آینه جم ؛ رانندگان شرکتی اتوبوسرانی شهرداری بندر بوشهر نسبت به تاخیر در پرداخت حقوق و مزایای خود گلایه مند هستند.

به گزارش آینه جم ؛ از سویی سرپرست شهرداری بوشهر با بیان اینکه مدتها پیش لایحه تعیین تکلیف شرکت پیمانکار این نیروها به شورای شهر ارسال شده ولی در آنجا مسکوت ماند، ادامه داد: در پی اتفاقات اخیر و تعطیلی جلسات شورای شهر، بسیاری از لوایح شهرداری از جمله وضعیت نیروهای شرکتی اتوبوسرانی مشخص نشده است.

به گفته خورشیدیان، این مشکل به دستگاههای نظارتی نیز اعلام شده و وعده داده شده تا آخر هفته وضعیت شورای شهر تعیین تکلیف شود.

در نامه رانندگان شرکتی اتوبوسرانی بوشهر که نسخه ای از آن برای «خلیج فارس» ارسال شده، آمده:

ما جمعی از پرسنل راننده پایه یکم اتوبوسرانی شهرداری بوشهر با سابقه کار حدود 10 سال و بعضاً با مدارک مختلف کاردانی و کارشناسی، وضعیت استخدام مان هنوز به صورت شرکتی بوده و با وضعیت موجود در جامعه و تورم و مشکلات مالی بسیار زیاد با حداقل حقوق کارگری امرار معاش می کنیم.

در حالی که نیروهای شرکتی پا به پای نیروهای قراردادی و رسمی مشغول خدمت می باشند، امّا متأسفانه از کمترین مزایای قانونی چون سختی کار یا پرداخت های مختلف، حتی پرداخت دستمزد و حقوق به موقع و همراه با همکاران قراردادی محروم هستیم.

نظر به سخت شدن امرار معاش و تورم موجود و حاکم بر جامعه، با گذشت 21 روز از ماه مهر هنوز حقوق و دستمزد شهریور ماه سالجاری خود را دریافت نکرده ایم.

این درحالی است که حقوق دیگر همکاران ما که به صورت قراردادی می باشند پرداخت شده و علی رغم پیگیری ما از طریق سامان مذکور و شهرداری متأسفانه برای حل این مشکل، تاکنون موفق به دریافت حقوق و معوقات 6 ماه قبل هم نشده ایم.

همچنین یکی از مشکلات اصلی ما این است که علی رغم سوابق طولانی هیچگونه ثبات کاری نداریم و هر ساله پیمانکاران سازمان مربوطه تغییر می یابند و مطالباتمان به مدت طولانی به تعویق می افتد. نظر به اینکه خبر تغییر وضعیت نیروهای شرکتی و همسان سازی حقوق بارها در رسانه ها اعلام شده، امّا تاکنون هیچگونه اقدامی برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی این سازمان انجام نشده است.

[کد خبر:AJ33940]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب