ت.

آینه جم: معاون امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر از وجود هزار و ۵۸ خودروی رسوبی در گمرک بوشهر خبر داد.

به گزارش آینه جم؛ رضا مهرجویی در نشست خبری با اشاره به کالا‌های رسوبی در گمرک بوشهر اظهار داشت: این کالا‌ها شامل کالای انباری فله، کانتینری و خودرویی است.

او با بیان اینکه "کالا‌های رسوبی فله‌ای مشکلاتی ازجمله نداشتن مجوز استاندارد، بهداشتی نبودن و یا مسائل قضایی دارند،گفت: کالا‌های کانتینری مشکلات متفاوتی دارند که اکنون ۷۵۰ کانتینر کالا در انبار گمرک بوشهر رسوبی و یا متروکه است.

معاون امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر حجم کالا‌های فله‌ای رسوبی را پایین دانست و افزود: بین ۸۰۰ تا ۸۵۰ قبض انبار برای این کالا‌ها صادر شده، ولی از نظر حجم و ظرفیت پایین و اندک است.

مهرجویی از وجود یک‌هزار و ۵۸ خودروی رسوبی در گمرک بوشهر خبر داد و بیان کرد: از این تعداد ۴۲ خودرو آن حجم بالای ۲۵۰۰ سی. سی، ممنوعه و غیرقابل ترخیص هستند و ۸۵۲ خودرو دیگر مشکلات حقوقی و ثبت سفارش دارند.

او با بیان اینکه "۲۰۸ خودرو رسوبی دیگر در گمرک بوشهر برای ترخیص مشمول مصوبه جدید دولت هستند" خاطر نشان کرد: این خودرو‌ها بعد از تعیین تکلیف بلافاصله زمینه ترخیص آن‌ها فراهم شده که تاکنون ۱۱۵ خودرو ترخیص شده و ۹۳ خودرو دیگر قابلیت ترخیص دارند.

معاون امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر از واردات کالای اساسی در گمرک بوشهر خبر داد و تصریح کرد: تاکنون ۶ کشتی با ظرفیت بین ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تنی در گمرک بوشهر پهلو گرفته و ترخیص شده است.

مهرجویی با اشاره به تخلیه کشتی حامل مواد اولیه کود فسفات در بندر بوشهر گفت: تاکنون ۲ کشتی حامل خاک فسفات هر کدام به ظرفیت ۲۰ هزار تن در بندر بوشهر پهلو گرفته و ترخیص شده است.

او با بیان اینکه "تمام گمرکات استان بوشهر به سامانه جامع گمرکی مجهز هستند" خاطرنشان کرد: ۱۴ گمرک استان بوشهر سامانه جامع گمرکی دارند که ضمن تسریع در خدمات گمرکی نقش مهمی در جلوگیری از قاچاق کالا دارد.

[کد خبر:AJ33658]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب