افاضلی می‌گوید که برخی در ماجرای داوری بازی با ذوب آهن کاسه داغ تر از آش شده اند.

به گزارش آینه جم، هومن افاضلی سرمربی تیم ماشین سازی تبریز در گفتگوی اخیری که با فارس داشته با اشاره به وضعیت تیمش گفته که جایگاه ماشین اینجای جدول نیست. او همچنین به داوری بازی با ذوب آهن پرداخته و با اشاره فرهنگ فوتبال تبریز، آن را بی نظیر خوانده است. این گفتگو را در ادامه بخوانید:

* جایگاه ماشین اینجای جدول نیست
با اما و اگر نمی‌شود فوتبال را قضاوت کرد. فوتبال عین زندگی است و گذشته قابل تکرار نیست. اگر پنالتی اول ما  مقابل ذوب‌آهن گل می‌شد شاید اتفاقات دیگری برایمان رقم می‌خورد. روز معارفه به بازیکنان تیم گفتم؛ با این کیفیت فنی که از شما سراغ دارم جایگاهتان اینجای جدول نیست و باید درکنارهم تلاش کنیم تا نشان دهیم بزرگ هستیم. آن‌ها واقعا باتمام وجود برای موفقیت تیم تلاش می‌کنند.

* داوری پرایرادتر برای تیم های تبریزی وجود داشت
پرونده این بازی برای ما فردای همان روز بسته شد و باشگاه طی بیانیه که منتشر کرد به طور شفاف پیرامون مسائل توضیح داد. متوجه نمی‌شوم چرا برخی افراد کاسه داغ‌تر از آش شده‌اند و درباره هرمساله ای اظهارنظر می‌کنند. قضاوت‌هایی به مراتب پر ایرادتر طی این چندسال علیه تیم‌های تبریزی وجود داشت که بابت آن نه جلسه اضطراری برگزار و نه مجسمه‌ای ساخته شد! من و هواداران و مسئولان درحال حاضر فقط یک نگرانی داریم و آن داوری دیدار با گل گهر سیرجان است.

* فدراسیون ها سناریوسازی نمی‌کنند
اشتباهات داوری در تمام دنیا مورد بحث و تبادل نظر کارشناسی و رسانه‌ای قرار می‌گیرد اما فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های فوتبال هر کشور از داوران‌شان حمایت می‌کنند و سناریوسازی نمی‌کنند. نگران داوری این هفته مقابل گل‌گهر هستیم اما از طرفی نمی‌خواهیم بدبینانه فکر کنیم که خدایی نکرده اتفاقات داوری اصفهان روی بازی این هفته تاثیر گذار باشد. به همین خاطر از کمیته داوران درخواست داریم درچیدمان داوری دیدار با گل گهر دقت نظر بیشتری داشته باشد.

* هیچ شهری فرهنگ تبریز را ندارد
سال 1370 با پاس تهران برای آخرین دیدار لیگ مقابل تراکتور به تبریز رفتیم. برد در آن بازی پاس را قهرمان لیگ می‌کرد . پاس آن بازی را چهار بر یک برد و برای اولین بار بعد از انقلاب یک تیم به جز استقلال و پرسپولیس قهرمان شد. هنور به یاد دارم که هواداران درانتهای بازی پانزده دقیقه تیم ما را تشویق کردند و این فرهنگ بعدها با شعار عیبی‌یوخ وارد فرهنگ هواداری فوتبال ایران شد که هیچ شهری در ایران چنین فرهنگی را رواج نداده است.

* عدالت کمیته داوران در گروه بازی های آخر فصل است
بازیکنان ماشین سازی هم از فرهنگ اصیل هواداران آذربایجان پیروی می‌کنند و اجازه نمی‌دهند حواشی و جوسازی‌ها تمرکزشان را به هم بزند. شرافت و عدالت کمیته داوران در گروی داوری‌های هفته‌های پایانی است و با تمام پالس‌های منفی که درباره قضاوت این هفته گرفته‌ایم اما به حقانیت و پاکی جامعه داوری و کمیته داوران ایمان داریم و خوشبین هستیم. امیدوارم ضرب المثل معروف گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدن گردن مسگری برای ما تکرار نشود.

[کد خبر:AJ33258]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

جدیدترین مطالب