آینه جم: ایرج حریرچی گفت: برنامه‌هایی مانند نخل گردانی در یزد یا دسته جات سینه زنی در بوشهر و خوزستان در ایام محرم ممنوع شده است.

به گزارش  آینه جم  معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به شیوه نامه‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در ایام محرم اظهار کرد: تهیه شیوه نامه‌های بهداشتی با هماهنگی هیئت ها، متولیان، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه صورت گرفته است و کاملا بومی و قابل اجراست.

او افزود: خطوط قرمز در شیوه نامه‌های بهداشتی مشخص شده و از آن جایی که اصل تجمع، خلاف پروتکل و دستورالعمل است؛ بنابراین تمامی این موارد در شیوه نامه‌های بهداشتی زمان محرم ذکر شده است.

حریرچی با بیان اینکه حدود ۸۰ هزار هیئت رسمی در سطح کشور وجود دارد، تاکید کرد: هماهنگی که با حضور وزیر بهداشت و وزیر کشور در هیئت‌های رسمی انجام شده، آقای قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مسئولیت اعلام موارد و نظارت را خواهند داشت و ایشان بهتر از همه با ما همکاری می‌کنند.

تصاویر: عزاداری سنتی بوشهر

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه برخی از مراسم‌ در زمان ویروس کرونا ممنوع شده است، تاکید کرد: برنامه‌هایی مانند قالی شویان، نخل گردانی یا دسته جات بوشهر و خوزستان در ایام محرم ممنوع شده است و بهترین ناظر در این قضیه خود مردم خواهند بود.

استفاده از روش های نوین عزاداری

حریرچی ادامه داد: ۳ هدف اصلی را دنبال می کنیم،مانند اینکه بزرگداشت شعائر اسلامی باید حتما انجام شوند، خط قرمز ما حفظ سلامتی مردم است تا حتی یک بچه هیئتی هم تب نکند، بنابراین روش‌های نوین عزاداری که در تلفیق با مراسم عزاداری هستند مانند شعار هر خانه یک حسینیه باید مورد توجه تمام مردم قرار بگیرد.

توصیه معاون وزیر بهداشت به مداحان

او گفت: هیچ ایرادی ندارد که مداح مشهور ما برای دو نفر در خانه شهدا یا در کوره پزخانه ها در اتاق ۱۰ متری روضه بخواند  چرا که حفظ سلامتی مردم بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود:از ۱۵ تیر استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی افزایش پیدا کرده است از این رو تعداد بستری کل کشور خوشبختانه در یکی دو هفته اخیر روند نزولی داشت.موارد مثبت کاهش پیدا کرده است و استانهای قرمز ما کمرنگ شده است.

حریرچی گفت:این بیماری تا چند دهه اثر خواهد داشت و هیچ راه حل کوتاهی ندارد و ممکن است هیچ وقت واکسن موثر که اپیدمی را کنترل کند ساخته نشود.

[کد خبر:AJ33374]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب