آینه جم-فرمانده انتظامی کنگان از دستگیری کلاهبردار اینترنتی که هفتصد و ۶۶میلیون ریال از یکی از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.


به گزارش آینه جمغ   سرهنگ رهام رضایی در گفت‌و‌گو با  ثلاث از دستگیری کلاهبردار اینترنتی که هفتصد و ۶۶میلیون ریال از یکی از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد و اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا شهرستان مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از وی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگان افزود: با انجام تحقیقات از مال باخته و اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مشخص شد، مالباخته از طریق برنامه دیوار قصد خرید خودرو را داشته و با جلب اعتماد از طریق متهم تمامی مشخصات کارت بانکی خود را در اختیار کلاهبردار قرار داده که در دو مرحله مبلغ ۷۶۶ میلیون ریال از طریق اپلیکیشن سامان کیش برداشت شده است.

سرهنگ رضایی افزود: اقدامات فنی و اطلاعاتی برای شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی کنگان از شناسایی و دستگیری متهم خبر داد و تصریح کرد: متهم ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت، در ابتدا با قصد فروش دستگاه POS اطلاعات کارت بانکی شخصی با هویت معلوم را اخذ و سپس با درج آگهی فروش خودرو در سایت دیوار و پس از تماس مالباخته و جلب اعتماد وی مشخصات کامل کارت بانکی وی اخذ و اقدام به انتقال وجه از طریق اپلیکیشن سامان کیش به مبلغ ۷۶۶ میلیون ریال به کارت بانکی شخصی که مشخصات وی را جهت فروش دستگاه POS در اختیار داشتم نمودم و سپس سریعا به شیراز رفته و تعدادی تلفن همراه خریداری و از طریق برنامه تلگرام به فروش رسانیده‌ام.

سرهنگ رضایی در پایان با اشاره به اینکه ۷۶۶ میلیون ریال توسط متهم کلاهبرداری شده است، اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی کنگان با هشدار با شهروندان از آنان خواست از حضور در شبکه های اجتماعی و ارائه اطلاعات حساب بانکی در کانال‌های نامتعارف و ناشناس جدا خودداری کنند و در زمان خرید اینترنتی مراقب صفحات و درگاه‌های جعلی بانکی باشند.

[کد خبر:AJ33816]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب