آینه جم: خبرنگاران  این رسانه  در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه، با وجود قرمز شدن وضعیت کرونایی استان بوشهر، تاکنون محدودیتی از سوی ستاد استانی پیش بینی نشده است. برخی استان های کشور براساس اختیاراتی که ستاد ملی مقابله با کرونا داده، برای اعمال محدودیت هایی نظیر تعطیلی برخی مشاغل و مکان های پرتردد از این هفته پیشگام شده اند.
 • آتش سوزی مهیب پنجشنبه گذشته در بازارچه ساحلی بندر دیلم که سرمایه 200 غرفه را ازبین برد، شاغلان آن را مستاصل و نگران از بازگشت سرمایه شان کرده است. این محل به دلیل اختلاف شهرداری و راه و شهرسازی بلاتکلیف مانده و شرکت های بیمه نیز حاضر به پوشش حوادث این بازارچه نشده بودند. انتظار می رود کمک های خیران و تمهیدات مسئولان به کمک حادثه دیدگان این محل بیاید.
 • عبدالرحیم خرمزی به عنوان سرمربی ایرانجوان بوشهر در فصل جدید لیگ دو کشور تعیین شد. ایرانجوانی ها با مربیگری خرمزی خاطرات خوبی دارند و درگذشته با وی به پلی آف لیگ برتر هم رسیدند.
 • اهالی شهر آبدان در شهرستان دیر نسبت به عدم بهره برداری از سالن اجتماعات این شهر گلایه مندند. در اوایل شهریورماه فرماندار دیر گفته بود: این سالن پیشرفت 95 درصدی دارد و بزودی با رفع نواقص جزیی به بهره برداری می رسد. این پروژه قریب 10 سال کلنگ زنی شده ولی از سال گذشته روند تکمیل آن سرعت گرفت، اما ظاهرا بهره برداری کامل منوط به پرداخت مطالبات پیمانکار می باشد.
 • شنیده می شود سرقت طلاجات منزل در برخی محلات مرکزی شهر بوشهر افزایش یافته و یک باند از خالی شدن منازل موردنظر در ساعت های ابتدایی شب جهت سرقت استفاده می کنند و بعضا سرمایه چند دهه زندگی خانواده ها را در چند دقیقه با خود می برند.
 • در برخی مطب های پزشکان بوشهر خبری از رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیست، در حالی که بعضا مراجعه کنندگان مشکوک به بیماری کرونا هستند. عدم رعایت فاصله گذاری میان صندلی ها و تجمع افراد در فضای کوچک مطب ها در حالی که شانه به شانه هم ایستاده یا نشسته و منتظر نوبت شان هستند، بسیار دیده شده است. انتظار می رود دانشگاه علوم پزشکی درخصوص برخی از همکاران پزشک خود که شیوه نامه ها را زیرپا گذاشته تدابیر سخت گیرانه ای اجرا کند.
 • مجلس به عنوان نهاد ناظر بر انتخابات شوراها، برای ورود کاندیداها شرط گذاشته است. عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفته: در تبصره 3 ماده 4 قانون انتخابات مصوب شده که سازمان سنجش قبل از نام نویسی کاندیداها آزمونی مرتبط با قوانین عمومی و شهرداری‌ها برگزار کند تا داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در این آزمون شرکت کنند. کاندیداها باید در این آزمون شرکت و حد نصاب قبولی را کسب کنند تا بتوانند در رقابت های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور داشته باشند.
 • محسن قاسمی زاده عضو شورای شهر اهرم، موافقت کمیته انطباق با مصوبه همکارانش جهت استعفای خودش را خلاف قانون می داند و گفته که این موضوع را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری خواهد کرد. قاسمی زاده گفته: درخواست استعفای وی مربوط به تیرماه بوده و چند روز بعد، بصورت مکتوب از درخواست خود صرف نظر کرده است، اما این موضوع در میان همکارانش موردتوجه قرار نگرفته است. وی ادامه داد: یکبار استعفایش در کمیته انطباق فرمانداری رد شده و دلیل آن عدم حضور وی به عنوان مستعفی در جلسه شورا بوده و حدود یک ماه بعد که او در جلسه بوده، درحالی که دستور کار شورا بررسی نامه های ارسالی شهرداری بوده، در غیاب وی، درباره نامه استعفای وی نیز تصمیم گیری می شود و با 3 رای موافق و یک رای مخالف تایید می گردد. قاسمی زاده گفته: این جلسه و تایید فرمانداری اشکال قانونی داشته و او همچنان عضو شورای شهر است و پیگیر ماجرا از طریق دیوان عدالت خواهد بود. 
 • درباره خاکسپاری متوفیان ناشی از کرونا تفاوت هایی وجود دارد. گویا تدفین برخی فوتی های این بیماری در آرامستان بهشت صادق و آرامستان های محله ای و در مقابل دفن بسیاری از فوتی های کرونا در آرامستان جدید در جاده نیروگاه سوال برانگیز شده و انتقاداتی را درباره دانشگاه علوم پزشکی پیرامون این شکل تصمیم گیری در پی داشته است.
 • خبر می رسد "ناصر تقوایی" کارگردان مطرح جنوبی به آلزایمر دچار شده است. 
 • هفته پیش جسد مرد حدود 35 ساله در ساحل شهر دیلم کشف شد. تاکنون پلیس درباره ابعاد این حادثه اظهارنظر نکرده است.
