آینه جم : اگرچه نسبت به روزهای نخست شیوع کرونا در کشور، کمبود ماسک وجود ندارد، اما گرانی روزافزون آن و سایر اقلام بهداشتی بسیاری از مردم را دچار مشکل کرده است.

به گزارش آینه جم ؛ برخی شهروندان می گویند: قیمت ماسک های بهداشتی که ماه گذشته بسته پنجاه تایی آن 100 هزارتومان بوده، اخیرا به 150 هزارتومان افزایش یافته است. همچنین بسته های پنج تایی هم از 6 هزارتومان به 10 هزارتومان رسیده است.

این اتفاق درحالیست که از 15 تیرماه استفاده از ماسک در فضاهای سربسته اجباری شده و پزشکان نیز بر استفاده آن به عنوان مهمترین سلاح مقابله با ویروس کرونا تاکید می کنند.

برای بررسی وضعیت قیمت ماسک به سراغ چند داروخانه و مغازه تجهیزات پزشکی رفتیم.

اغلب این مغازه ها ماسک برای فروش داشتند، اما از افزایش قیمت آن طی هفته های اخیر سخن گفته و تاکید داشتند که اگر بخواهند ماسک جدید خریداری کنند، باید 20 درصد بیشتر هزینه کنند.

بررسی میدانی نشان می دهد بسته های ماسک 3 لایه معمولی بطور میانگین بین 120 تا 150 هزارتومان است که شامل 50 عدد ماسک می باشد.

همزمان با افزایش تب استفاده از ماسک در جامعه، رشد قیمت آن نیز باعث شده تا بخش زیادی از سبد هزینه خانوار بابت آن بلیعده شود و بسیاری از شهروندان برای تامین ماسک به تعداد اعضای خانواده دچار مشکل شوند.

در این شرایط ضرورت دارد تا بازرسی سازمان صنعت و تجارت، تعزیرات و کمیسیون مربوطه در دانشگاه علوم پزشکی نسبت به نظارت بر قیمت های ماسک و تامین مناسب آن اهتمام بیشتری داشته باشند و مردم را در این گرفتاری تنها نگذارند.

هرچند افرادی که امکان دوخت و تولید ماسک خانگی دارند، اگر نسبت به این موضوع برای خود و خانواده شان اقدام کنند، تا حدودی از گرانی روزافزون اقلام بهداشتی نجات می یابند.

[کد خبر:AJ33176]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب