آینه جم: مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه شرایط فرزندخواندگی تسهیل شده، می گوید: تعداد متقاضیان این موضوع بیشتر از فرزندانی است که در اختیار ماست.

به گزارش  اینه جنم؛ علیرضا حاجیونی در نشستی خبری به مناسبت هفته بهزیستی اظهار داشت: در حال حاضر 150 متقاضی فرزند خواندگی پشت نوبت در استان داریم، اما تعداد واگذاری‌ها کم است.

به گفته وی، از هفته بهزیستی سال گذشته تاکنون 22 مورد فرزند خواندگی در استان ثبت شده‌، همچنین با پیگیری های انجام شده، 27 کودک نیز به خانواده و خویشاوند خود بازگردانده شده‌اند.

حاجیونی با اشاره به اینکه شاخص هایی مثل سن، تاریخ ازدواج، شرایط اقتصادی و تحصیلات زوجین بر سن کودکی که به این افراد داده می‌شود موثر است تصریح کرد: هرچقدر سن زوجین بالاتر رود سن کودک هم افزایش می‌یابد، چرا که باید از نظر روحی و روانی تناسبی بین والدین و فرزند وجود داشته باشد.

حاجیونی اضافه کرد: روی همین اساس، نوزادان و کودکان شیرخوار به زوجین جوانی سپرده می شود که از زمان ازدواج شان کمتر (مثلا 5 سال) گذشته و شرایط و ویژگی‌های اقتصادی لازم را دارند.

وی ادامه داد: بیشتر زوجین به پذیرش سرپرستی کودکان شیرخوار و نوزاد و جنسیت دختر تمایل دارند که از ابتدا با ترتیت خودشان بزرگ شود، اما ویژگی سنی این موضوع را ندارند و برای همین پشت نوبتی برای فرزندخواندگی در استان بالاست.

از طرح امین موقت استقبال نشد

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در باره طرح امین موقت هم اظهار داشت: این طرح در استان مورد استقبال قرار نگرفته و خانواده‌ها بیشتر به دنبال فرزند خواندگی هستند.

حاجیونی اضافه کرد: کودکان و نوجوانان 3 تا 16 سال زیر  پوشش بهزیستی که امیدی به بازگشت آنها به خانواده اصلی وجود ندارد، مشمول طرح امین موقت می‌شوند.

وی بیان کرد: متقاضیان واجد شرایط در طرح خیرخواهانه امین موقت شامل زوحین نابارور، زنان مجرد بالای 35 سال و زوجین دارای فرزند است که حد میانگین درآمد ماهانه، تحصیلات، مسکن  و سلامت روان را دارا باشند.

مدیرکل بهزیستی بوشهر بیان کرد: در صورتی که پس از ورود کودک به خانواده جدید، سه سال والدین او مراجعه نکنند امکان صدور حکم دائم فراهم می‌شود.

حاجیونی  گفت: همچنین در صورت مراجعه خانواده و رسیدن کودک به سن رشد می‌تواند خانواده خود را انتخاب کند و تا زمانی که حکم دائم برای این کودکان صادر نشود نیازی به واگذاری یک سوم اموال به کودک نیست.

[کد خبر:AJ33242]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

جدیدترین مطالب