 • نماینده دشتستان در توئیتی از رای منفی به رزم حسینی وزیر صمت خبر داد و دلییل آن را رسیدن برخی مستندات درباره وی دانسته است. به عقیده برخی فعالان سیاسی، اگرچه شفاف سازی رضایی درباره آراء خود قابل تحسین است، اما بعضا ممکن است بابت آرایی که خوشایند وزیر و دولت نیست، اطلاع رسانی آنها، منجر به مانع تراشی در پیگیری مطالبات حوزه انتخابیه از سوی همین وزرا شود.
 • غلامرضا هوایی به‌عنوان معاون امور عمرانی استاندار خراسان شمالی منصوب شد. هوایی در انتخابات اخیر مجلس شورای در حوزه انتخابیه بوشهر،گناوه ودیلم کاندیدا شده بود.
 • خبر دیگر اینکه مدیرکل اداره کار استان بوشهر نیز به خراسان رضوی منتقل شد. با صدور حکمی از سوی وزیر ، حمیدرضا پناه  بسمت مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی منصوب شد. وی از سال 92 عهده دار همین مسئولیت در بوشهر بود.
 • وضعیت جمع آوری زباله های شهر بوشهر طی هفته های اخیر نامطلوب شده و مخزن هایی که در کوچه ها قرار دارد در طول روز از زباله تلنبار است. ظاهرا کاهش ناوگان پیمانکار پسماند دلیل این اتفاق است. در همین خصوص چارکی، سرپرست معاونت اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر گفته: وضعیت جمع آوری زباله و تنظیف شهر نامناسب است و انتقادات شهروندان به حق است، از این رو، اخطارهای لازم  به پیمانکار جمع آوری زباله و تنظیف شهر داده شده و  پیمانکار باید هر چه سریعتر ناوگان خود را طبق قرار داد تجهیز نماید و این وضعیت سریعتر اصلاح شود.
 • مجلس هم تبعیدگاه بودن برخی شهرها را رد کرده است. گویا پس از اعتراضات مردمی به انتشار لیست شهرهای تبعیدگاه مجرمان،  کمیسیون اجتماعی مجلس موضوع را پیگیری و اعلام کرده هیچ شهری تبعیدگاه نیست .گفتنی است پیش از این نیز وزارت کشور و قوه قضاییه نیز این لیست را رد کرده بودند. در لیست منتشر شده، برازجان و خورموج استان بوشهر در لیست شهرهای تبعیدگاهی برخی محکومین معرفی شده بودند.
 • کمپین نه به رسید بانکی کاغذی با هدف کاهش مصرف کاغذ و کمک به محیط زیست در حال شکل‌ گیری است. گویا حدود 90 درصد از کاغذ رسید بانکی از طریق واردات تامین می‌شود.
 • قیمت پوشک از نوسان‌ های ارزی در امان نمانده و بعضا روزانه افزایش می یابد. در این بین، ۲ برند معروف داخلی، قیمت‌ محصولات خود را را حدود 30 هزار تومان افزایش داده‌ اند.
 • صعود لجام گسیخته قیمت دلار و تاثیر آن بر قیمت اجناس، بسیاری از مردم را نگران آینده کرده است. در این بین، سازمان صمت استان بوشهر برنامه ای برای توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار در استان ارائه نکرده است. این درحالیست که در برخی استان ها سهمیه برنج، شکر و مرغ منجمد تامین و از طریق فروشگاههای زنجیره ای، تعاونی های ادارات و واحدهای صنفی موردتایید توزیع می شود.
 • پروانه‌های احداث ساختمان در شهرهای استان طی سال گذشته 35 درصد کاهش یافته است. این گزارش بر اساس آخرین داده‌های مرکز ملی آمار پیرامون پروانه‌های احداث ساختمان است.
 • تابلوی قرمز بورس، نگرانی سهام داران حقیقی و خرد را در استان به دنبال داشته و بعضا سرمایه های این افراد تقلیل یافته است. این درحالیست که طی ماه های نخست سال با هجوم سهام داران حقیقی به بازار سرمایه، حجم بزرگی از نقدینگی وارد آن و منجر به رشد ناگهانی این بازار شد به نحوی که افراد زیادی را جذب این بازار کرد اما از دو ماه گذشته، به دلیل برخی تصمیم ها، این بازار در سراشیبی قرار گرفت؛ سراشیبی که برخی آن را اصلاح و برخی ریزش می دانستند و روزهای قرمز بورس را رقم زده است.
 • نسخه ای جد‌ید‌ برای راه آهن شیراز-بوشهر پیچید‌ه شد‌. نمایند‌ه شیراز د‌ر مجلس، استفاد‌ه از وام بانکی شرکت های پتروشیمی و فروش سهام به مرد‌م برای اولین خط ریلی فارس به جنوب کشور را از جمله این راهکارها اعلام کرد‌. جعفر قادری با بیان این که برآورد‌ها به نرخ امروز حاکی است خط ریلی شیراز به بوشهر، 6 هزار میلیارد‌ تومان هزینه د‌ارد‌ اظهار د‌اشت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته برای خط ریلی شیراز به بوشهر د‌ر محد‌ود‌ه شیراز تا کوار قرار است 400 میلیاردتومان از وام بانکی استفاده شود. همچنین برای این خط ریلی از کوار تا بوشهر نیز مقرر شده از صندوق پروژه های وزارت راه استفاده شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین درباره ادامه پروژه خط ریلی شیراز به سمت عسلویه هم گفته: در این مسیر ظرفیت صنایع مستقر در عسلویه مثل 30 پتروشیمی فعال می توان استفاده کرد که اگر هرکدام فقط 100 میلیاردتومان برای این خط ریلی اعتبار در قالب تسهیلات اعطا کنند، هزینه آن تامین می شود.
 • خلیج فارس
[کد خبر:AJ33876]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب