آینه جم:    خبرنگاران « این رسانه » در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • کارگران پروژه های عمرانی در استان بوشهر با تعویق چندماهه حقوق و دستمزد خود مواجه اند. گویا پیمانکاران نیز به استناد اینکه از کارفرمایان دولتی نقدینگی دریافت نمی کنند و براساس اوراق خزانه که سررسید آن سال های آینده است کار را پیش می برند، حقوق کارگران را با تاخیر می پردازند. این درحالیست که قاعدتا باید پیمانکاران پروژه های بزرگ دارای توانمندی مالی کافی باشند تا قبل از سررسید اوراق، بتوانند حقوق نیروهای خود را بپردازند.
 • خبر می رسد یکی از مدیران کل سابق دستگاههای استان برای هفتمین سال در منزل سازمانی ماندگار شده و با وجود اینکه از دستگاه مربوطه منتقل شده، تحویل این منزل سازمانی از وی بی نتیجه بوده است. براساس قوانین سقف استفاده از منزل سازمانی 5 سال می باشد که این مدیرکل سابق بیش از این زمان بهره بردار این فضای دولتی است و گویا زور اداره کل و دستگاههای نظارتی هم به وی نمی رسد.
 • پس از شهرداری اهرم، شهرداری عسلویه نیز به خاطر شیوع کرونا بین کارمندان یک هفته تعطیل شد.
 •  با وجود تاکیدات وزارت ارتباطات مبنی بر ممنوع بودن افزایش قیمت ها توسط اپراتورهای موبایل، اما خبر می رسد همراه اول و ایرانسل بسته های سه ماهه و سالانه که به نفع مردم بود را حذف کردند و قیمت بسته های ماهانه را افزایش داده اند.
 • کارکنان قراردادی و شرکتی مدیریت درمان تامین اجتماعی بوشهر خواستار تعیین وضعیت خود هستند. این گروه با اشاره به درگیر شدن بیمارستان تامین اجتماعی بوشهر با بیماران کرونایی، انتظار دارند مشابه وزارت بهداشت که برای نیروهای شرکتی و قراردادی درگیر با بیماری کرونا تسهیلاتی پیش بینی شد، از سوی تامین اجتماعی نیز این فرصت جهت آنها فراهم شود.
 • خبر می رسد مرکز بهداشت شهرستان بوشهر طی نامه ای به فرمانداری مرکز استان خواستار تعطیلی جمعه بازار بوشهر شده است. دلیل این درخواست نگرانی از شیوع کرونا ناشی از عدم رعایت پروتکل ها در این بازار عنوان شده است.
 • د‌‌‌ور‌کار‌ی کار‌مند‌‌‌ان د‌‌‌ر‌ استان سلیقه‌ای د‌‌‌ر‌حال اجر‌ا است و بسیاری از مدیران رغبت چندانی به ارائه این تسهیلات برای کارمندان خود نشان نمی دهند. گویا این مدیران ضعف برخی زیرساخت های ارتباطی را بهانه این موضوع کرده اند.
 • شنیده می شود شرکت مپنا تمایل خود را برای سرمایه گذاری در ایجاد نیروگاه برق آبی در شمال استان اعلام کرده و خواستار اختصاص زمین مناسبی در کنار ساحل شده است. گویا پیشنهاد اولیه جزیره حماد دیلم است.
 • مرزنشینان استان بوشهر مشمول " سهمیه گازوئیل خانوارهای مرزنشین" نمی شوند. براساس مصوبه دولت، از ابتدای سالجاری، سهمیه هر خانوار مرزنشین مشمول این تصویب نامه، در سال حداکثر ۱۵۰۰ لیتر نفت گاز می باشد. نداشتن مرز خاکی در بوشهر با کشورهای همسایه، دلیل مستثنی شدن استان بوشهر است.
 • ۲۰ فروردین به عنوان روز اهرم انتخاب شد. امین ماندگار نایب رئیس شورای اسلامی شهر اهرم گفته: پس از بررسی های متعدد، بیستم فروردین ماه سالروز شهادت زائرخضرخان تنگستانی ملقب به امیر اسلام، به عنوان یکی از فرماندهان اثرگذار قیام جنوب علیه استعمار انگلیس  که قلعه فرماندهی وی مشهور به کلات نیز در این شهر استقرار دارد، به عنوان ملاک و مولفه نام گذاری روز اهرم درنظر گرفته و مصوب شد.
 • این هم تصویری از پست اینستاگرامی شهره لرستانی، بازیگر درباره حضور کشتی های چینی در خلیج فارس

 • خبر می رسد از اواسط اسفندماه سال گذشته ۶ فروند لنج چوبی بخاطر ممنوعیت ورود لنج ها به قطر ناشی از شیوع کرونا، با محموله خود در کانال ورودی بندر و در اسکله لنج های بوشهر متوقف هستند. به عقیده کارشناسان، بندر در این زمینه مرتکب ریسک بزرگی شده، چون کاه و علوفه داخل لنج ها بعد از قریب به ۵ ماه کاملاً خشک و تبدیل به انبار باروت شده‌اند و تنها یک حادثه کوچک منجر به فاجعه‌ای در بندر خواهد شد. ظاهرا در این بین، نه مدیریت بندر بوشهر علیرغم خطر بالقوه‌ای که عمده محمولات آنها که کاه و علوفه است حاضر به اعمال فشار برای تخلیه آنها هستند و نه تعاونی لنجداران بوشهر حاضر به خلاصی محمولات در این لنجها می باشند. این در حالیست که تردد شناورهای فلزی به قطر بلامانع شده است.
 • طرح سنجش سلامت ‌دانش‌آموزان پایه اول در شرایطی از ۲۲ تیرماه آغاز می شود که استقبال از آن می تواند به نوعی نشانگر تمایل والدین به فرستادن فرزندان خود به کلاس های درس در سال تحصیلی جدید باشد. در شرایطی دولت شروع سال تحصیلی جدید را از 15 شهریور اعلام کرده که در فضای مجازی و عمومی برخی والدین با توجه به شیوع کرونا می گویند فرزندان خود را به مدارس نمی فرستند.
 • درویش فعال محیط زیست در توئیتی نسبت به فعالیت کشتی های چینی در آبهای خلیج فارس واکنش نشان داده و نوشت: سازمان شیلات ایران چگونه در برابر جنایت چینی‌ها در خلیج‌فارس و دریای عمان سکوت کرده است؟!

 • شکارچی نوجوانی در شمال استان بوشهر که اخیرا کلیپ شکار 17 خرگوش وحشی توسط وی با واکنش های بسیاری در فضای مجازی مواجه شده و محیط زیست از پیگرد قانونی وی خبر داد، در کلیپ جدیدی ضمن ابراز پشیمانی، از مردم و محیط زیست طلب بخشش کرد.
 • رییس کمیسیون حقوقی و بودجه شورای شهر بوشهر درباره درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری جانب رییس شورا را گرفت. ندا عبدالله زاده با بیان اینکه ایراد به پروژه راستگرد میدان غدیر از سوالات اکبر توسلی در جریان طرح سوال و سپس استیضاح شهردار سابق بود اظهار داشت: ولی ایشان در جلسه اسیتضاح، به توضیحات شهردار رای مثبت داد و به نوعی از پاسخ شهردار قانع شد. براین اساس درخواست وی طبق قانون در کمیسیون مسکوت ماند. به گفته عبدالله زاده، با توجه به درخواست اخیر وی، با شهرداری برای دریافت مستندات درباره این سوال نامه نگاری شده و پیگیر آن هستیم. پیش از این توسلی گفته بود که هیات رییسه شورا جلوی این طرح تحقیق و تفحص را گرفته اند.
 • نیروهای شرکتی شهرداری بوشهر هنوز بلاتکلیف هستند. این درحالیست که چندی پیش شورای شهر فعالیت نیروهای شرکتی شهرداری را تمدید کرده بود، اما کمیته انطباق فرمانداری این مصوبه برای قراردادی که قبلا تمدید شده را قانونی ندانسته است. ظاهرا قرار است دستور کار جلسه این هفته شورای شهر بوشهر با موضوع همین نیروها باشد.
 • برخی از فر‌وشند‌‌‌گان گوشی د‌‌‌ر‌ استان عر‌ضه گوشی ر‌ا متوقف و اطلاعیه «گوشی ند‌‌‌ار‌یم» نصب کر‌د‌‌‌ه ‌اند‌‌‌. نوسان قیمت ار‌ز و شایعاتی د‌‌‌ر‌بار‌ه ممنوعیت وار‌د‌‌‌ات گوشی‌های پر‌چمد‌‌‌ار‌ د‌‌‌لیل این اتفاق است.
 • وزیر نفت گزینه جدید مجلسی‌ ها برای استیضاح است. گفتنی است در مجلس یازدهم تاکنون طرح استیضاح چند وزیر مطرح شده اما طرح پرسش از رئیس جمهور به اجرا نزدیک شده است.
 • احتمال تغییر زمان کنکور یا تغییر در شیوه برگزاری آن افزایش یافته است. گویا کمیسیون آموزش مجلس در این زمینه به بررسی پیشنهادهایی برای مقابله با شیوع کرونا ازجمله آنکه کنکور به تعویق بیفتد یا اینکه در فضای باز برگزار شود که نیازی به استفاده از کولر و وسایل سرمایشی وجود نداشته باشد، خواهد پرداخت، موضوعی که البته برای استان های گرمسیر مثل بوشهر دشوار است. گفتنی است بر اساس یکی از پیشنهادها، کنکور در بعدازظهر تا شب در فضای باز و در چند روز برگزار می‌شود تا هم تراکم کمتر شود و هم با برگزاری آن در فضای باز ویروس منتقل نشود.
 • رییس اتحادیه املاک و بنگاههای بوشهر از قراردادن مالیات برای واحدهای مسکونی خالی استقبال کرده و گفته: انتظار می رود با این تصمیم، بسیاری از خانه های مبله که تنها برای برخی ایام سال مورد استفاده است، در بوشهر به مصرف کننده واقعی مسکن برسد و خالی نگه داشتن آن توجیهی نداشته باشد. به گفته وی، با کد رهگیری درخصوص املاکی که فردی در آن مستاجر یا ساکن است، شناسایی خانه های خالی امکانپذیر است.
 • استاندار فارس ابراز امیدواری کرده آرزوی دیرینه مردم این استان برای اتصال به دریا از طریق خط ریلی به بوشهر محقق شود. رحیمی در شورای برنامه ریزی فارس تاکید کرد: خط دو و سه راه آهن فارس به بوشهر فعالیت خوبی دارد و انتظار می رود این آرزوی دیرینه در آینده نزدیک محقق شود.
 • دست آخر اینکه کمبود انسولین برای بیماران دیابتی در استان بوشهر کمیاب شده است. گویا پیگیری بیماران از داروخانه های شیراز و حتی تهران هم بی نتیجه بوده و مسئولان وزارت بهداشت هم دلیل این اتفاق را به تحریم ها مرتبط می دانند.
 • خلیج فارس 
[کد خبر:AJ33151]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

جدیدترین مطالب