آینه جم: شهردار منتخب بوشهر پیش از رای اعتماد اعضای شورا، در صحن علنی شورا به بیان اولویت هایش پرداخت.

به گزارش آینه جم؛ حسین صالحان که سابقه معاون خدمات شهری، رییس سازمان های پسماند و فضای سبز شهرداری یزد را در کارنامه داشته، مهمترین اولویت کاری اش طی یکسال باقی مانده این دوره شورا را تکمیل پروژه های ناتمام از جمله تقاطع میدان مطهری و چرخ فلک دانست.

گفتگو با صالحیان شهردار منتخب بوشهر

حتی یک نفر از یزد نمی آورم

صالحان با بیان اینکه یک نفر را از یزد با خود نمی آورم، ادامه داد: در انتصابات اولویت اول، دوم، سوم تا صدم با نیروهای شهرداری مرکز استان است و هرکسی که توان 18 ساعت کار با من را داشته باشد، منصوب می شود، کسی هم که توان نداشته باشد، محترمانه به جایی دیگری که امکانپذیر است منتقل خواهد شد. از این رو مشکل نیروهای قراردادی شهرداری را از طریق رایزنی با وزارت کشور پیگیری می کنیم.

وی با بیان اینکه باید با مردم روراست و شفاف باشیم تا اعتماد جلب شود، خاطرنشان کرد: قطعا سامانه شفافیت برای دسترسی عموم مردم به فعالیت ها و عملکردهای شهرداری را ایجاد می کنم.

صالحان در ادامه سخنانش با بیان برخی از برنامه های من صرفا یکساله نیست و زمان بیشتری نیاز دارد، موارد زیر را مطرح کرد:

  • تعامل با استاندار و دولت در عین کوتاه نیامدن از مسایل شهری
  • جداسازی آب شرب از پساب ها برای تامین آب فضای سبز
  • توجه به بانوان و فضای تفریحی آنها
  • ساماندهی وضعیت دفن زباله های بوشهر و ایجاد خط پردازش زباله در محل فعلی
  • تقویت ناظران پروژه و نظارت جدی تر برای تکمیل و تعین تکلیف پروژه های نیمه تمام
  • ایجاد سازمان سرمایه گذاری برای اجرای پروژه های خرد و کلان با کمک سرمایه گذاران
  • ساماندهی تبلیغات محیطی در شهر
  • توجه به بافت تاریخی بوشهر و استفاده از الگوهای موفق در یزد برای احیای بافت های آن مناطق

مرا پیمانکار شهرداری بوشهر معرفی نکرده است

صالحیان در بخشی از سخنانش به برخی زمزمه ها درباره اینکه معرفی وی از سوی یکی از شرکت های طرف قرارداد شهرداری که مدیریت آن در یزد است صورت گرفته، واکنش نشان داد و گفت: طی دو روزی که مهمان شما در بوشهر بودم، در فضای رسانه ای بحثی مطرح شد که ضمن احترام به انتقاد رسانه ها، می خواهم توضیح دهم شرکت موردنظر به دلیل خبطی که قبلا داشت، به عنوان معاون خدمات شهری یزد نگذاشتم پاکت وی باز شود، الان هم در بازدید از شهر درباره اینکه چرا در باکس های زباله، در طول روز حجم زیادی آشغال مانده برایم سوال بود. بنده با 24 سال تجربه شهرداری به بوشهر آمده ام و آبرویم را وسط گذاشته ام.

شهردار منتخب بوشهر همچنین در پاسخ به سوال برخی اعضا پیرامون اینکه مهمترین مشکل شهرداری بدهی های بالا و نبود اعتبارات کافی برای اجرای پروژه های عمرانی است، شما چه برنامه ای دارید؟ اظهار داشت: قطعا با تامین مالی متفاوت مثل گرفتن مجوز از وزارت کشور برای انتشار اوراق یا آوردن اعتباراتی از تهران به بوشهر در کنار پیگیری گرفتن مطالبات شهر از دستگاههای دولتی وضعیت مناسب تر می شود، وگرنه با ماهیانه 10، 15 میلیارد اعتبار در شهرداری نمی توان کاری پیش برد و بنده نیز توان رایزنی و جذب اعتبارات فراتر از شهرداری را دارم.

وی در پایان با بیان اینکه سرپرست فعلی شهرداری و شهردار سابق در حد توان خود زحمت کشیده اند، تاکید کرد: بنده می دانم در دوران فعلی حفظ وضع موجود هم بسیار دشوار است و از این لحاظ باید از شهرداران سابق و فعلی و کارکنان مجموعه تشکر کرد.

[کد خبر:AJ33686]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب