آینه جم  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر برگزارنشدن مهمانی‌ها و مراسم دسته‌جمعی، بیان کرد: مسئولیت اجتماعی ما ایجاب می‌کند که اکنون از بسیاری خواسته‌هایمان بگذریم؛ مهمانی نرویم، و مراسم جشن و عزا نگیریم.

به گزارش آینه جم ؛ سعید کشمیری ادامه داد: چند روز پیش در باغی در بوشهر مراسمی با حضور ۶۰۰ نفر برگزار شده بود! مگر می‌شود عروسی و مراسم گرفت و افراد فاصله را رعایت کنند؟ یا حتی برای دقایقی ماسکشان را برای خوردن مواد غذایی بیرون نیاورند؟

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهرعنوان کرد: در شرایط هیجانی فاصله‌ها رعایت نمی‌شود. افراد ممکن است با صدای بلند صحبت کنند و همه این‌ها عوامل انتشار ویروس است. در این شرایط، اصل برگزار نکردن مراسم است.

کشمیری افزود: باید با رعایت نکات بهداشتی نشان دهیم که چقدر به سلامت دیگران اهمیت می‌دهیم و چقدر دیگران را دوست داریم.

او تاکید کرد: تا اطلاع بعدی عکس دسته جمعی ممنوع. زیرا عکس دسته جمعی یعنی نزدیکی افراد به همدیگر و این فاصله کم عامل انتقال ویروس است.

محدودیت ساعت کار اصناف غیرضروری

به نوشته باشگاه خبرنگاران، کشمیری با اشاره به محدودیت فعالیت برخی واحد‌های صنفی از فردا (سه‌شنبه ۲۰ آبان) تا ۲۰ آذر، گفت: فقط و فقط با پیشگیری می‌توان با کرونا مقابله کرد. ما در برابر خود و دیگران مسئولیم و باید هم از سلامتی خودمان و هم دیگران مراقبت کنیم.

بیماری خود را اعلام کنید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد:علت اینکه تعداد مرگ و میر بیماران کرونایی در اورژانس زیاد است پنهان کردن بیماری و مراجعه دیرهنگام به بیمارستان است. افراد زمانی به بیمارستان می‌آیند که کرونا نفسشان را بند آورده است.

کشمیری گفت: افراد پس از دیدن علائم در خود، با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند و از کارشناسان کمک بخواهند. آنان در روز‌های بعد با بیمار تماس می‌گیرند و اگر لازم باشد به او می‌گویند که به بیمارستان مراجعه کند.

او عنوان کرد: برخی افراد می‌گویند سرما خوردگی یا حساسیت فصلی دارند. حتی افراد تحصیلکرده‌ای بوده‌اند که بیماری خود را پنهان کرده‌اند، اما تاکید می‌کنیم که هر علامتی می‌تواند نشانه کرونا باشد، مگر اینکه خلافش ثابت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهرافزود: آشکار کردن بیماری نشانه توجه به سلامتی خود و دیگران است.

وی ادامه داد: اگر فردی به کرونا مبتلا شد به اطرافیان خود اعلام کند. آشکار کردن بیماری نشانه توجه به سلامتی خود و دیگران است.

سعید کشمیری افزود: اگر فردی میزبان این ویروس شد و ۱۴ روز خود را از دیگران دور بدارد و قرنطینه شود، عمر ویروس تمام می‌شود و نمی‌تواند به کسی انتقال یابد. اساس قطع زنجیره کرونا همین موضوع است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک بیان کرد: اگر ۹۸ درصد مردم، ماسک بزنند، ویروس نمی‌تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود و کشور در سه ماه ازاین ویروس پاک می‌شود؛ مانند اتفاقی که در نیوزیلند و تایوان افتاد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در فضای سربسته با افراد زیاد قرار نگیریم فاصله دو متری را با دیگران حفظ کنیم، زیرا در فاصله کمتر از این، نفس کشیدن افراد می‌تواند باعث انتقال ویروس شود.

[کد خبر:AJ34144]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جدیدترین مطالب