آینه جم: مدیر کل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: سازمان تامین اجتماعی به منظور ارتقای سطح معیشت مستمری بگیران و بر اساس بند ب ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه، متناسب سازی حقوق را در دستور کار خودش قرار داد.

به گزارش آینه جم به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ عبداله شیرکوند افزود: پس از تامین بار مالی اجرای این طرح و بررسی‌های لازم برای متناسب سازی آغاز شد که خروجی آن تعیین نحوه افزایش و متناسب سازی حقوق بود.

او ادامه داد: بر این اساس، میزان این افزایش بر اساس دو شاخص سابقه پرداخت حق بیمه و ضریب دستمزد مستمری در زمان برقراری مستمری تعیین می‌شود. ضریب دستمزد مستمری تابعی از میزان مستمری استحقاقی بر روی حداقل دستمزد زمان برقراری مستمری‌هاست.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: به این محاسبات، ضریب ترغیب را هم اضافه کردیم، زیرا همه مبادلات و تعهدات در صندوق‌های بیمه‌ای تابع دو شاخص است؛ یکی میزان پرداخت حق بیمه و دیگری سنوات پرداخت حق بیمه؛ بنابراین برای آن‌ها که با سقف سوابقی و یا حق بیمه ما به جمع بازنشستگان پیوستند به عنوان ضریب ترغیب یک محاسبات خاص دیگری انجام دادیم و رقمی را هم علاوه بر فرمول یاد شده برای آن‌ها که بالای ۲۵ سال سابقه تا ۳۵ سال سابقه داشتند، افزودیم.

شیرکوند گفت: بر اساس متناسب سازی، حقوق حداقل بگیران با ۳۵ سال سابقه که میزان مستمریشان در اسفند ۹۸ بیش از یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان بود به سه میلیون تومان می‌رسد و رشد ۸۰ درصدی پیدا می‌کند و حقوق آن دسته از مستمری بگیران حداقلی بگیر که ۳۰ سال سابقه داشتند و در اسفند ۹۸ حقوقشان حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود نیز به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌رسد.

او میزان افزایش مستمری بگیران تامین اجتماعی را بر اساس سابقه فعالیت این طور اعلام کرد: حقوق افراد دارای ۳۵ سال سابقه و حداقل بگیر که در سال ۹۸ یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان دریافتی داشتند با اجرای طرح متناسب سازی به ۳ میلیون تومان می‌رسد و این به معنی این است که حقوقشان ۸۰ درصد افزایش می‌یابد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر عنوان کرد: همچنین حقوق افراد با ۳۰ سال سابقه با افزایش ۶۸ درصدبه ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان  می‌رسد.

شیرکوند افزود: حقوق افراد با ۲۵ سال سابقه و حداقل بگیر به ۲ میلیون و ۴۹۱ هزار تومان یعنی افزایش ۵۰ درصدی می‌رسد و حقوق افراد با ۲۰ سال سابقه به ۲ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۲۵ درصد رشد خواهد رسید.

او بیان کرد: حقوق افراد با ۱۵ سال سابقه با ۲۴ درصد افزایش، به ۲ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان و حقوق افراد با ۱۰ سال سابقه با افزایش حداقل ۴۱ درصد  به ۲میلیون و ۳۴۳ هزار تومان می‌رسد.

معیشت مستمری بگیران

 

[کد خبر:AJ33253]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

جدیدترین مطالب