آینه جم: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به اجرای سدهای بزرگ مخزنی و کوچک در نقاط مختلف استان گفت: در راستای تامین آب آشامیدنی سدهای کوچک در ارغون کلمه دشتستان و اخند عسلویه در حال اجراء است که امسال افتتاح و آبگیری می‌شود.

به گزارش آینه جم؛ علی محمدی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به وضعیت بارش باران در استان بوشهر اظهار داشت: میانگین بارش باران در سال زراعی و آبی گذشته منتهی به شهریورماه 9 درصد نسبت به سال ماقبل و 45 درصد نسبت به میانگین بلندمدت افزایش داشته است.

وی، با بیان اینکه در سال زارعی 98-99 میانگین بارش باران 374 میلیمتر در ایستگاه‌های باران سنجی ثبت شده گفت: آورد رودخانه‌ها در سال آبی گذشته افزایش قابل توجهی یافت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر به اقدامات سازه‌ای اشاره کرد و افزود: اکنون سدهای بزرگ مخزنی، بندهای کنترل سیلاب و سدهای کوچک در تامین آب شرب و کشاورزی در حال اجراء است.

محمدی با بیان اینکه 4 سد بزرگ در استان بوشهر عملیات اجرایی آن آغاز شده است خاطر نشان کرد:سدهای کوچک و متوسط در نقاط مختلف استان بوشهر در حال اجراء است که برخی از آنها در حال تکمیل است.

وی، از وارد مدار شد 7 سد و بندهای کنترل سیلاب در سال جاری در نقاط مختلف استان بوشهر خبر داد و بیان کرد:در راستای تامین آب آشامیدنی سدهای کوچک در ارغون کلمه دشتستان و اخند عسلویه در حال اجراء است که امسال  افتتاح و آبگیری می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر، "قیزقلعه"، "تنگ ارم"، "ارغون"، "اخند"،"باغان"، "دالکی"، "دشت پلنگ"،"باهوش":"سنا"،"خاییز" را از جمله سدهای در حال اجرا و افتتاح و دهها بند کنترل سیلاب و تقویت سفره‌های زیرزمینی دانست.

[کد خبر:AJ33877]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب