آینه جم: استاندار بوشهر با بیان اینکه در سخت ترین شرایط مالی پس از انقلاب هستیم که این دشواری به سفره مردم هم سرایت کرده، گفت: با توجه به فشار حداکثری آمریکا، دست دولت از درآمد نفتی خالی شده و امروز کشور بدون نفت اداره می شود.

راه آهن را از آخر شروع کردیم، بجای اینکه از شیراز به ما برسد

به گزارش اینه جم؛ عبدالکریم گراوند در جشنواره شهید رجایی به منظور معرفی دستگاههای برتر استان، ادامه داد: با وجود وضعیت سخت مالی، مدیریت استان از حاشیه ها خود را دور نگه داشته و همین موضوع باعث شد برای اولین بار در پروژه های ریلی کشور، راه آهن از آخر شروع شود، بجای اینکه از سمت شیراز کلید بخورد و به انتهای خط در بوشهر برسد. 

وی با بیان اینکه پارسال 100 درصد اعتبار قطعه فعال راه آهن در بوشهر را گرفتیم و امسال هم قول 100 درصدی از سازمان برنامه گرفته ایم خاطرنشان کرد: وقتی من استاندار شدم، ردی از این پروژه در مصوبات بودجه ای دولت نبود و توانستیم مصوبه شورای عالی اقتصاد را بگیریم.

قول جدید استاندار درباره بیمارستان هسته ای

گراوند با بیان اینکه در زمینه درمانی هم استان کمبودهای جدی دارد، افزود: جزو معدود مرکز استان تک بیمارستانی هستیم که امیدواریم با پیگیری هایی که شده، تا نیمه مهرماه بیمارستان هسته ای به بهره برداری برسد، همچنین ساختمان جایگزین بیمارستان قدیمی بوشهر هم تا پایان سال سقف آن تمام می شود.

وعده شروع شبکه فاضلاب محلات جنوبی بوشهر

استاندار بوشهر با اشاره به هزینه کرد 120 میلیاردتومانی در حوزه آب طی دو سال اخیر برای نوسازی شبکه آبرسانی، توسعه مجتمع های آبرسانی و شبکه آب و فاضلاب خصوصا در بوشهر تصریح کرد: امیدواریم بزودی شبکه فاضلاب محلات جنوب شهر بوشهر را شروع کنیم.

سدهای بزرگ استان در مسیر تکمیل

به گفته وی، سد خاییز تنگستان امسال تکمیل می شود، سد دالکی هم تا اسفندماه برای آبگیری آماده می شود، همچنین سد باغان هم تا آخر این دولت تکمیل خواهد شد که در این گرفتاری مالی دولت، جلو بردن این پروژه ها با اعتبارات ملی کار بزرگی است.

فقط 20 درصد اعتبارات در استان است

گراوند در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه باید جذب اعتبارات ملی در ارزیابی عملکرد مدیران بصورت ویژه منظور شود، تاکید کرد: فقط 20 درصد اعتبارات کشور در اختیار استان هاست و 80 درصد دیگر اعتبارات ملی در اختیار وزارتخانه ها و سازمان های مرکزی می باشد.

وی تصریح کرد: اعتبارات ملی هم اینطور نیست که کادو کنند و خبر دهند که بیاییم و سهم خود را برداریم، بلکه باید رایزنی و لابی گری کرد وگرنه سهم بوشهر به استان های دیگر می رود. بنده در هفته های اخیر اعتبارات خوبی در حوزه راهها، آب و نوسازی مدارس از سازمان های مرکزی به استان آوردم و انتظار می رود مدیران در این خصوص فعال تر عمل کنند.

[کد خبر:AJ33728]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب