آینه جم؛   استاندار بوشهر گفت: در راستای حفظ سلامت و رعایت موارد بهداشتی چادر زدن در پارک‌ها  و در کنار سواحل این استان تا زمانی که وضعیت بیماری به این صورت روند افزایشی دارد همچنان ممنوع است.

به گزارش آینه جم ، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست ستاد کرونا در استان بوشهر با اشاره به تغییر شرایط جوی گفت: باز بودن سواحل برای استفاده مردم در گرو رعایت فاصله اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی است در غیر اینصورت مجبور به بستن سواحل هستیم.

وی یادآورشد: همچنین شهرداری نسبت به کنترل دستورالعمل‌های بهداشتی در اتوبوس‌ها اقدام کنند و یک نفر را برای کنترل رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک قرار دهند.

استاندار بوشهر در خصوص فعالیت تالارهای پذیرایی گفت: باید با دستورالعمل‌های مشخص و نظارت لازم تالارهای پذیرایی را کنترل و اجازه فعالیت به آنها داده شود چون در غیر اینصورت بسیاری از مراسم‌ها در خانه‌ها برگزار می‌شود که این خود به شیوع بیماری کمک می‌کند.

وی برضرورت کنترل دستورالعمل‌های بهداشتی در مطب‌ها، داروخانه‌ها، دفاتر پیشخوان، تعطیلی ۲ هفته ای هرکلاس درسی که معلم و دانش آموزان آن مبتلا به بیماری شدند و ملاقات مجازی زندانیان تاکید کرد.

گراوند گفت: هزینه توجه و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی امروز، از دست دادن عزیزانمان است.

وی افزود: افزایش روند ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی است.

گراوند اظهارداشت با همکاری همه بخش‌های جامعه و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی امکان مدیریت بیماری کرونا وجود دارد.

استاندار بوشهر اضافه کرد: در شرایط کنونی و با توجه به شروع پیک سوم شیوع ویروس کرونا در کشور تنها واکسن و راه حل مقابله با این بیماری و خلوت شدن بیمارستان‌ها استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

گراوند اضافه کرد: هدف از اعمال محدودیت‌های اخیر کنترل هر چه بیشتر بیماری و کمک به بازتوانی بیمارستان‌ها و آماده کردن امکانات بیمارستانی است و در صورت نیاز این محدودیت‌ها تمدید خواهند شد.

وی با اشاره به تعطیل نشدن برخی صنف‌ها با اجرای محدودیت‌های اخیر و ادامه فعالیت‌های اقتصادی گفت: براساس گزارش مثبت بازرسان، صنف‌هایی که دستورالعمل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کرده‌اند از جمله آرایشگاه‌ها تعطیل نشده‌اند.

استاندار بوشهر تاکید کرد: هرجا صنف‌ها و مردم خود به صورت مستقیم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده باشند ما تمایلی برای ایجاد محددیت برای آنها نداریم.

وی با اشاره به دهه آخر صفر گفت: با توجه به شرایط سخت بیماری در استان‌های دیگر به خصوص مشهد مقدس و آمار بالای مبتلایان و بستری‌ها برگزاری هرگونه راهپیمایی به سمت این استان فراهم نیست. 

گراوند از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست به هر کارمندی که نشانه‌ای از بیماری داشت الزام کنند که آزمایش دهد و بعد از استراحت و درمان به محل کار خود بازگردد.

استاندار بوشهر یادآورشد: در این مدت دانشگاه وظیفه دارد بلافاصله به محل کار آن کارمند اطلاع دهد تا به این وسیله از ایجاد زنجیره بیماری پیشگیری شود.

وی ادامه داد: در زمان حاضر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان خوب است اما تا رسیدن به شرایط مطلوب هنوز فاصله زیادی وجود دارد.

[کد خبر:AJ33933]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب