تبلیغاتی داشته باشم که صد البته اگر گروهی و یا جناحی در شورا اینچنین شورایی کنند بعید است عزم حضوری باشد مگر آنکه ...

۴- در جایگاه ناظر، بنا به وظیفه شورایی، اولین عضوی بوده ام که در خصوص برخی از عملکردهای دکتر امیری منجلمه در پروژه راستگرد میدان غدیر طی نامه شماره ۵۸۶۷/ش مورخ ۹۸/۱۱/۱ طرح سوال نموده و نیک حقوقدانها می دانند سوال به منزله درخواست برای ارائه توضیحات در خصوص موضوع و یا مواردیست که برای اشخاص سوال کننده ابهام و یا ابهاماتی وجود دارد و اما موضوع استیضاح و عزل مقوله آخرست که تیم شورایی شما از ابتدا به دنبال آن بود، قانون برای حصول نتیجه راههای مختلفی را پیش بینی شده کرده و استیضاح و عزل بلکه مقوله آخر است.

بنده معتقد بودم که در این پروژه تخلفات و تضییع حقوق عمومی ۱۰ تا ۱۱ میلیارد تومانی واقع شده و وظیفه عضو ناظر شورا همین است که پس از کشف و بررسی صحت تخلف، چنانچه فرد و یا افرادی با عدول از قانون، مسبّب وقوع جرم و تضییع حقوق عمومی شده باشند را به محاکم قضایی ارجاع و گزارش نماید و با کسانی که برای حفظ خویش اب از دریا می بخشند، برخورد شود.

از ادله محکم موضوع همین بس که مغایر با قانون، پروژه شکست معامله و خرد گردید و در فرآیندی بدون ناظر با تجربه، قرار گرفت که جای تامّل داشت و در حالی این بود که اسنادی امضا شده به ارزش ۱۲ میلیارد تومان، بدون انعقاد قرارداد واحد کار، زیر بغل فردی بعنوان پیمانکار بود که برای استیلای حقوق خود به این و آن پناه می برد.

بنابراین انتظار و توقع شما و برخی همکاران این بود که بدون توجه به شرایط اضطراری که بر شهر و کشور به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا حاکم بود (اواخر سال گذشته و اوایل سال جدید) پروسه استیضاح پیگیری شود، معتقد بودم که عجله استیضاح برای شهر و شهرداری گزینه مناسبی نیست و چالش ایجاد می کند فلذا بجای استیضاح بحث تحقیق و تفحص را مطرح کردم اما جنابعالی و برخی دیگر از عزیزان همکار پس از طرح این موضوع با عجله به سراغ  گزینه استیضاح فرار به جلو کردید و به جای انجام وظیفه نظارتی و پیگیری مسئله تحقیق و تفحص و بدست آوردن حقوق تضییع شده بیت المال، به نوعی اسباب پاک کردن صورت مساله را فراهم آوردید که اگر حقیقت ماجرا غیر از این باشد پایتان را ازگلوی تحقیق و تفحص بردارید و طی مکاتبه ای بررسی موضوع را به نهاد نظارتی بسپارید تا سیه روی شود هرکه در غش باشد.

با احترام
اکبر توسلی
عضو شورای شهر بوشهر

[کد خبر:AJ33131]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

جدیدترین مطالب